کد خبر: ۳۹۹۶۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۰
امير نصير زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛

معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش گفت: به طور قطع امروز نيروي هوايي ايران قوي ترين نيروي هوايي منطقه و جزو 10 نيروي هوايي برتر جهان است.

امير سرتيپ عزيز نصيرزاده معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در گفتگو با خبرنگار دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فعاليت 40 هزار مستشار خارجي در نيروي هوايي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي گفت: با فرماندهي  اين مستشاران اجازه هيچگونه فعاليت و دسترسي به فناوري پيچيده هواپيما به کارکنان فني داخلي داده نمي شد حتي پايين ترين سطح درجه داران آنها به امراي ايراني امر و نهي مي کردند اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي با وجود فشار شديد، تجاوزات و تحريم هاي متعدد دشمنان نظام نيروي هوايي توسط نيروي انساني کشور اداره شد، تجهيزات مورد بهره برداري صحيح قرار گرفت و در 8 سال دفاع مقدس ملت ايران شاهد درخشش اين نيرو بودند.

وي با تاکيد بر نقش نيروي هوايي در حرکت روبه رشد و عزتمندتر شدن کشور افزود: امروز پيچيده ترين فنون نظامي مطابق با فناوري هاي روز در کشور به نيروها آموزش داده مي شود و سيستم آموزشي نظامي ايران صد در صد بومي است در حالي که قبل از پيروزي انقلاب تمام نيروي نظامي ايران در خارج از کشور تعليم داده مي شدند.

امير نصيرزاده ضمن يادآوري  اينکه قبل از پيروزي انقلاب اسلامي اصطلاح  RR)Remove & Replace)در نيروي هوايي واژه اي معروف بود تصريح کرد: اين واژه به تعويض کامل قطعه قابل تعمير از کارخانه سازنده خارج کشور که عمدتا آمريکا بود اطلاق مي شد اما امروز قطعه مورد نياز در کشور ساخته، ارتقا، بهينه سازي و به روز مي شود. اين مسئله علاوه بر  جلوگيري از خروج درآمدهاي نفتي کشور عامل مهمي براي نشان دادن اقتدار نظام به شمار مي رود.

وي با بيان اينکه معمولا براي صلح باني در دنيا، کشورهايي دعوت مي شوند که از توانمندي و استانداردهاي لازم بين المللي برخوردار باشند اظهار داشت: اخيرا کوفي عنان براي حفظ صلح در سوريه ايران را به عضويت در گروه صلح تماس دعوت کرده است که اين نشان دهنده ارائه صحيح اقتدار نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به جهانيان است.

معاون هماهنگ کننده نيروي هوايي ارتش تاکيد کرد: نيروي هوايي ايران به طور قطع امروز قوي‌ترين نيروي هوايي در منطقه و جزو 10 نيروي هوايي برتر جهان است و ما اکنون آماده ارائه تجربيات و خدمات آموزشي به کشورهاي دوست و مسلمان هستيم.

وي خاطرنشان کرد: در پيروي از مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از« توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني» نيروي هوايي امسال دستورالعمل ويژه اي به کليه پرسنل خود ارسال کرده و مقرر شده در صورت خريد هرگونه کالاي خارجي مبادي ذي‌حسابي فاکتور ارائه شده از سوي فرد خاطي را پرداخت نکنند، همچنين براي فرهنگ سازي در خانواده هاي پرسنل اين نيرو در نشستي که اوايل سال جاري با مديرعامل تعاوني شمس که عمده خريد خانواده پرسنل از آن صورت مي گيرد، به حمايت کامل از توليد داخلي تاکيد و برنامه ريزي لازم انجام شد./
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی