کد خبر: ۳۹۹۹۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۱
هاشمي رفسنجاني در ديدار با خانواده شهداي هفتم تير؛

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار با خانواده شهدا گفت:شهداي بزرگوار هفتم تير به حق جزو كساني بودند كه حيات مادي را جز براي خدمت به خلق خدا و احياي نخواستند

به گزارش حوزه سياسي باشگاه خبرنگاران،هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام  بهشتي و جمع زيادي از خانواده شهدا و جانبازان هفتم تير، اين شهداي گرانقدر را مصداق صدر آيه شريفه «من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدالله عليه و منهم من قضي نحبه و منهم من ينتظروا ما بدلوا تبديلا» خواند و تصريح كرد: اميدواريم همه ما و به خصوص خانواده معظم شهداي هفتم تير نيز مصداق ذيل اين آيه شريفه و ادامه‌دهنده راه و آرمان‌هاي اصيل اين بزرگواران باشيم.
هاشمي رفسنجاني، رسالت واقعي انسان‌ها را در دنياي مادي، حركت به سوي تحقق وعده‌هاي الهي و تعليمات قرآن و اسلام و نهايتا تقرب به خداوند خواند و گفت: رئيس مجمع تشخيصنظام، جانبازان و خانواده هاي هفتاد و دوتن را به حق يكي از شايسته‌ترين‌ها براي برگزاري ياد و خاطره اين بزرگواران خواند و گفت: كساني كه گذشته را طرد و نفي مي‌كنند و از تجربيات و امكانات انقلاب براي تحقق آرمان‌هاي بلند امام راحل و شهداي گرانقدر كشور استفاده نمي‌كنند به تاريخ، اسلام، انقلاب و نظام اسلامي ظلم مي‌كنند.

 هاشمي رفسنجاني با تأكيد بر اينكه استفاده از راه شهدا و ترويج اهداف آنان مهم است نه نام آنها، استفاده ابزاري از نام و خون شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي در جهت اهداف مادي و باندي را انحراف از اهداف امام راحل و شهدا و ايثارگران عزيز كشور خواند و با بيان اينكه انحراف پايدار نمي‌ماند، تصريح كرد: استفاده ابزاري و انحصاري از ياد و نام شهدا به بزرگداشت آنان نزد جامعه نمي‌انجامد، بلكه تنها با ادامه راه آنان و تحقق آرمان‌ها و اهداف اصيل انقلاب و شهدا، بزرگداشت واقعي آنان تحقق خواهد يافت.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام از دست دادن شهداي بزرگ هفتم تير و به خصوص آيت‌الله شهيد بهشتي را در مقطع حساس انقلاب و نظام اسلامي بسيار سخت و جبران‌ناپذير عنوان كرد و افزود: اكنون وظيفه ياران آن عزيزان و خانواده‌ها و رهروان آن شهداي گرانقدر است كه كاري زينبي كنند و احياكننده اهداف بلند اين شهدا باشند. شهادت پيشتازان انقلاب اسلامي گرچه در ظاهر از دست دادن سرمايه هاي انقلاب است اما در عمل، خون اين زبدگان  چنان جوشيد كه بنياد ضد انقلاب و نفاق را به باد داد و مردم را بيش از پيش به صحنه آورد. ايشان افزود: شهدا بر اساس آموزش هاي قرآني راه ميان بر، براي وصول به سعادت ابدي را طي مي كنند و بازماندگان آنها در صورت صبر و ادامه راه شهدا، به مقام و اجر صابران ميرسند و برايند اين الطاف الهي، تقويت نظام و اهداف شهداست.

در ابتداي اين ديدار آقايان اصغرنيا دبير كل جمعيت «جهت» (جانبازان هفتم تير)، دكتر لواساني و فرزندان شهيدان فياض‌بخش و صادقي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هفتم تير، اظهار اميدواري كردند كه ادامه‌دهنده راه برادران و پدران بزرگوار خود باشند و تا تحقق اهداف و آرمان‌هاي بلند امام و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي از پاي ننشينند.

دكتر فياض‌بخش فرزند شهيد فياض‌بخش همچنين با ابراز گلايه از برخي موانع براي برگزاري مراسم سالگرد شهداي هفتم تير، خانواده اين شهداي گرانقدر را همانند ساير خانواده انقلاب و نظام دلسوز كشور خواند و گفت: عدالت اين است كه همان‌گونه كه خانواده‌هاي مسئولين نظام براي خدمتگزاري فعاليت مي‌كنند. فرزندان و خانواده‌هاي شهداي انقلاب اسلامي نيز اجازه فعاليت و خدمت داشته باشند. وي گفت اختلاف‌نظر و ديدگاه و نيز آزادي ابراز عقيده در انقلاب اسلامي به رسميت شناخته شده و همان‌گونه كه شهداي بزرگوار هفتم تير، علي‌رغم اختلاف‌نظرات و سلايق هم‌زيستي مثال‌زدني داشتند، خانواده انقلاب نيز مي‌توانند در كنار هم كمر همت به خدمت به كشور و نظام اسلامي ببندند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر