کد خبر: ۳۹۹۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۷
عسلویه/

هیئت آلمانی از فازهای 9 و 10 پارس جنوبی بازدید کرد.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ،  از عسلویه، عصر امروز جمعی از اساتید و صاحب‌نظران آلمانی از پالایشگاه فازهای 9 و 10 در مجتمع گاز پارس جنوبی دیدن کردند.

بازدید کنندگان آلمانی در این بازدیدها از روند تولید و تصفیه گاز در پالایشگاه مطلع شدند و سایر برنامه‌های این پالایشگاه را مورد بازدید قرار دادند.

کارشناس روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی در این بازدید به تشریح شرایط پالایشگاه پنجم برای بازدیدکنندگان پرداخت و افزود: گاز ورودی به پالایشگاه پس از جداسازی از میعانات گازی به چهار واحد عملیاتی هرکدام به ظرفیت 8/13 میلیون مترمکعب منتقل و طی فرایند شیرین‌سازی گاز، نم‌زدایی، بازیافت اتان، تصفیه اتان، جداسازی، پالایش و ذخیره‌سازی پروپان و بوتان تصفیه می‌‌شود.

اسماعیل عمرانی اظهار داشت: روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده توسط یک خط لوله 56 اینچی وارد شبکه سراسری می‌شود و 80 هزار بشکه میعانات گازی نیز پس از عبور از دو واحد تثبیت میعانات گازی به مخازن ذخیره‌سازی برای صادرات ارسال می‌شود.

کارشناس روابط عمومی مجتمع گازی خاطرنشان کرد: در پالایشگاه پنجم سالیانه یک میلیون تن اتان تولید و توسط یک خط لوله به پتروشیمی جم منتقل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین سالیانه 5/1 میلیون تن گاز مایع شامل پروپان و بوتان تولید و پس از ذخیره‌سازی در مخازن بتونی توسط خط لوله به ایستگاه اندازه‌گیری و نهایتا بارگیری در اسکله پتروشیمی برای صادرات منتقل می‌شود.

بر اساس این گزارش، عصر امروز جمعی از افراد برجسته و صاحب‌نظر آلمانی به همراه جمعی از از کارمندان سفارت ایران در آلمان برای مشاهده دستاوردها و انعکاس بی‌اثربودن تحریم‌ها از فازهای 9 و 10 مجتمع بازدید کردند./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر