کد خبر: ۳۹۹۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۲

نتیجه آزمون مدارس سمپاد تهران که روز جمعه 2 تیر همزمان در کل مدارس تهران برگزار شد تا 10 روز آینده اعلام می شود.

 سیدعلی یزدیخواه مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران گفت: امسال برای اولین بار آزمون ورودی مدارس سمپاد روز جمعه 2 تیر با حضور 46 هزار نفر از دانش آموزان تهران که 11 هزار نفر از آنها برای مقطع راهنمایی و 35 هزار نفر برای مقطع متوسط به طعمه همزمان در مدارس تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: جلوگيري از رفت و آمدهای غیر ضروری تعینی تکلیف دانش آموزان برای کاهش استرس والدین به منظور ثبت نام در مدارس استعدادهاي درخشان نیمه دولتی و هنرستان های نمونه مهمترین هدف برای برگزاری این آزمون به طور همزمان بود.

یزدیخواه تصریح کرد: حضور 46 هزار نفر دانش آموزان در آزمون سمپاد نمونه دولتی بیانگر اعتماد به نفس و آمادگی دانش آموزان در عرصه ای علمی و فرهنگی است.

وی یادآور شد: نتایج این آزمون برای کاهش نگران والدین دانش آموزان حداکثر تا 10 روز آینده اعلام خواهد شد.

*امکان تسهیل در مدارس برتر برای افرادی که در آزمون سمپاد موفق شوند

در ادامه سویزی معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: حدود نیم میلیون از دانش آموزان کشور در آزمون مدارس غیردولتی شرکت کرده که از این تعداد 226 هزار نفر داوطلب ورود به مدارس استعدادهای درخشان هستند.

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار این آزمون به طور همزمان در کل کشور برگزار شده و نتایج این آزمون تا پایان هفته اعلام می شود.

سویزی در مورد دانش آموزانی که در آزمون مدارس سمپاد پذیرفته نشوند، این گونه بیان داشت: سال گذشته دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده بودند برای ثبت نام در مدارس دچار سرگردانی شدند ولی امسال برای جلوگیری از تشویق و نگران والدین و دانش آموزان، برای افرادی که در این آزمون پذیرفته نشوند به عنوان انتخاب دوم در یکی از مدارس برتر در عرصه های علمی و فرهنگ ثبت نام خواهند شد./ز
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
مهشاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۹
پس کی جوابها می اید
سهیل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
در کدام سایت دنبال جواب آزمون باشیم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر