کد خبر: ۳۹۹۸۷۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۸
رئيس ديوان عدالت اداري:

رئيس ديوان عدالت اداري در مورد پرونده هاي مرتضوي و بقايي گفت: پرونده مرتضوي در مرحله رسيدگي است و حکم انفصال از خدمت و برائت بقايي هم منتفي است.

به گزارش خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام محمد جعفر منتظري صبح امروز يکشنبه (4تيرماه) به مناسبت هفته قوه قضاييه در نشست خبري پاسخگوي سوالات خبرنگاران رسانه هاي مختلف بود.

رئيس ديوان عدالت اداري در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني بر وضعيت پرونده سعيد مرتضوي و شکايت نمايندگان مجلس از وي، اظهار داشت: از آنجايي که شکايت واصله از سوي نمايندگان نسبت به مرتضوي به تصميم وزير کار بر مي گردد و وزرا مي توانند مسئولين زير مجموعه خود را انتخاب کنند، بنابراين چنين شکاياتي قابل طرح در ديوان عدالت اداري نيست.

وي تصريح کرد: به لحاظ حساسيت هايي که در خصوص پرونده مرتضوي ايجاد و از اين نظر که ادعا شده در انتصاب وي مندرجات اساس نامه سازمان لحاظ نشده  نمايندگان مجبور به شکايت شده اند و اين شکايت در دست بررسي است.

حجت الاسلام منتظري ادامه داد: ديوان اين پرونده را به کميسيون تخصصي ارجاع داده تا تشخيص نهايي در اين زمينه انجام شود.

وي تاکيد کرد: گزارش نهايي کميسيون تخصصي پس از بررسي نهايي تقديم هيئت عمومي مي شود و ظرف دو الي سه هفته آينده تصميم نهايي اتخاذ مي شود.

رئيس ديوان عدالت اداري در مورد وضعيت پرونده حميد بقايي هم اين چنين پاسخ داد: تا پايان خرداد ماه پرونده حميد بقايي به مرحله نهايي رسيد و حکم صادر و به وي ابلاغ شد.

حجت الاسلام منتظري ادامه داد: حکم بقايي مبني بر انفصال از خدمت، برائت و درخواست ماده 16و18 بوده که در حال حاضر انفصال از خدمت و برائت منتفي شده، ضمن اين که رد درخواست اعمال ماده 37 هم در مور وي اعمال شده است.

رئيس ديوان عدالت اداري خاطرنشان کرد: حکم انفصال از خدمت و برائت حميد بقايي بر اساس راي نهايي صادر شده است./پ3
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر