کد خبر: ۳۹۹۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۱ - ۰۳:۱۰
عضو مجلس سوريه:

عضو مجلس نمايندگان سوريه تاکيد کرد آمريکا از اولين روزهاي ناامني در سوريه براي براندازي دولت سوريه تلاش کرد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلويزيوني الميادين، خالد عبود گفت: آمريکا از تحولات داخلي سوريه به عنوان اهرم فشار عليه نظام حاکم سوريه استفاده مي کند. آمريکا تلاش کرد اتحادي را که طي سال هاي گذشته از توطئه ها و طرح هاي سياسي آمريکا جلوگيري کرد از بين ببرد و سيطره اش را در منطقه افزايش دهد، اما نتوانست به اهدافش برسد و  عرصه را بر سوريه تنگ کند.

وي گفت: در اين باره روسيه موضع محکم و استواري گرفت زيرا متحد آن سوريه در برابر طرح هاي آمريکا ايستادگي  و تلاش هاي آمريکا را خنثي کرد.

عبود تصريح کرد: از اولين روزهاي آغاز ناامني در سوريه، آمريکا و متحدان غربي اش به همراه رجب طيب اردوغان براي اعمال فشار بر سوريه تلاش کردند و در اين باره از ابزارهاي سياسي، اقتصادي، رسانه ها، ابزارهاي اطلاعاتي و جاسوسي و گروه هاي مسلح استفاده کردند، اما نتوانست دولت سوريه را مجبور به عقب نشيني کنند.

خالد عبود افزود: مردم سوريه خوب مي دانند که چه کسي عامل خشونت در اين کشور است. به کساني که مي گويند آمريکا در تحولات سوريه دخالت نکرده است مي گويم که از اولين ساعات تحولات سوريه سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرد که اگر بشار اسد بخواهد به قدرت باز گردد، بايد سه اقدام انجام دهد: اول نبايد از گروه هاي مقاومت حمايت کند. دوم، بايد به اتحاد با ايران پايان دهد و سوم اينکه در جهت صلح با دشمن صهيونيست گام بردارد.

عبود  يادآور شد: زماني که دولت سوريه از گروه هاي مسلح خواست سلاحشان را بر زمين بگذارند، وزارت امور خارجه آمريکا از اين گروه ها خواست از چنين اقدامي بپرهيزند.  

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر