کد خبر: ۳۹۹۷۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۹

حضور در رقابت هاي المپيك به سن افراد مربوط نمي شود و هر كسي اعم از پير و جوان كه بتواند توانايي خود را ثابت كند و مي تواند مدال آور اين رقابت ها باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، المپيك يكي از مهمترين رويدادهاي ورزشي دنيا است كه ورزشكاران تمام تلاش خود را براي كسب مدال در اين پيكارها به كار مي گيرد.

اين بازي ها پير و جوان نمي شناسد جوان ترين مرد ورزشكار كه موفق به كسب مدال طلا شد هانس بورگين سوئدي در رشته قايقراني پاروئي با 14 سال سن بود و جوان ترين زن ورزشكار كه موفق به كسب مدال شد لوئيچيناجياوتي از ايتاليا با 11 سال سن است كه موفق به كسب مدال برنز در رشته ژيمناستيك شد، مسن ترين مرد شركت كننده كه موفق به كسب مدال طلا شد جان آنكه نروژي در رشته قايقراني با 57 سال سن بود و مسن ترين ورزشكار زني كه مدال آورد اتل سي خور انگليسي با 46 سال سن در رشته ژيمناستيك بود.

تاكنون 29 دوره مسابقات المپيك به ميزباني كشورهاي مختلف برگزار شده است و قرار است سي امين دوره اين مسابقات كمتر از 2 ماه ديگر در لندن برگزار مي شود و ورزشكاران جوان و پير به دنبال موفقيت و مدال آوري در مسابقاتي هستند كه در آن كسب مدال به راحتي امكان پذير نخواهد بود و اين در حالي ا ست كه در اين بازيها ورزشكاران با هيچ محدوديت سني مواجه نيستند./مح

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر