کد خبر: ۳۹۹۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۴
كردستان عراق يا مركز صدور تروريسم به ايران

ظهارات روز پنج‌شنبه استاد حسن رحيم‌پور ازغدي مبني بر تلاش يك گروهك تروريستي براي ترور وي و برنامه‌ريزي براي اين اقدام از محل اقليم كردستان عراق، در كنار شواهد موجود از ريشه‌هاي ترور دانشمندان هسته‌اي كشورمان، اين واقعيت را نشان مي‌دهد كه اقليم همجوار به مركز صدور ترورويسم به ايران تبديل شده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از رجانيوز، دكتر رحيم‌پور ازغدي دو روز پيش ضمن تائيد خبر تلاش يک‌ گروهک تروريستي براي به شهادت‌ رساندن وي گفت: بنده قصد انتشار اين خبر را نداشتم، چراکه اين به نفع بنده است؛ البته به نظر مي‌رسد که درباره ترور من سوءتفاهم شده چرا که من جزو نخبگان نيستم اما در عين حال خوشحالم سرويس‌هاي اطلاعاتي غرب و خط توليد تروريسم از سوي بنده حقير احساس خطر کرده‌است. رحيم‌پور ازغدي ادامه داد: در يک‌سال و نيم اخير اين بار سوم است که خبر ترورم را به من داده‌اند که البته بايد گفت آنها بي‌کار هستند که سراغ امثال من آمده‌اند؛ انتشار چنين اخباري دست کم اين فايده را دارد که ترديد بنده درباره مفيد بودن يا نبودن کار طلبگي، تدريس و تحقيق‌ام را برطرف مي‌کند.

رحيم‌پورازغدي با بيان اينکه کمترين بشارت اين خبر اين است که دشمن در عرصه فرهنگي به شدت آسيب‌پذير است، گفت: چند شب پيش هم به بنده اطلاع دادند يک تيم براي بار سوم قصد ترور دارد؛ آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکيل داده‌اند. وي تأکيد کرد: اين اتاق فرمان ترور با مشارکت سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريکا، انگليس و اسرائيل فعاليت مي‌کند و پيمانکاران آنها براي ترور احتمالاً برخي گروه‌ها همچون منافقين هستند، هرچند مشخص نيست که عوامل اجرايي آنها دقيقا چه کساني هستند.

بيان اين اظهارات از سوي رحيم‌پور ازغدي در حالي است كه با كشف شبكه تروريستي اخير كه ترور شهيدان شهرياري و احمدي روشن را برعهده داشته‌اند، مشخص شده است كه تيم ترور پس از جذب از سوي شبكه‌هاي تروريستي ابتدا مدتي را در اقليم كردستان عراق و پادگان مخصوص اين اقليم، آموزش‌هاي نظامي را ديده‌اند و سپس از طريق يك كشور همسايه براي تكميل دوره‌هاي آموزش عمليات تروريستي به سرزمين‌هاي اشغالي سفر كرده‌اند.

وزير اطلاعات كشورمان نيز در بخشي از مصاحبه هفته گذشته خود در مورد موفقيت سربازان گمنام امام زمان(عج) در ضربه زدن به شبكه تروريستي رژيم صهيونيستي، به‌طور تلويحي به نقش اقليم كردستان عراق در اين فعاليت‌هاي تروريستي اشاره كرد و يادآورد شد: «رژیم اشغالگر قدس از خاک یک اقلیم مجاور خاک ما حداکثر بهره‌برداری را نموده است، حتی در آنجا پایگاه آموزش تروریستی و پادگان نظامی در اختیار دارند. ستاد عملیاتی مشترک آمریکا، انگلستان و رژیم اشغالگر قدس در همانجا مستقر است ‌وعلیه کشور ما سناریوهایی را طراحی و اجرا می‌کند.

البته یقین داریم که این وضعیت با اطلاع و با اجازه دولت زیربط مربوطه نمی‌باشد همچنین در اطلاعات جمع آوری شده در مورد دو شبکه اخیر ملاحظه شد که تروریست‌ها به راحتی و به فراوانی از خاک یک کشور همسایه برای رفت و آمد آزادانه به سرزمین‌های اشغالی و برای نقل و انتقال اسلحه و مواد انفجاری استفاده می‌کنند.

این واقعیت خیلی تلخی است که دولت‌های مورد نظر باید در نظر داشته باشند و مشکل را چاره کنند. این وضعیت برای هیچ همسایه‌ای قابل تحمل نیست. و البته قبلا هم بهره‌برداری مثلث خبیث آمریکا، انگلیس و اسرائیل از خاک بعضی دیگر از همسایگان کشف شده بود که قصد داریم از این پس هشدار لازم را به نحو مقتضی به آن‌ها بدهیم.»

به گزارش رجانيوز، اعضاي بازداشت شده شبكه تروريستي دانشمندان هسته‌اي ايران، بخش عمده‌اي از مراحل جذب و آموزش نظامي را در يك پادگان در چند كيلومتري شهر اربيل عراق گذرانده‌اند كه از اين پادگان بعضاً با عنوان "اشرف كردستان" مشابه كمپ اشرف منافقين در استان دياله ياد مي‌كنند.

در عين حال، اگرچه مسئولان اقليم كردستان و طيف حاكم به رهبري مسعود بارزاني اين مسائل را رد مي‌كنند و چندي پيش نيز اقليم كردستان در بيانيه‌اي صراحتاً اين اتهامات را رد كرد اما شواهد و مستندات موجود در ماجراي ترورهاي اخير و همچنين سابقه ميدان دادن‌هاي قبلي به گروهك پژاك براي شرارت در مرزهاي غربي ايران و آموزش دادن به آن‌ها در همين پادگان، عملاً كردستان عراق را به منطقه آموزشي و عملياتي مورد نظر رژيم صهيونيستي در همجواري جمهوري اسلامي تبديل كرده است.

با اين حال، مشخص نيست چرا مقام‌هاي سياسي كشورمان در قبال اين فرآيند آموزش و صدور تروريسم به ايران واكنش درخوري نشان نمي‌دهند و از ظرفيت‌هاي حقوقي و سياسي موجود براي متوقف كردن اين سوء همجواري استفاده نمي‌كنند.

همچنين در كنار فعال كردن ظرفيت‌هاي ديپلماتيك و حقوقي به‌نظر مي‌رسد اقليم كردستان بايد متوجه باشد كه سياست ايران در مقابل تهديدها، صرفاً تحركات دفاعي نيست و جمهوري اسلامي مرزهاي امنيتي خود را بر اساس راهبرد "تهديد در مقابل تهديد" در همان محل طراحي براي توطئه و تهديد تعريف مي‌كند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر