کد خبر: ۳۹۹۸۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۹
معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت:

مصرف مواد روان گردان در همه نقاط جهان فراگير شده و هنوز روش درماني مناسبي براي آن مطرح نشده است.

به گزارش گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران؛ دکتر حسن امامي رضوي در نشست خبري با بيان اين که گرايش به مصرف مواد روان گردان بسيار زياد شده است افزود: مصرف مواد روان گردان در همه نقاط جهان فراگير شده و هنوز روش درماني مناسبي براي آن مطرح نشده است.
وي گفت: روان درماني عمده ترين موضوع درخصوص درمان افرادي است که روان گردان ها را مصرف مي کنند.
امامي رضوي با بيان اين که آگاه سازي مردم و به ويژه جوانان مهمترين موضوع در پيشگيري از اعتياد است افزود: بسياري از بستري شدگان در بخش هاي رواني مراکز درماني، سابقه مصرف مواد روان گردان دارند.
امامي رضوي در پاسخ به پرسشي در خصوص ميزان مصرف مواد روان گردان و مقايسه آن با ديگر کشورها افزود: در اين خصوص  هم اکنون رتبه بندي نداريم و در موضوع اعتياد نيز رتبه بندي رسمي اعلام نمي شود.
وي گفت: مصرف مواد روان گردان در کشور ما در مقايسه با کشورهاي غربي موضوعي جدي نيست.
امامي رضوي افزود: اصلي ترين مشکل درخصوص اعتياد و درمان آن، موضوع اعتبارات و حمايت هاي مادي است و در کنار آن موضوعاتي مانند همدلي، هماهنگي و يکساني اقدامات است که بايد به جدي تر شدن برنامه ها کمک کند.
وي گفت: در اين خصوص نهادها و سازمان هاي مسئول بايد عزم جدي براي کنترل موضوع اعتياد در کشور را داشته باشند.
امامي رضوي در پاسخ به پرسشي درخصوص مراکز ترک اعتياد افزود: هم اکنون مراکز مختلفي با عناوين مختلف در اين خصوص فعاليت دارند که بايد مجوز وزارت بهداشت يا سازمان بهزيستي را داشته باشند و در اين مراکز استانداردها رعايت مي شود.
امامي رضوي افزود: در برخي از مراکز ترک اعتياد، براي درمان معتادان به روش هاي غير معقول و غير علمي دست مي زنند که در اين خصوص  کم اطلاعي مردم باعث سوءاستفاده مي شود.
امامي رضوي افزود: هم اکنون از نظر مراکز درمان اعتياد در وضع نسبتاً مطلوبي هستيم هر چند نمي توانيم همه افراد را تحت پوشش قرار مي دهد.
وي گفت: هر چند در اين باره با کمبود قابل توجهي مواجه نيستيم اما فکر مي کنيم اين مراکز بايد بيشتر شود.
امامي رضوي در پاسخ به پرسشي افزود: هم اکنون حدود400 هزار نفر در مراکز درمان اعتياد تحت درمان قرار دارند.
وي با بيان اين که تعريف اعتياد و معتاد گوناگون است گفت: اخيراً مطالعه اي درخصوص ميزان اعتياد و علل و عوامل آن انجام شده که هنوز آمار آن منتشر نشده است./ع
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر