کد خبر: ۳۹۹۷۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۰
سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه، محصول معجزه ذهنی امام(ره) است؛ گفت: سپاه امروز درخت کهنسالی است که با هیچ طوفانی در مقابل حوادث روزگار نمی‌لرزد.

به گزارش حوزه دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، سردار حسین سلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع نمازگزاران اظهار داشت: هیچ کس باور نمی‌کرد که نهالی که امام خمینی(ره) در آن روز و با عنوان سپاه نشاند اکنون به درخت تنومندی تبدیل شود که در مقابل هیچ طوفانی از حوادث نمی‌لرزد.

سپاه محصول معجزه ذهنی امام(ره) است

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: سپاه محصول معجزه ذهنی امام(ره) است، همان‌گونه که انقلاب حاصل بعثتی پیامبرگونه از سوی امام خمینی(ره) بود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه اکنون سپاه در قلب و احساس مردم مسلمان ریشه دوانده است، ادامه داد: اکنون سپاه، قله رفیعی است که به یک امر دست نیافتنی از سوی دشمنان نظام تبدیل شده است.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران گفت: همان‌گونه که در 27 رجب و در غار حرا پیامبر برای رسالت عظیم بشریت انتخاب شد تا بشریت آن دوران را که در گورستان جاهلیت مدفون شده بود نجات دهد، امام(ره) نیز دست به احیای مجدد اسلام و نجات بشریت زد.

نجات ملت ایران از مدفون شدن در گورستان سلطه غربی‌ها

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: حرکت شگفت‌انگیز و غیرقابل تصور امام خمینی(ره) برای نجات ملت مسلمان ایران از سلطه غربی‌ها به حدی عظیم و بزرگ بود که سبب شد سلطه همه امپراتورهای دنیا بر مسلمانان به ویژه ملت ایران پایان یابد و ملت ایران از مدفون شدن در گورستان سلطه غربی‌ها نجات پیدا کند.

سردار سلامی ادامه داد: آنچه که مسلم است همه حکومت‌های استکباری، آمریکایی‌ها و نیز صهیونسیت‌ها غروب سلطه خود را با طلوع انقلاب اسلامی نزدیک می‌دیدند، بر این اساس از همان زمان سعی در از بین بردن این نور عالم تاب داشتند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: امام خمینی(ره) می‌دانستند که مقابله ما با استکبار جهانی به این سادگی نیست و از همان ابتدا با معجزه ذهنی خود و حرکت نبوی و علوی تمام نقشه‌های آنان را خنثی کردند تا نشان دهند ایران یک قدرت شکست ناپذیر در مقابل همه قدرت‌های جهان است.

وی در ادامه با اشاره به حوادث تاریخ انقلاب اسلامی ایران و نیز جنگ تحمیلی هشت ساله، گفت: در جنگ تحمیلی ما با دنیای استکبار جنگیدیم که از تمام امکانات و تجهیزات خود برای مقابله با ایران آن دوران استفاده کردند.

سردار سلامی افزود: در جنگ تحمیلی همه قدرت‌های جهان به نوعی پشتوانه عراق بودند این در حالی بود ایران به تنهایی و بدون حتی یک متحد در مقابله با این قدرت‌ها ایستاد.

وی سلاح‌های شیمایی آلمان، موشک‌های روسیه، سیستم‌های دفاعی انگلیس، توپخانه‌های ارتش نروژ و حمایت‌های مالی حاصل از فروش نفت کشورهای عربستان و کویت و در نهایت مدیریت سیاسی و اطلاعاتی آمریکا را از جمله اقدامات ابرقدرت‌ها در مقابله با ایران آن دوران برای پیروزی عراق در جنگ عنوان کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: با وجود همه تلاش‌های استکبار جهانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار غیور مردان ارتش جانانه از این مرز و بوم دفاع کردند.

وی در ادامه افزود: اکنون استکبار جهانی آن‌قدر ضعیف شده است که از وجود جوانان دانشمند ایرانی نیز به حدی وحشت دارد که در خیابان‌ها به دنبال ترور این جوانان است.

/ش3

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر