کد خبر: ۴۰۰۲۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۹

دکتر توکلی به بیش از 50 سوال کنکوری ها پاسخ داد.


به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در آستانه برگزاری کنکور91 به بیش از 50 سوال کنکوری ها پاسخ داد.

امیر حسین میری از تهران
سوال: من دیپلم ریاضی دارم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی بودم و در گروه علوم تجربی شرکت کرده ام و تغییر رشته نداده ام آیا مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری دارم یا نه؟

جواب از دکتر توکلی، رئیس سازمان سنجش کشور: برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی ندارید اما به دلیل اینکه سوابق تحصیلی نمرات نهایی سوم دبیرستان را برای داوطلبان نظام جدید که از سال 84 به بعد دیپلم گرفتند تا 25% در نمره کل مربوط اثر می دهیم لذا وقتی گروه عوض می شود ممکن است 25% درصد کمتر در نظر گرفته شود. زیرا دروس امتحانی فرق می کند این مورد در پیک سنجش در جدول شماره 1 توضیح داده شده.

 نوشین صادقی
سئوال:می خواستم بدانم که بومی بودن در کنکور سراسری تاثیر دارد؟ چقدر؟

جواب از دکتر توکلی: بومی گزینی تاثیر دارد با توجه به اینکه شانس قبولی داوطلب در شهر بومی، ناحیه بومی و قطب بومی افزایش پیدا می کند سهمیه بومی داریم غیر از 13 رشته پس از کسر سهمیه ایثارگران 80درصد سهمیه باقیمانده به سهمیه بومی استان، بومی ناحیه و بومی قطب تعلق می گیرد و 20 درصد آزاد است و اگر سهمیه ایثارگران کامل نشود اضافه آن به سهمیه بومی اضافه می شود که باز هم شانس قبولی را بیشتر می کند اما در 13 رشته 60 درصد سهمیه بومی داریم و 40 درصد آزاد که اگر سهمیه ایثارگران پر نشود 50 درصد به سهمیه بومی اضافه می شود و 50 درصد هم به سهمیه آزاد.
این 13 رشته شامل، مهندس عمران، کامپیوتر، معماری، برق مکانیک، صنایع، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، حقوق، حسابداری، روانشناسی

 فرشته عباسی
سئوال:دیپلم ریاضی هستم و در دو رشته ریاضی و تجربی شرکت کردم اگر تنها در یکی از آنها انتخاب رشته کنم مشکلی پیش خواهم آمد؟ اگر در کنکور تجربی به سوالات زیست پاسخ ندهم هم آیا می توانم در رشته پزشکی قبول شوم؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ کس اجازه ندارد در 2 گروه آموزشی ریاضی و تجربی شرکت کند طبق مکاتبه با این فرد یک رشته حذف می شود. اگر به سوالات زیست اصلا پاسخ ندهد شانس قبولی در رشته پزشکی کمتر خواهد شد.

ALI
سوال: نمرات امتحانات نهایی سال چهارم در کنکور 91 تاثیر دارد؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ تاثیری ندارد.

مرتضی

سوال: آیا سوالات کنکور داخلی کشور با خارج از کشور تفاوت دارد:

جواب از دکتر توکلی:سیستم طراحی سوال از لحاظ محتوا و صورت سوال کاملا فرق دارد.

*وحید از تهران
سوال:متولد سال 72 هستم و در پيش دانشگاهی ریاضی مشغول به تحصیل هستم با توجه به قانون جدید نظام وظیفه آیا می توانم در کنکور سال 91 شرکت کنم یا باید به خدمت اعزام شوم؟

جواب از دکتر توکلی: نظام وظیفه تسهیلاتی فراهم کرده که داوطبان هر سال باید بر اساس آن خود را با کنکور تطبیق دهند که این تسهیلات برای سال 91 هم تعریف شده و سازمان سنجش با نظام وظیفه توافقاتی کرده که بهتر است این تسهیلات را از نظم وظیفه سوال کنید.

*موسوی
سوال: تا رتبه چند در رشته تجربی می توانم روانپزشکی قبول شوم؟

جواب از دکتر توکلی:برای شرکت در رشته روانپزشکی باید اول در رشته پزشکی شرکت کرد و بعد تخصصی روانپزشکی را انتخاب کنید

 *امین اله ولایتی فرد
سوال:فرق این آزمون با آزمون های قبل چیست؟ در صد قبولی چند برابر است؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ فرقی ندارد. درصد قبولی به دلیل اینکه درصد داوطلبان کمتر می شود حتی اگر ظرفیت را ظرفیت سابق در نظر بگیریم خود به خود ظرفیت افزایش می یابد امسال 67 هزار نفر کمتر از سال گذشته شرکت کرده و درصد قبولی هم بیشتر خواهد شد.

* غزاله حسینی
از آقای دکتر توکلی بپرسید تخمین رتبه آزمون های سنجش مطابق کنکور سراسری قابل قبول می تواند باشد و می توانیم روی آن حساب  کنیم؟

جواب از دکتر توکلی:کنکور آزمایشی را نمی توان با کنکور اصلی مقایسه کرد زیرا آزمایش مثل آزمون های سنجش جمعیت محدودی دارد در حالیکه آزمون سراسری گسترده است اما به هر حال اگر فردی در آزمون آزمایشی شرکت کند می تواند وضعیت خود را نسبت به همان آزمون مقایسه کند نه آزمون اصلی.
 
*پریا
چرا ما هنرستانی ها نمی توانیم در رشته تربیت دبیری تربیت معلم شرکت کنیم؟

جواب از دکتر توکلی:کسی می تواند در هنر شرکت کند که دیپلمه هنر باشد و پیش دانشگاهی را هم گذرانده باشد بنابراین چنانچه پیش دانشگاهی را گذرانده باشد اگر بخواهد تربیت بدنی شرکت کند می تواند در گروه علوم انسانی شرکت کند و به تربیت بدنی برود.

سوال: روحانی
 در کنکور زبان هم تاثیر دروس نهایی سال سوم برای دفترچه عمومی هست؟ ظرفیت تربیت معلم چگونه است؟
 جواب از دکتر توکلی:
 درورسی که در دوره نهایی گذرانده اید هم می تواند موثر باشد اگر چه ممکن است تاثیر 25 درصدی نداشته باشد اما موثر است و ظرفیت ها هنوز مشخص نشده است.
سوال: سینا
آیا امسال ظرفیت پزشکی،  داروسازی و دندانپزشکی افزایش پیدا کرده؟
جواب از دکتر توکلی:
 هنوز ظرفیت مشخص نشده اما با توجه به کاهش تعداد داوطلبان خود به خود ظرفیت ها نیز بیشتر می شود.
سوال: سوسن
 حوزه های برگزاری آزمون ها بر چه اساس صورت می گیرد؟ رشته مدیریت فناوری و اطلاعات امسال چقدر ظرفیت دارد؟ برای قبولی در دانشگاه امام صادق رتبه مان باید چقدر باشد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 با توجه به تعداد داوطلبان سعی می شود که حوزه های امتحانی عادلانه تعیین شود و این براساس آمار حوزه ها است امسال نسبت به سال گذشته آمار کمتر شده و سعی می کنیم تا جایی که ممکن است تسهیلات لازم را فراهم کنیم تا داوطلبان کمتر مهاجرت کنند در واقع حوزه های سال گذشته ملاک خوبی برای این است تا داوطلبان ببینند چطور تقسیم بندی شده است.
هنوز ظرفیت ها مشخص نشده همچنين برای دانشگاه امام صادق بستگی به ظرفیت پذیرش دارد که بهتر است در این مورد به دفترچه راهنمای شماره (2)  که روی سایت سازمان سنجش است مراجعه کنید.
سوال: رضا
تاثیر معدل کتبی در کنکور 91 و 92 چقدر است؟
جواب از دکتر توکلی: معدل کتبی همان امتحان نهایی است که سال سوم دبیرستان است و 25 درصد تاثیر مثبت دارد
سوال: با سلام، اگر کسی کنکور 90 روزانه قبول شده باشد در کنکور 91 می تواند شرکت کند؟ در کنکور 92 چطور؟
 جواب از دکتر توکلی:
 اگر در کنکور 90 قبول شده باشید حتی با انصراف قطعی از تحصیل حق شرکت در کنکور 91 را نداشته و برای کنکور 92 اگر شرایط آن را داشته باشید می توانید شرکت کنید البته به دلیل  اینکه شما در دوره روزانه قبول شدید نمی توانید در کنکور 91 شرکت کنید اما اگر در دوره شبانه یا دوره های دیگر قبول شده بودید می توا1- سوال: امیر
 چه رشته هایی در دانشگاه ها بیشتر متقاضی دارد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 13 رشته در دانشگاه از همه بیشتر متقاضی دارد که این رشته در گروه علوم ریاضی شامل مهندسی عمران، مکانیک، کامپیوتر، معماری ، صنایع و برق است در گروه علوم تجربی شامل پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی و دامپزشکی است ودر گروه علوم انسانی حقوق، حسابداری و روانشناسی از همه بیشتر متقاضی دارد.
سوال: فرشته
 آیا دفترچه سوالات زمین شناسی جدا است یا با سوالات اختصاصی داده می شود؟
 جواب از دکتر توکلی:
 خیر، علوم تجربی 2 دفترچه دارد یکی عمومی و دیگری اختصاصی که اختصاصی دفترچه شماره 2 می باشد و شامل سوالات زمین شناسی، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی است البته در گروه علوم تجربی بهیارانی داریم که برای آن 50 سوال بهیاری به عنوان دفترچه جدا داده می شود.
سوال(ناشناس)
 آیا میزان سختی سوالات کنکور 91 با کنکور 90 تفاوت دارد؟ اگر نه پس چرا بعضی سالها کنکور سخت تر می شود؟
جواب از دکتر توکلی:
 سوالاتی که طراحی می شود در مجموع دشوار تر از سال گذشته نیست و سوالات کنکور برای داوطلبان در سطح متوسط طراحی می شود و شاگردان متوسط، خوب و بسیار خوب می توانند به راحتی به آنها پاسخ دهند.
سوال از علي
 نمرات امتحانات نهایی پیش دانشگاهی در کنکور 91 تاثیر دارد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 خیر هیچ تاثیری ندارد.
سوال از عربشاهی از تهران
 دراین زمان محدودی که باقیمانده بهترین راه چیست؟
جواب از دکتر توکلی:
 بهترین راه این است که دراین زمان باقیمانده به مرور مطالب بپردازید و در منزل از خودتان آزمون بگیرید زیرا این کار می تواند در مدیریت زمان و کاهش استرس و تمرین تست زنی کمک کننده باشد.نستید در 91 شرکت کنید.


*مروتی
سئوال:منطقه ها چه تاثیری در کنکور دارد؟

جواب از دکتر توکلی: ظرفیت پذیرش دانشجو در هر کد رشته محل با توجه به تعداد داوطلبان سهمیه و درصد آنها با توجه به مناطق 1 و 2 و 3 معلوم می شود تا داوطلبان هر منطقه عادلانه با یکدیگر رقابت کنند.

* مریم
سئوال: چرا در رشته پزشکی بین ظرفیت دخترها با پسرها تفاوت دارد و تعداد قبولی پسرها بیشتر از دخترها است؟ به نظر شما این بی عدالتی نیست؟

جواب از دکتر توکلی :درصد ظرفیت پذیرش مربوط به رشته آموزش پزشکی اعم از پزشکی تا رادیولوژی توسط وزارت بهداشت تعیین می شود و این درصد پذیرش به سازمان سنجش مربوط نمی شود

* محمد رضا همتی
اگر امکان رفتن به شهري که در آن قبول شدیم را نداشتیم می شه سال بعدش هم در کنکور شرکت کنیم یا باید انصراف بدهیم برای سربازی؟ اگر می شه شرکت کرد تا چند بار مجاز هستیم؟

جواب از دکتر توکلی:اگر در دوره روزانه قبول شده باشید سال بعد نمی توانید دوباره شرکت کنید 2 سال باید بگذرد اما اگر شبانه و یا دوره های دیگر قبول شده باشید می توانید سال آینده باز هم شرکت کنید. هر داوطلب بی نهایت می تواند در کنکور شرکت کند.

* فرزاد قدیانلو
با سلام، فرق دانش آموزان رتبه زیر 100 بین مناطق 1 و 2و 3 چیست؟

جواب از دکتر توکلی: هیچ فرقی ندارد هر منطقه ممکن است از 1 تا 100 داوطلب داشته باشد که هر داوطلب با خودش مقایسه می شود.

* مهدی
من اگر بخواهم پشت کنکور بمانم سال دیگه سال سوم و پیش دانشگاهی چطور محاسبه می شود؟

جواب از دکتر توکلی: ممکنه درصدها تغییر کند که براساس مصوبه کارگروه متعاقبا اعلام خواهد شد.

* سیده طاهره میر احمدی

سئوال: سلام. لطفا از آقای دکتر توکلی بپرسید چرا کنکور هنر هیچ منبع مشخصی ندارد؟ پس ما چی بخونیم؟

جواب از دکتر توکلی: منابع کنکور هنر و اطلاعات درباره آن در دفترچه راهنمای شماره 1 مشخص شده است.

*میثم

سئوال: سوالی که داشتم اینکه که آیا امکان اصلاح اطلاعات وجود دارد یا نه؟

جواب از دکتر توکلی: زمانی که کارت ها توزیع می شود امکان اصلاح یک سری اطلاعات وجود دارد که مواردی از جمله مشخصات فردی مثل شماره شناسنامه و نام و نام خانوادگی که به آزمون برنمی گردد، می توان اصلاح شود اما مواردی از جمله انتخاب زبان خارجی، معلولیت، دین و معارف غیر اسلامی بود، داوطلب می تواند در مهلتی که سازمان سنجش معین کرده به نماینده سازمان برای اصلاح آنها مراجعه کند

* ناشناس از ساری

سئوال: سلام خواهش می کنم دوباره تاریخ دقیق آزمون را بگویید

جواب از دکتر توکلی: پنج شنبه 8 تیر ماه در نوبت صبح آزمون ریاضی و فنی و در نوبت بعد از ظهر آزمون هنر است جمعه 9 تیر در نوبت صبح آزمون علوم تجربی و در نوبت بعد ازظهر آزمون زبان است و شنبه 10 تیر آزمون علوم انسانی است.

 * عسل

سئوال: با سلام، تا چه رتبه ای پذیرش در دانشگاه شهید بهشتی برای رشته پزشکی داریم؟

جواب از دکتر توکلی: هنوز ظرفیت ها برای پذیرش در دانشگاه ها مشخص نیست.

علی

سئوال: نمرات امتحانات نهایی سال چهارم در کنکور 91 تاثیر دارد؟

جواب از دکتر توکلی: هیچ تاثیری ندارد.


سوال: محمد
تعداد سوالات امسال زیست و شیمی در کنکور تجربی امسال چند تا است؟

جواب از دکتر توکلی: در آزمون عمومی 100 سوال داریم که برای همه گروه ها است و مدت پاسخگویی نیز یکسان است و از هر درسی 25 سوال دارد که در 75 دقیقه پاسخ می دهند در دفترچه اختصاصی سوالات زیست شناسی 50 سوال و شیمی 35 سوال است.

سوال : از طرف بچه های هنر

از آقای دکتر بپرسید ما بچه های هنر که رشته اصلیمون است باید چه کار کنیم که بچه های نظری که شرکت می کنند عمومی را خوب می زنند و بهترین دانشگاه ها قبول می شوند اما بچه های هنر یا  قبول نمی شوند یا پیام نور می روند؟
جواب از دکتر توکلی: بچه های هنر باید عمومی را تقویت کنند و با توجه به اینکه سوالات اختصاصی مربوط به رشته اصلی آنها است بنابریان شانس قبولی بیشتری دارند.

سوال: امیر محمد

با سلام می خواستم بپرسم دوباره فرصتی برای تغییر اولویت دانشگاه ها است؟

جواب از دکتر توکلی: هنوز در کنور سراسری انتخاب رشته و اولویت مشخص نشده که پس از برگزاری آزمون و کارنامه مشخص می شود.

سوال: امین

با سلام اگر امسال در کنکور قبول نشدم در سال 92 میزان تاثیر درس های نهایی پیش دانشگاهی چند درصد خواهد بود؟ و آیا ممکن است تاثیر داشته باشد؟

جواب از دکتر توکلی: این بر عهده تصمیم کار گروهی است که درباره تغییرات اظهار نظر کنند الان برای سال 91 معلوم شده که 25 درصد تاثیر مثبت دارد.

سوال: احمد رضا نظری
آیا آوردن ماشین حساب مجاز است؟

جواب از دکتر توکلی: خیر ممنوع است، هر گونه کیف دستی، کتاب، جزوه ماشین حساب ، پیجر تلفن همراه، کرنومتر و یادداشت ممنوع است.
- سوال: محمدی

با سلام آیا از قسمت هایی از کتاب درسی که دارای اشکال هستند هم سوال مطرح می شود یا نه؟

جواب از دکتر توکلی: به طور کلی غیر از حذفیات از زیر نویس ها و اشکال سوالات مفهومی مطابق با اشکال طرح می شود.

 سوال: ناشناس

آیا پاسخنامه های عمومی و اختصاصی جداست؟

جواب از دکتر توکلی
خیر یک پاسخ نامه برای همه آنها داده می شود.

 سوال : ناشناس
سلام اگه می شه در مورد بیشتر بدانید های کتاب ها توضیح دهید.

جواب از دکتر توکلی
بیشتر بدانید ها جزئی از کتاب هستند و سوالات مفهومی از آنها طرح می شود.

 سوال: زهرا
سلام . بفرمایید  آن دسته افرادی که هنوز علاقمندی به پیام نور و غیر انتفاعی را انتخاب نکردند می توانند دوباره فرصت انتخاب داشته باشند؟

جواب از دکتر توکلی:
سازمان سنجش برای آن دسته افرادی که پیام نور و یا غیر انتفاعی را هنوز انتخاب نکردند از 4 تا 16 تیر ماه فرصت داده تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش برابر دستور العمل ها وجه ثبت نام را پرداخت کرده و ثبت نام کنند.

سوال: زهرا

سلام رتبه خوب برای مدیریت دولتی و جهانگردی چند است؟

جواب از دکتر توکلی:
هنوز رتبه ها و ظرفیت ها مشخص نشده و پس از برگزاری آزمون سراسری و اعلام و توزیع کارنامه ها مشخص می شود.

.سئوال – نکیسا

من دیپلم ریاضی دارم می خواهم در تجربی شرکت کنم معدل برای من چه تاثیری دارد ؟

جواب از دکتر توکلی

معدل برای آن دروسی که امتحانات نهایی آن با دروس امتحان نهایی علوم تجربی مشابهت دارد تاثیر دارد اما 25 درصد نیست.

سئوال – حمید هاشمی راد

زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 91 چه موقع است ؟

جواب از دکتر توکلی

از 30 خرداد ثبت نام آغاز و تا 6 تیر ادامه دارد که می توانید با مراجعه به باجه پستی و خرید کارت اعتباری با مراجعه به سایت سازمان سنجش در این ازمون ثبت نام کنید.

سئوال – ناشناس

در رشته ی علوم انسانی سئوالات ریاضی و اقتصاد چندتا است ؟

جواب از دکتر توکلی

علوم انسانی شامل 180 سئوال اختصاصی است که در 165 دقیقه پاسخ داده می شود 20 سئوال ریاضی و 15 سئوال مربوط به اقتصاد است.

سئوال – امیری

ظرفیت دانشگاه تربیت معلم چگونه است ؟

جواب از دکتر توکلی

هنوز ظرفیت ها مشخص نشده که بعداز برگزاری آزمون و کارنامه ها مشخص می شود.

سئوال – منطقی

آیا کنکورهای خارج از کشور با کنکور داخل کشور از نظر سختی تفاوت دارد ؟

جواب از دکتر توکلی

سئوالات همگی از کتابهای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی طراحی می شود و هر کس که خوب آنها را مطالعه کرده باشد به راحتی می تواند به سئوالات جواب دهد و سئوالات چه در داخل و خارج براساس سطح معلومات متوسط طراحی شده است.
سوال: علي
زمان اعلام نتايج کي خواهد بود؟
 
جواب از دکتر توکلي: نتيجه اوليه بعد از برگزاري آزمون در اوايل نيمه دوم مرداد اعلام مي شود و در نتيجه نهايي بين 15 تا17 شهريور ماه اعلام مي شود.
سوال: نيما
 تاثير معدل نهايي در کنکور 92 چقدر است؟
جواب از دکتر توکلي: اين بر عهده تقسيم کار گروهي است که درباره تغييرات اظهار نظر مي کند.
 

سوال: مرتضي
دفترچه هاي سوال بعد از برگزاري کنکور چه مي شوند؟
جواب از دکتر توکلي:
دفترچه ها شخصي سازي شده يعني نام و نام خانوادگي روي دفترچه درج شده و پس از برگزاري جمع آوري مي شود و ديگر قابليت توزيع ندارد.
سوال: ناشناس
با سلام مي خواستم بدونم در آزمون سراسري 91 در رشته انساني دفترچه رياضي و اقتصاد جداست؟
جواب از دکتر توکلي:
دروس اختصاصي در يک دفترچه است که دفترچه شماره 2 مي باشد بنابراين رياضي و اقتصاد از هم جدا نيست.
 
سوال: ستاره
سلام معدل کتبي من 14 است آيا اميدي به قبولي در رشته داروسازي دارم؟
جواب از دکتر توکلي: نمرات تراز شده معدل نهايي براي ديپلمه هاي جديد از سال 84 تا90 با تاثير 25% در نمره کل اعمال مي شود بنابراين بستگي به تاثير مثبت معدل دارد./ع

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۱۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
سلام من رشتم ریاضیه . برای اینکه کنکور تجربی بدم حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
سلام من رشتم ریاضیه . برای اینکه کنکور تجربی بدم حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم ؟
Mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
با سلام من کلاس یازدهم تجرب ام. به پرستاری علاقه مندم. چه معدلی برای این رشته در دوران دبیرستان خوبه؟؟
ممنون از سایت ارزشمندتون
نیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
اگه امسال پشت کنکور باشیم و سال دیگه بخوایم کنکور بدیم رقابت جداس؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
جالب بود ولی یکم سخت بود
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
سلام من یازدهمم و رشته ام ریاضی میخواستم ببینم میتونم از ریاضی حقوق بخونم؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
سلام من یازدهمم و رشته ام ریاضی میخواستم ببینم میتونم از ریاضی حقوق بخونم؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
سلام.من دیپلم معماری از شاخه فنی دارم.کنکور معماری هم دادم به دلایلی نرفتم دانشگاه .میخواستم ببینم امسال میتونم کنکور انسانی بدم؟؟راهنمایی کنید لطفا
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
سلام.خاستم بدونم که قبولی در رشته تربیت معلم ایا بستگی به رتبه شهری دارد؟ یعنی اگر منطقه خودم معلم بخاد ایا میشود اولین انتخاب بود؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
سلام وخسته نباشید ...امروز ۱۴بهمن ماه هستش و میخوام از اواسط فروردین برای کنکور۹۸ خودمو اماده کنم واینو بگم که پایم خیلی خیلی ضعیفه بنظرتون میتونم خودمو برسونم و تمام سال های دبیرستان که کم کاری کردم جبران کنم؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
سلام وخسته نباشید ...امروز ۱۴بهمن ماه هستش و میخوام از اواسط فروردین برای کنکور۹۸ خودمو اماده کنم واینو بگم که پایم خیلی خیلی ضعیفه بنظرتون میتونم خودمو برسونم و تمام سال های دبیرستان که کم کاری کردم جبران کنم؟
کولیوندم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
دیپلم متوسطه(سال دوم و سوم در شهرستان ایلام استان ایلام گذرانده ام ودوره پیش دانشگاهی در سال97-1396 در شهرستان پردیس استان تهران می گذرانم حال جزء کدام منطقه حساب میشه
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
سلام من پيش دانشگاهي رشته نجربي هستم مي خوام تو رشته تربيت بدني برم شرايطش چيه ؟ رتبه ؟‌
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
سلام من پيش دانشگاهي رشته نجربي هستم مي خوام تو رشته تربيت بدني برم شرايطش چيه ؟ رتبه ؟‌
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
سلام من رشتم ریاضیه واسه کنکور ۹۷میشه هم آزاد تجربی و هم کنکور ریاضی شرکت کنم؟
A
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
سلام .. ببخشید من درس ریاضی ۱ رو پاس نکردم و الان پیش دانشگاهیم .. میتونم کنکور ثبت نام کنم یا نه؟؟
ayda
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام میخاستم بدونم علاوه بر ثبت نام کنکور در یکی از رشته های نظری میتونم کنکور چه رشته هایی رو بدم؟
حسام
|
United States
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
سلام میخواستم بپرسم که من سال دوم و پیش دانشگاهی در منطقه ای درس خوندم ک منطقه ۳ حساب میشه ولی سال سوم دبیرستان ک امتحانات نهایی در شهری درس خوندم ک منطقه ۲ حساب میشه الان برای کنکور من جزو کدام منطقه حساب میشم ؟؟؟
پرستو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
سلام!
من فارغ التحصیل رشته ی تجربی هستم و کنکور97 دومین کنکور من محسوب میشود.اما میخواستم بدونم که چطور میشه برای رشته ی حقوق کنکور داد؟!
از طرف دیگه میخواستم بدونم برای کسی که میخواد هم کنکور هنر و تجربی بده چه منابعی از رشته ی هنر رو بخونه کافیه؟!!و امتحان عملی رشته ی هنر چیه؟؟؟!!!
Ali sheikh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
ممنون میشم جواب ها رو زودتر بدید
Ali sheikh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
سلام چند بار می توانم کنکور نظام قدیم بدهم؟؟؟
amir nabi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
سلام من رشته ریاضی فیزک دهم هستم میخواستم بدونم میتونم رشته ی دانشگاهمو شیمی بخونم که بتونم برم داروسازی؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
سلام ،تلکیف پشت کنکوری های ۹۷ چی میشه؟ کنکور نظام جدید رو باید بدیم؟یا کنکور جداگانه ای واسه نظام قدیمی ها برگزار میشه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
سلام ،تلکیف پشت کنکوری های ۹۷ چی میشه؟ کنکور نظام جدید رو باید بدیم؟یا کنکور جداگانه ای واسه نظام قدیمی ها برگزار میشه
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام خاهش میکنم از مسول های مربوط درباره کنکور۹۸ بپرسید کسایی که با نظام قدیم درس خوندن چطور میتونن دوباره در کنکور ۹۸ که اولین کنکور نظام جدید هاس ازمون بدند...اگه فقط منابع نظام جدید باشه یک فاجعه است وظلم به ما نظام قدیمیا.ممنونم
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام خاهش میکنم از مسول های مربوط درباره کنکور۹۸ بپرسید کسایی که با نظام قدیم درس خوندن چطور میتونن دوباره در کنکور ۹۸ که اولین کنکور نظام جدید هاس ازمون بدند...اگه فقط منابع نظام جدید باشه یک فاجعه است وظلم به ما نظام قدیمیا.ممنونم
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
سلام من امسال کنکوریم کنکور ۹۷ راسته که میگن همین ی سال وقت دارم بعدش نظام جدیده
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
سلام خواستم ببینم میشه از رشته ریاضی رفت وکیل شد؟میشه سال سوم رستمو انسانی بزنم بعد اون وقت باید درس های سه سال انسانیو بخونم؟
Emma
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
سلام خسته نباشید.
من امسال رشته زیست شناسی جانوری روزانه ارومیه قبول شدم میخواستم بدونم اگه امسال در این دانشگاه ثبت نام کنم و این رشته رو بخونم میتونم سال بعد تو کنکور شرکت کنم یا ن؟
یا برعکس اگه ثبت نام نکنم و ب این دانشگاه نرم میتونم سال بعد کنکور بدم با ن؟
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
سلام
میخواستم بدونم اگه کسی کنکور تجربی بده میتونه تو رشته حقوق تحصیل کنه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
من در دانشگاه قبول شده ام ولي شبانه هست ولي داخل سهميه من علامت (2*)درج شده است و ان دانشگاه روزانه است ايا مي توانم به دانشگاه روزانه ثبت نام كنم ایا می شود؟
نسيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ليسانس مهندسي شيمي هستم و الان به دلايل مهمي بايد وارد رشته اپتومتري بشم كه خيلي هم رتبه خوبي ميخواد،فقط هم امسال رو ميتونم كنكور بدم سال بعد كتابا تغيير ميكنه،بنظر شماها بهترين راه حل چيه براي من ؟الان استارت بزنم دير نيست؟سال ديگه چه بلايي سر ما نظام قديميا مياد؟بايد كل دروس رو دوباره بگذرونيم تو دبيرستانو ميگم!متاهلم و سي سالمه زياد فرصت ندارم لطفا عاقلانه ترين كارو بهم پيشنهاد بديد
ALI
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
سلام من متولد سال ۷۷ هستم ایا میتوانم برای سومین بار کنکور تجربی شرکت کنم ممنون
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
سلام من امسال پیش دانشگاهی میخونم ومیخواستم بدونم اگه امسال کنکور قبول نشم باید سال بعد کتاب های جدید رو بخونم/یعنی کتب کسایی که ششم خوندن رو بخونم یا کتاب های خودم رو باید بخونم
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
سلام یه سوال دارم من کارشناسی نقشه برداری دارم و میخوام کارشناسی معماری هم بگیرم در دانشگاه بدون آزمون شرکت کردم و اگه بشه تطبیق واحد بدم و کارشناسی معماری بگیرم آیا میشه همزمان برا ارشد در یه رشته دیگه بخونم وکنکور بدم و هم کارشناسی معماری بخونم؟یعنی همزمان هم ارشد و هم کارشناسی با توجه به اینکه کارشناسی نقشه برداری دارم
حسام حسین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
با سلام خدمت شما , عرضم به حضورتان کسی ایا می تواند , در دبیرستان دولتی درس خوانده باشد در کنکور ایا موفق خواهد بود ؟ رتبه خوبی ایا کسب خواهد کرد ؟ مرسی از پاسخگویی شما و اینکه در رشته پزشکی امکان قبولیش چه قدر می باشد؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
سلام می خواستم بدونم اگر انتخاب رشته نکنم چه می شود
احسان مجیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
سلام
خسته نباشید
من دیپلم کامپیوتر دارم
میخواستم به رشته دارو سازی یا فیزیوتراپی تغییر رشته بدهم به نظر شما این کار را بکنم
از الان دارم برای کنکور سراسری 97 میخونم که انشاءالله بیارم
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
سلام آیا با دیپلم تجربی میشه معماری خوند؟؟ دانشگاشم فرقی نمیکنه چی باشه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه خواهشا بگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه ؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه خواهشا بگه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی ک هنرستانی هست و کاردانی دارهاز اموزشکده فنی حرف ای میتونه کنکود سراسری شرکت کنه وفعرهنگیان قبول شه
حانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
ایا با رتبه 9185 زیر گروه 1 در رشته تجربی میشه سراسری تهران اورد؟
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
سلام..من میخوام بدونم با رتبه ی 25 هزار و رتبه زیر گروه دوی 33 هزار امکانش هست پرستاری دولتی هر شهری قبول بشم؟حتی خیلی دور
فریحا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
سلام من رشته تجربی هستم می خواستم بدونم آیا می تونم هم تجربی کنکور بدم هم معماری یا باید تغیر رشته بدم وبا دیپلم معماری کنکور بدم
بهراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
سلام خسته نباشید اگر میشه به سوالم جواب بدید من در رشته ی مکانیک خودرو تحصیل میکنم در مقطع کاردانی پیوسته حالا برای مقطع کارشناسی میخواهم مکانیک عمومی(صنعتی) رو انتخاب کنم باید چه کار کنم؟؟
امیر حسین میرفارسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
سلام عذر میخوام میخواستم بدونم کسی اگه کارآفرین باشه مثلا کارآفرین جوان یا کارآفرین نمونه در کنکور سهمیه ای براش در نظر میگیرن؟ممنون میشم اگه بگید
راحله حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
سلام
من در رشته معماری در شاخه کارودانش تحصیل کردم.وامسال کنکور هنر دارم. حالا از رشته ای ک دارم پشیمونم و میخام رشته مترجمی زبان رو در دانشگاه بخونم .امسال دیپلم میگیرم و چون من شاخه هنر هستم و دیپلمم یازده ساله اس بیشتر افراد به من میگن که چون دیپلمت یازده ساله اس و دوازده ساله نیس نمیتونی در کنکور سراسری شرکت کنی!؟
سوال من اینه آیا میتونم با دیپلم معماری و یازده ساله سال دیگه در کنکور سراسری شرکت کنم ؟
ممنون
راحله حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
سلام
من در رشته معماری در شاخه کارودانش تحصیل کردم.وامسال کنکور هنر دارم. حالا از رشته ای ک دارم پشیمونم و میخام رشته مترجمی زبان رو در دانشگاه بخونم .امسال دیپلم میگیرم و چون من شاخه هنر هستم و دیپلمم یازده ساله اس بیشتر افراد به من میگن که چون دیپلمت یازده ساله اس و دوازده ساله نیس نمیتونی در کنکور سراسری شرکت کنی!؟
سوال من اینه آیا میتونم با دیپلم معماری و یازده ساله سال دیگه در کنکور سراسری شرکت کنم ؟
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
اگه سوالی تو کنکور اشتباه باشه چه باید کرد
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
داشتن رتبه های کشوری چه در زمینه فرهنگی و چه ورزشی در کنکور تاثیر گذار است؟؟
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
چرا برای ارشد ماشین حساب ممنوعه :/ هرسال ممنوعه آیا؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
عرض سلام من پارسال یعنی سال ۹۵پیش دانشگاهی تموم کردم و کنکور تجربی دادم ولی امسالم نشستم پشت کنکور میخاستم ببینم اگه کنکور امسالو شرکت نکنم و بعد دانشگاه بدون کنکور اسم بنویسم سال دیگه هم میتونم کنکور بدم..ممنون
نگار هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
سلام من دانشجو هستم و امسال مدرک کاردانی رو گرفتم . و داوطلب شرکت تو دوتا کنکور سراسری و کارشناسی ناپیوسته هستم میخواستم بدونم اگر تویه کنکور سراسری قبول بشم اما منصرف بشم از اون رشته .میتونم دانشگاهی رو برم که تویه کارشناسی ناپیوسته قبول شدم رو برم یا خیر...خواهشا خیلی سریعتر جواب بدید...
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
سلام دوستان میخام بدونمنظر کسی دیپلم انسانی داره میتونه هم کنکور رشته انسانی وهم تجربی بده الته تو این نظام جدید؟؟
Kazm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
سلام خسته نباشید دوستان یک سوال داشتم

من فوق دیپلم حسابداری گرفتم می خوام در کنکور تجربی ثبت نام کنم ولی نمی دونم تاثیرمعدال در کنکور چقدر است لطفا به من توضیح بدید.یا به ایمیلم بفرستید خواهش میکنم.
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
سلام
میگن دانشگاه آزاد و پیام نور یکی بودن و برای ثبت نام دانشگاه آزاد باید یکی از داشنگاهای پیام نورو انتخاب میکردم ولی متاسفانه نمیدونستم.
میخواستم بدونم آیا امکانش هس بتونم دوباره ثبت نام کنم در اصلاح و ویرایش معدل پیش دانشگاهی ؟
ممنون میشم جواب بدین
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
اگ توی امتحانات نهایی یکی از درس هارو قبول نشم میتونم کنکور بدم یا باد صبر کنم تا کنکور سال بعد؟
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
سلام من امسال کنکوری ریاضی ام...دروس عمومی خودم رو خوندم به طور کامل ولی اختصاصی اصلا نخوندم میخواستم بدونم اگه در کنکور دروس عمومی رو خوب بزنم و درصدام از اختصاصیا بیشتر باشه میتونم تو رشته کامپوتر قبول شم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
ایا یک دانش اموز تجربی می تواند امتحان انسانی بدهد؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
سلام من دانش آموز سوم ریاضی هستم تا الان هم فکر می کردم که می تونم هم کنکور ریاضی بدم و هم تجربی ولی فهمیدم که چنین چیزی ممکن نیست چون تا الان زیست دوم و سوم رو نخوندم نمی تونم برای پایه ی چهارم تغییر رشته بدم می خواستم ببینم اگه خودم زیست رو بخونم و پایه چهارم هم رشتم ریاضی باشه و کنکور تجربی شرکت کنم شانسی می تونم داشته باشم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
سلام خسته نباشید.میخاستم بدونم کسانی که یک درس تجدید دارن ایا میتونن سه بار کنکور بدن.ممنون.
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۸
با سلام من فوق دیپلم حسابداری دارم چطوری امکانش هست کنکور بدم واسه مامایی لطفا راهنمایی کنید خیلی دوست دارم ولی هیچ اطلاعی ندارم ممنونم
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
سلام.
توروخداااااااااااااااااااااااااااااااااا اگه ممکنه به من پاسخ اصلا حال روحی خوبی ندارم.و یه مدتا از استرس کنکور دارم میمیرم.
من تاز بچگی عاشق تیاتر بودم و از بچگیم تیاتر میکردم.
رشته دبیرستانمم تجربی بود که بعد تغییر رشته دادم و دارم رشته تیاتر میخونم.
اما برای دانشگاه رشته سینما میخواستم.دانشگاه دولتی یا سوره تهران....حتمااااا تهران....آزاد نمیتونم برم.
میخواستم بببنم من که کتابای درسی تیاترو دارم.برای کنور چه کتابایی به غیر اونا تخصصی و چه عمومی محبت کنید ضریب شم بگید...
و اینکه واسه اوردن دانشگاه دولتی سورره تهران چه رتبه ای لازمه؟؟؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
سلام خسته نباشید من رشته تجربی هستم منطقه سه میخوام روانشناسی دولتی منطقه سه بخونم چه رتبه ای قبول میشم ممنونم جواب بدین
Marzi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
ببخشیدمن سوال داشم من میخام برا رشته پرستاریکنکور بدم و فیروزاباد فارس قبول بشم خودم بچه اصفهانم عذر میخام جواب سوالما میخام من باید رتبه چندباشم که اونجا قبول بشم .
فاطمه س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
سلام من با سامانه پاسخگویی اینترنتی امکان تغیر حوزه کنکور سراسری 96 کا اشتباه برام ثبت شده بود رو درخواست کردم وپاسخ دادند که باید اطلاعات رو فکس کنی و فکس کردم ودرحال حاضر از کجا میتونم مطلع بشم که آیا حوزه من رو تغیر دادند؟؟؟
فاطمه س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
سلام من با سامانه پاسخگویی اینترنتی امکان تغیر حوزه کنکور سراسری 96 کا اشتباه برام ثبت شده بود رو درخواست کردم وپاسخ دادند که باید اطلاعات رو فکس کنی و فکس کردم ودرحال حاضر از کجا میتونم مطلع بشم که آیا حوزه من رو تغیر دادند؟؟؟
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
سلام من دانش آموز سوم ریاضی هستم آیا من میتوانم دررشته ریاضی وتجربی هردو هم زمان شرکت کنم.درضمن من امسال میتونستم آزمایشی دانشگاه آزاد شرکت کنم یا نه
A.s
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
سلم ببخشید من می خوام رشته ریاضی رو انتخاب کنم،می تونم این رشته رو ادامه بدم و علوم پزشکی قبول بشم؟
جوادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
سلام خسته نباشید . چطور می تونیم از کنکور سراسری انصراف بدیم ؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
سلام ببخشید برای ورود به دانشگاه تربیت معلم باید وقتی ک کنکور میدم اقدام کنم یا بعد کنثکور
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
سلام من رشتم ریاضی است وکنکورریاضی ثبت نام کردم ولی میخوام عوض کنم به تجربی میشه ؟چیکارکنم؟لطفاجواب بدید چون دو روز بیشتروقت ثبت نام نمونده.
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
سلام دکتر
من میتونم همزمان پرستاری مثلا و رشته زبان بخونم؟ فرقی نداره زبان شبانه باشه یا روزانه
سهراب کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
با سلام من کارشناسی مهندسی پلیمر دارم از رشته ریاضی فیزیک،آیا من میتوانم کدر کنکور ارشد رشته علوم اقتصادی شرکت کنم؟؟؟؟باش تشکر
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
خواهشا جواب بدید
برای دانشگاه تربیت معلم باید جداگانه آزمون داد یا همون کنکور سراسری لحاظ میشه؟
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
سلام خسته نباشید.
من دانشجو کارشناسی مدیریت هتلداری هستم یک سوال داشتم می خواستم بدونم اگر من از دانشگاه انصراف دهم و بعد از یکسال دوباره بخواهم همان رشته رو بخونم، آیا باید از اول شروع کنم یا نه فقط همون واحدهایی که نگذروندم را می گذرونم؟
ممکنه راهنماییم کنید
Nazanin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
با سلام، من دوران دبیرستان و پیش را در مشهد گذروندم الان قوچان زندگی میکنم برای ثبت نام آزمون چه منطقه را باید بزنم؟
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
سلام
من رشته ریاضی خوندم والان دانشجوی رشته نرم افزارهستم فوق دیپلمم رو گرفتم میخواستم درکنکور رشته معماری شرکت کنم
میتونم کنکورفنی بدم یا حتما باید دروس دوره متوسطه این رشته رو گذرونده باشم؟؟
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
سلام
من موقع تکمیل ظرفیت دو تا کدرشته نیمه متمرکز رو انتخاب کردم
وهر دوتا شو هم قبول شدم
الان میخوام اولویت دومم که قبول شدم برم اما اولویت اولم مزاحمه
درخواست جابه جایی و حذفشو دادم
ایا سنجش میپذیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
سلام من برای قبولی در پزشکی و پرستاری رتبه ام باید زیر چند باشه؟
طاها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
سلام ببخشید میخواستم بدونم من رشته ی انسانی هستم و امسال کنکور دارم ایا میتونم رشته عمران کنکور بدم یا نه؟
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
با عرض سلام،ميخواستم بدونم داوطلبان تجربی که رشته حقوق میخونن با رشته حقوقی که انسانی ها میخونن یکیه؟ و ایا تجربی ها میتونن حقوق دولتی در شهر خودشون قبول بشن؟
homa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
سلام.
من سال 3هنرستان رشته گرافیک هستم.میخوام سال 4 کنکور بدم و میخوام حتما حتما یکی از رشته های گرافیک و نقاشی در دانشگاه هنر اصفهان قبول شم.از کی و از کجا شروع ب خوندن کنم؟مرسی
ماه تيسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
سلام من سال سوم دبيرستان رشته ي انساني هستم من سال ٩٧ كنكور دارم از اونجاييي كه فقط يك بار ميتونم كنكور بدم چون بعد ما سال دهمي ها هستندحالا مائي كه فقط يك بار ميتونيم كنكور بديم شرايط پذيرشمون در دانشگاه هاي دولتي چه جوريه..براي رشته ي حقوق تو دانشگاه امام خميني قزوين چه رتبه اي مد نظر است؟؟ممنون
محمدامین ماکولو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
سلام و خسته نباشید .من ی سوال داشتم اقا دکتر : ایا با مدرک کارشناسی حسابداری که از دانشگاه ازاد فارغ شدم میتوانم به رشته پزشکی ادامه بدم یا نه "لطفا راهنمایی بفرمائید .
2.اگه شد من باید از اول پزشکی رو بخونم یا برای ادمه دادن باید واحدهای دیگری پاس نمایم
باتشکر از شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
با سلام من سوم تجربی هستم می خواستم ببینم برای اینکه در پرستاری دولتی درمشهد قبول بشم باید رتبه ام درکنکور چندبشه
ریحانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
سلام میخاسم ببینم اگر کسی تجدیدی در دوران دبیرستان داشته باشد به دانشگاه میتواند برود؟
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۱
با سلام و عرض ادب خدمت شما بنده کارشناسی ارشد جغرافیا وبرنامه ریزی شهری دارم هم کارشناسی و هم ارشدمو تو دانشگاه دولتی خودندم...با دیپلم و پیش دانشگاهی علوم انسانی میتونم تو کنکور تجربی شر کت کنم؟؟؟؟...در صورت امکان شرکت در کنکور تجربی میتونم دوباره در دانشگاه دولتی ادامه بدم؟؟؟ مثلا تو رشته های پزشکی؟؟/ با تشکر فراوان.
عاطفه طاهری مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
سلام........
من دانش آموز سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم و علاقه شدید به رشته معماری دارم...میخوام بدونم چطوری میتونم واس کنکور هنرستان امسال شرکت کنم
خب برای ثبت نام کنکور باید دیپلم داشت ما هم ک پایان سال دیپلم میگیریم
من باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
بنظرتون امسال رشته معماری کنکور بدم یا سال بعد رشاضی رو کنکور بدم؟؟؟
خیلی سردرگم هستم لطفا کمکم کنید
عبدالکریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
سلام من دانشگاه چابهار قبول شدم ورودی ۹۵ اما بعداز ثبت نام مجبور شدم انصراف بدم اما الان پشیمان شدم میخوام برگردم ایا راهی داره ...بعد کارنامه نهای یه دانشگاه دیگه قبول شدم ایا میتونم برا بهمن اونجا ثبت نام کنم..
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
سلام من ارشد مدیریت دارم . هم کارشناسی و هم ارشد رو در دوره روزانه خونده ام. می خواستم دوباره کنکور بدم و هدفم هم پزشکی هستش می خواستم ببینم ایا می تونم ازمون بدم دوبارهو اگر رتبه خوب اوردم می تونم پزشکی خونم تو دانشگاه های دولتی یا نه؟
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
سلام خسته نباشید
آقا من سوم انسانی ام آیا میشه تو تجربی امتحان بدم و آیا میتونم آزاد پزشکی بخونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
سلام
آیا کنکور دهمی ها رو باکنکور ما یعنی سوم دبیرستان ها رو جدا میکنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
سلام من تجربی ام امسال کنکور دارم میشه هم تجربی شرکت کنک هم زبان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
سلام من دانشجو ی رشته صنایع غذایی دانشگاه غیرانتفاعی هستم امسال میخوام دوباره کنکور بدم برای ثبت نام دوباره در کنکور چه شرایطی لازم است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
کارشناسی ناپیوسته داشته باشی دانشگاه روزانه میتونی دردانشگاه علوم پزشکی دولتی شرکت کرد؟شهریه داره؟؟؟؟اگه کارشناسی پیوسته دولتی قبول بشی نیازبه شهریه داره؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
باسلام
اینجانب کنکور کاردانی به کارشناسی در سال 87 شرکت کرده ام و فارغ اتلحصیل شده ام .
بدلیل پایین بودن معدلم از نمره 14 و عدم استخدام در مراکز خصوصی و دولتی میخواستم بدونم که آیا باز میتوانم در این مقطع شرکت کنم ?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
سلام .من دیپلم وپیش دانشگاهی انسانی دارم میخواهم تجربی شرکت کنم ایا باید پیش تجربی بگیرم یا با مدرک پیش انسانی در صورت قبولی میشه انتخاب رشته کرد? لطفا یکی جواب بدین خواهش میکنم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر