کد خبر: ۳۹۹۹۳۰۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۳
نجار مطرح کرد؛

وزير كشور گفت: ابتكار نشست 6+5 مي تواند شروعي براي به حركت در آوردن ظرفيت هاي دو كشور در زمينه هاي بالقوه در تأمين منافع اقتصادي، فرهنگي علمي و استاني دو كشور ايران وعراق باشد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، محمد نجار وزير كشور در اجلاس مشترك استانداران استان هاي مرزي ايران و عراق اظهار داشت: اجلاس 6+5 و خروج آمريكايي ها از عراق آينده اي روشن و بالنده را براي اين كشور نويد مي دهد.

وي ابراز اميدواري كرد: در اين شرايط، دولت و ملت عراق در جهت حركت به سوي همدلي ،انسجام ملي و توسعه همكاري با همسايگان خود بتوانند براي توسعه ساختارهاي سياسي و اقتصادي خود گام هاي بلندي بردارند و اميد نيرو هاي چپاولگر و متجاوز را براي گسترش حضور در خاك عراق به يأس تبدبل كنند.

نجار ادامه داد: خروج نيروهاي آمريكايي و برگزاري چنين اجلاس هايي پس از سال ها، موفقيت عظيمي براي دولت عراق و پيامي روشن براي جامعه بين المللي است.

وي گفت: سفرهاي مقامات ايراني و عراقي به كشورهاي يكديگر توانسته آغازگر دور جديدي از ارتباطات ميان مقامات دولت ها باشد و افق روشن و اميدوار كننده اي در كليه زمينه ها ي سياسي و اقتصادي را نويد دهد.

محمد نجار تصريح كرد: به منظور تسهيل در مراودات دو جانبه و همكاري هاي برادرانه گام هاي بلندي برداشته شده است كه برگزاري اجلاس 6+5 در همين راستا است.

وزير كشور خاطر نشان كرد: برنامه ريزي براي افزايش اقدامات دو كشور، تسهيل در امور واردات و صادرات و عبور و مرور زوار و مجموعه اقدامات ديگري از اين دست توانسته است همكاري هاي روبه رشد دو كشور را سرعت ببخشد.

وي بر ضرورت برگزاري ديدارهاي متقابل تأكيد كرد و افزود: كنترل دقيق و همكاري بيشتر در مرزهاي مشترك براي قاچاق كالا، مشروبات الكلي و مواد مخدر با برنامه ريزي هايي كه انجام شده عملي خواهد شد.

وزير كشور در پايان خاطر نشان كرد: با توجه به شرايط اقليمي و مشكلات ايجاد شده براي استان هاي هم جوار در كنترل و مهار ريزگردها برنامه ريزي و اقدام مناسب بايد در اسرع وقت انجام شود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر