کد خبر: ۳۹۹۸۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۲

استيضاح رئيس جمهور پاراگوئه در مجلس اين کشور به درگيري ميان نيروهاي پليس و طرفداران وي منجر شد.

به گزارش گروه چند رسانه ای باشگاه خبرنگاران، روز جمعه در پي آن که نمايندگان مجلس پاراگوئه فرناندو لوگو رئيس جمهور اين کشور را به کم کاري و سهل انگاري در مساله اختلافات ارضي ميان شهروندان اين کشور متهم و از سمتش برکنار کردند گروهي از طرفداران رئيس جمهور در پايتخت در برابر ساختمان سنا تجمع کردند و با نيروهاي پليس درگير شدند.
پليس براي مقابله با معترضان از دستگاه هاي آب پاش، گاز اشک آور و نيروي پليس اسب سوار استفاده کرد.
سناي پاراگوئه با سي و نه راي موافق در برابر چهار راي مخالف فرناندو لوگو رئيس جمهور را به سهل انگاري در اختلافات ارضي ميان شهروندان اين کشور متهم و تحت تعقيب معرفي کرد. هفته گذشته در پي يک اختلاف ارضي در پاراگوئه ميان نيروهاي پليس و شهروندان اين کشور درگيري مسلحانه اي بوقوع پيوست که در نتيجه آن هفده نيروي پليس و کشاورز کشته شدند.
قرار است فدريکو فرانکو معاون رئيس جمهور پاراگوئه تا زمان برگزاري انتخابات آتي رياست جمهوري پاراگوئه مسئوليت هاي رئيس جمهور را برعهده بگيرد.
فرناندو لوگو که پيش از اين کشيش بود تصميم سناي پاراگوئه را مبني بر برکناري اش به يک کودتا تشبيه کرد اما در عين حال گفت براساس قانون اين تصميم را مي پذيرد. وي با کناره گيري از سمت کشيشي و با شعار انجام اصلاحات اجتماعي در پاراگوئه در انتخابات اين کشور شرکت کرد و برنده شد.


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر