کد خبر: ۴۰۰۲۶۷۶
گروه : علمی پزشکی
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۹

دکتر توکلی به بیش از 50 سوال کنکوری ها پاسخ داد.


به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در آستانه برگزاری کنکور91 به بیش از 50 سوال کنکوری ها پاسخ داد.

امیر حسین میری از تهران
سوال: من دیپلم ریاضی دارم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی بودم و در گروه علوم تجربی شرکت کرده ام و تغییر رشته نداده ام آیا مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری دارم یا نه؟

جواب از دکتر توکلی، رئیس سازمان سنجش کشور: برای شرکت در کنکور سراسری مشکلی ندارید اما به دلیل اینکه سوابق تحصیلی نمرات نهایی سوم دبیرستان را برای داوطلبان نظام جدید که از سال 84 به بعد دیپلم گرفتند تا 25% در نمره کل مربوط اثر می دهیم لذا وقتی گروه عوض می شود ممکن است 25% درصد کمتر در نظر گرفته شود. زیرا دروس امتحانی فرق می کند این مورد در پیک سنجش در جدول شماره 1 توضیح داده شده.

 نوشین صادقی
سئوال:می خواستم بدانم که بومی بودن در کنکور سراسری تاثیر دارد؟ چقدر؟

جواب از دکتر توکلی: بومی گزینی تاثیر دارد با توجه به اینکه شانس قبولی داوطلب در شهر بومی، ناحیه بومی و قطب بومی افزایش پیدا می کند سهمیه بومی داریم غیر از 13 رشته پس از کسر سهمیه ایثارگران 80درصد سهمیه باقیمانده به سهمیه بومی استان، بومی ناحیه و بومی قطب تعلق می گیرد و 20 درصد آزاد است و اگر سهمیه ایثارگران کامل نشود اضافه آن به سهمیه بومی اضافه می شود که باز هم شانس قبولی را بیشتر می کند اما در 13 رشته 60 درصد سهمیه بومی داریم و 40 درصد آزاد که اگر سهمیه ایثارگران پر نشود 50 درصد به سهمیه بومی اضافه می شود و 50 درصد هم به سهمیه آزاد.
این 13 رشته شامل، مهندس عمران، کامپیوتر، معماری، برق مکانیک، صنایع، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، حقوق، حسابداری، روانشناسی

 فرشته عباسی
سئوال:دیپلم ریاضی هستم و در دو رشته ریاضی و تجربی شرکت کردم اگر تنها در یکی از آنها انتخاب رشته کنم مشکلی پیش خواهم آمد؟ اگر در کنکور تجربی به سوالات زیست پاسخ ندهم هم آیا می توانم در رشته پزشکی قبول شوم؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ کس اجازه ندارد در 2 گروه آموزشی ریاضی و تجربی شرکت کند طبق مکاتبه با این فرد یک رشته حذف می شود. اگر به سوالات زیست اصلا پاسخ ندهد شانس قبولی در رشته پزشکی کمتر خواهد شد.

ALI
سوال: نمرات امتحانات نهایی سال چهارم در کنکور 91 تاثیر دارد؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ تاثیری ندارد.

مرتضی

سوال: آیا سوالات کنکور داخلی کشور با خارج از کشور تفاوت دارد:

جواب از دکتر توکلی:سیستم طراحی سوال از لحاظ محتوا و صورت سوال کاملا فرق دارد.

*وحید از تهران
سوال:متولد سال 72 هستم و در پيش دانشگاهی ریاضی مشغول به تحصیل هستم با توجه به قانون جدید نظام وظیفه آیا می توانم در کنکور سال 91 شرکت کنم یا باید به خدمت اعزام شوم؟

جواب از دکتر توکلی: نظام وظیفه تسهیلاتی فراهم کرده که داوطبان هر سال باید بر اساس آن خود را با کنکور تطبیق دهند که این تسهیلات برای سال 91 هم تعریف شده و سازمان سنجش با نظام وظیفه توافقاتی کرده که بهتر است این تسهیلات را از نظم وظیفه سوال کنید.

*موسوی
سوال: تا رتبه چند در رشته تجربی می توانم روانپزشکی قبول شوم؟

جواب از دکتر توکلی:برای شرکت در رشته روانپزشکی باید اول در رشته پزشکی شرکت کرد و بعد تخصصی روانپزشکی را انتخاب کنید

 *امین اله ولایتی فرد
سوال:فرق این آزمون با آزمون های قبل چیست؟ در صد قبولی چند برابر است؟

جواب از دکتر توکلی:هیچ فرقی ندارد. درصد قبولی به دلیل اینکه درصد داوطلبان کمتر می شود حتی اگر ظرفیت را ظرفیت سابق در نظر بگیریم خود به خود ظرفیت افزایش می یابد امسال 67 هزار نفر کمتر از سال گذشته شرکت کرده و درصد قبولی هم بیشتر خواهد شد.

* غزاله حسینی
از آقای دکتر توکلی بپرسید تخمین رتبه آزمون های سنجش مطابق کنکور سراسری قابل قبول می تواند باشد و می توانیم روی آن حساب  کنیم؟

جواب از دکتر توکلی:کنکور آزمایشی را نمی توان با کنکور اصلی مقایسه کرد زیرا آزمایش مثل آزمون های سنجش جمعیت محدودی دارد در حالیکه آزمون سراسری گسترده است اما به هر حال اگر فردی در آزمون آزمایشی شرکت کند می تواند وضعیت خود را نسبت به همان آزمون مقایسه کند نه آزمون اصلی.
 
*پریا
چرا ما هنرستانی ها نمی توانیم در رشته تربیت دبیری تربیت معلم شرکت کنیم؟

جواب از دکتر توکلی:کسی می تواند در هنر شرکت کند که دیپلمه هنر باشد و پیش دانشگاهی را هم گذرانده باشد بنابراین چنانچه پیش دانشگاهی را گذرانده باشد اگر بخواهد تربیت بدنی شرکت کند می تواند در گروه علوم انسانی شرکت کند و به تربیت بدنی برود.

سوال: روحانی
 در کنکور زبان هم تاثیر دروس نهایی سال سوم برای دفترچه عمومی هست؟ ظرفیت تربیت معلم چگونه است؟
 جواب از دکتر توکلی:
 درورسی که در دوره نهایی گذرانده اید هم می تواند موثر باشد اگر چه ممکن است تاثیر 25 درصدی نداشته باشد اما موثر است و ظرفیت ها هنوز مشخص نشده است.
سوال: سینا
آیا امسال ظرفیت پزشکی،  داروسازی و دندانپزشکی افزایش پیدا کرده؟
جواب از دکتر توکلی:
 هنوز ظرفیت مشخص نشده اما با توجه به کاهش تعداد داوطلبان خود به خود ظرفیت ها نیز بیشتر می شود.
سوال: سوسن
 حوزه های برگزاری آزمون ها بر چه اساس صورت می گیرد؟ رشته مدیریت فناوری و اطلاعات امسال چقدر ظرفیت دارد؟ برای قبولی در دانشگاه امام صادق رتبه مان باید چقدر باشد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 با توجه به تعداد داوطلبان سعی می شود که حوزه های امتحانی عادلانه تعیین شود و این براساس آمار حوزه ها است امسال نسبت به سال گذشته آمار کمتر شده و سعی می کنیم تا جایی که ممکن است تسهیلات لازم را فراهم کنیم تا داوطلبان کمتر مهاجرت کنند در واقع حوزه های سال گذشته ملاک خوبی برای این است تا داوطلبان ببینند چطور تقسیم بندی شده است.
هنوز ظرفیت ها مشخص نشده همچنين برای دانشگاه امام صادق بستگی به ظرفیت پذیرش دارد که بهتر است در این مورد به دفترچه راهنمای شماره (2)  که روی سایت سازمان سنجش است مراجعه کنید.
سوال: رضا
تاثیر معدل کتبی در کنکور 91 و 92 چقدر است؟
جواب از دکتر توکلی: معدل کتبی همان امتحان نهایی است که سال سوم دبیرستان است و 25 درصد تاثیر مثبت دارد
سوال: با سلام، اگر کسی کنکور 90 روزانه قبول شده باشد در کنکور 91 می تواند شرکت کند؟ در کنکور 92 چطور؟
 جواب از دکتر توکلی:
 اگر در کنکور 90 قبول شده باشید حتی با انصراف قطعی از تحصیل حق شرکت در کنکور 91 را نداشته و برای کنکور 92 اگر شرایط آن را داشته باشید می توانید شرکت کنید البته به دلیل  اینکه شما در دوره روزانه قبول شدید نمی توانید در کنکور 91 شرکت کنید اما اگر در دوره شبانه یا دوره های دیگر قبول شده بودید می توا1- سوال: امیر
 چه رشته هایی در دانشگاه ها بیشتر متقاضی دارد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 13 رشته در دانشگاه از همه بیشتر متقاضی دارد که این رشته در گروه علوم ریاضی شامل مهندسی عمران، مکانیک، کامپیوتر، معماری ، صنایع و برق است در گروه علوم تجربی شامل پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی و دامپزشکی است ودر گروه علوم انسانی حقوق، حسابداری و روانشناسی از همه بیشتر متقاضی دارد.
سوال: فرشته
 آیا دفترچه سوالات زمین شناسی جدا است یا با سوالات اختصاصی داده می شود؟
 جواب از دکتر توکلی:
 خیر، علوم تجربی 2 دفترچه دارد یکی عمومی و دیگری اختصاصی که اختصاصی دفترچه شماره 2 می باشد و شامل سوالات زمین شناسی، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی است البته در گروه علوم تجربی بهیارانی داریم که برای آن 50 سوال بهیاری به عنوان دفترچه جدا داده می شود.
سوال(ناشناس)
 آیا میزان سختی سوالات کنکور 91 با کنکور 90 تفاوت دارد؟ اگر نه پس چرا بعضی سالها کنکور سخت تر می شود؟
جواب از دکتر توکلی:
 سوالاتی که طراحی می شود در مجموع دشوار تر از سال گذشته نیست و سوالات کنکور برای داوطلبان در سطح متوسط طراحی می شود و شاگردان متوسط، خوب و بسیار خوب می توانند به راحتی به آنها پاسخ دهند.
سوال از علي
 نمرات امتحانات نهایی پیش دانشگاهی در کنکور 91 تاثیر دارد؟
 جواب از دکتر توکلی:
 خیر هیچ تاثیری ندارد.
سوال از عربشاهی از تهران
 دراین زمان محدودی که باقیمانده بهترین راه چیست؟
جواب از دکتر توکلی:
 بهترین راه این است که دراین زمان باقیمانده به مرور مطالب بپردازید و در منزل از خودتان آزمون بگیرید زیرا این کار می تواند در مدیریت زمان و کاهش استرس و تمرین تست زنی کمک کننده باشد.نستید در 91 شرکت کنید.


*مروتی
سئوال:منطقه ها چه تاثیری در کنکور دارد؟

جواب از دکتر توکلی: ظرفیت پذیرش دانشجو در هر کد رشته محل با توجه به تعداد داوطلبان سهمیه و درصد آنها با توجه به مناطق 1 و 2 و 3 معلوم می شود تا داوطلبان هر منطقه عادلانه با یکدیگر رقابت کنند.

* مریم
سئوال: چرا در رشته پزشکی بین ظرفیت دخترها با پسرها تفاوت دارد و تعداد قبولی پسرها بیشتر از دخترها است؟ به نظر شما این بی عدالتی نیست؟

جواب از دکتر توکلی :درصد ظرفیت پذیرش مربوط به رشته آموزش پزشکی اعم از پزشکی تا رادیولوژی توسط وزارت بهداشت تعیین می شود و این درصد پذیرش به سازمان سنجش مربوط نمی شود

* محمد رضا همتی
اگر امکان رفتن به شهري که در آن قبول شدیم را نداشتیم می شه سال بعدش هم در کنکور شرکت کنیم یا باید انصراف بدهیم برای سربازی؟ اگر می شه شرکت کرد تا چند بار مجاز هستیم؟

جواب از دکتر توکلی:اگر در دوره روزانه قبول شده باشید سال بعد نمی توانید دوباره شرکت کنید 2 سال باید بگذرد اما اگر شبانه و یا دوره های دیگر قبول شده باشید می توانید سال آینده باز هم شرکت کنید. هر داوطلب بی نهایت می تواند در کنکور شرکت کند.

* فرزاد قدیانلو
با سلام، فرق دانش آموزان رتبه زیر 100 بین مناطق 1 و 2و 3 چیست؟

جواب از دکتر توکلی: هیچ فرقی ندارد هر منطقه ممکن است از 1 تا 100 داوطلب داشته باشد که هر داوطلب با خودش مقایسه می شود.

* مهدی
من اگر بخواهم پشت کنکور بمانم سال دیگه سال سوم و پیش دانشگاهی چطور محاسبه می شود؟

جواب از دکتر توکلی: ممکنه درصدها تغییر کند که براساس مصوبه کارگروه متعاقبا اعلام خواهد شد.

* سیده طاهره میر احمدی

سئوال: سلام. لطفا از آقای دکتر توکلی بپرسید چرا کنکور هنر هیچ منبع مشخصی ندارد؟ پس ما چی بخونیم؟

جواب از دکتر توکلی: منابع کنکور هنر و اطلاعات درباره آن در دفترچه راهنمای شماره 1 مشخص شده است.

*میثم

سئوال: سوالی که داشتم اینکه که آیا امکان اصلاح اطلاعات وجود دارد یا نه؟

جواب از دکتر توکلی: زمانی که کارت ها توزیع می شود امکان اصلاح یک سری اطلاعات وجود دارد که مواردی از جمله مشخصات فردی مثل شماره شناسنامه و نام و نام خانوادگی که به آزمون برنمی گردد، می توان اصلاح شود اما مواردی از جمله انتخاب زبان خارجی، معلولیت، دین و معارف غیر اسلامی بود، داوطلب می تواند در مهلتی که سازمان سنجش معین کرده به نماینده سازمان برای اصلاح آنها مراجعه کند

* ناشناس از ساری

سئوال: سلام خواهش می کنم دوباره تاریخ دقیق آزمون را بگویید

جواب از دکتر توکلی: پنج شنبه 8 تیر ماه در نوبت صبح آزمون ریاضی و فنی و در نوبت بعد از ظهر آزمون هنر است جمعه 9 تیر در نوبت صبح آزمون علوم تجربی و در نوبت بعد ازظهر آزمون زبان است و شنبه 10 تیر آزمون علوم انسانی است.

 * عسل

سئوال: با سلام، تا چه رتبه ای پذیرش در دانشگاه شهید بهشتی برای رشته پزشکی داریم؟

جواب از دکتر توکلی: هنوز ظرفیت ها برای پذیرش در دانشگاه ها مشخص نیست.

علی

سئوال: نمرات امتحانات نهایی سال چهارم در کنکور 91 تاثیر دارد؟

جواب از دکتر توکلی: هیچ تاثیری ندارد.


سوال: محمد
تعداد سوالات امسال زیست و شیمی در کنکور تجربی امسال چند تا است؟

جواب از دکتر توکلی: در آزمون عمومی 100 سوال داریم که برای همه گروه ها است و مدت پاسخگویی نیز یکسان است و از هر درسی 25 سوال دارد که در 75 دقیقه پاسخ می دهند در دفترچه اختصاصی سوالات زیست شناسی 50 سوال و شیمی 35 سوال است.

سوال : از طرف بچه های هنر

از آقای دکتر بپرسید ما بچه های هنر که رشته اصلیمون است باید چه کار کنیم که بچه های نظری که شرکت می کنند عمومی را خوب می زنند و بهترین دانشگاه ها قبول می شوند اما بچه های هنر یا  قبول نمی شوند یا پیام نور می روند؟
جواب از دکتر توکلی: بچه های هنر باید عمومی را تقویت کنند و با توجه به اینکه سوالات اختصاصی مربوط به رشته اصلی آنها است بنابریان شانس قبولی بیشتری دارند.

سوال: امیر محمد

با سلام می خواستم بپرسم دوباره فرصتی برای تغییر اولویت دانشگاه ها است؟

جواب از دکتر توکلی: هنوز در کنور سراسری انتخاب رشته و اولویت مشخص نشده که پس از برگزاری آزمون و کارنامه مشخص می شود.

سوال: امین

با سلام اگر امسال در کنکور قبول نشدم در سال 92 میزان تاثیر درس های نهایی پیش دانشگاهی چند درصد خواهد بود؟ و آیا ممکن است تاثیر داشته باشد؟

جواب از دکتر توکلی: این بر عهده تصمیم کار گروهی است که درباره تغییرات اظهار نظر کنند الان برای سال 91 معلوم شده که 25 درصد تاثیر مثبت دارد.

سوال: احمد رضا نظری
آیا آوردن ماشین حساب مجاز است؟

جواب از دکتر توکلی: خیر ممنوع است، هر گونه کیف دستی، کتاب، جزوه ماشین حساب ، پیجر تلفن همراه، کرنومتر و یادداشت ممنوع است.
- سوال: محمدی

با سلام آیا از قسمت هایی از کتاب درسی که دارای اشکال هستند هم سوال مطرح می شود یا نه؟

جواب از دکتر توکلی: به طور کلی غیر از حذفیات از زیر نویس ها و اشکال سوالات مفهومی مطابق با اشکال طرح می شود.

 سوال: ناشناس

آیا پاسخنامه های عمومی و اختصاصی جداست؟

جواب از دکتر توکلی
خیر یک پاسخ نامه برای همه آنها داده می شود.

 سوال : ناشناس
سلام اگه می شه در مورد بیشتر بدانید های کتاب ها توضیح دهید.

جواب از دکتر توکلی
بیشتر بدانید ها جزئی از کتاب هستند و سوالات مفهومی از آنها طرح می شود.

 سوال: زهرا
سلام . بفرمایید  آن دسته افرادی که هنوز علاقمندی به پیام نور و غیر انتفاعی را انتخاب نکردند می توانند دوباره فرصت انتخاب داشته باشند؟

جواب از دکتر توکلی:
سازمان سنجش برای آن دسته افرادی که پیام نور و یا غیر انتفاعی را هنوز انتخاب نکردند از 4 تا 16 تیر ماه فرصت داده تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش برابر دستور العمل ها وجه ثبت نام را پرداخت کرده و ثبت نام کنند.

سوال: زهرا

سلام رتبه خوب برای مدیریت دولتی و جهانگردی چند است؟

جواب از دکتر توکلی:
هنوز رتبه ها و ظرفیت ها مشخص نشده و پس از برگزاری آزمون سراسری و اعلام و توزیع کارنامه ها مشخص می شود.

.سئوال – نکیسا

من دیپلم ریاضی دارم می خواهم در تجربی شرکت کنم معدل برای من چه تاثیری دارد ؟

جواب از دکتر توکلی

معدل برای آن دروسی که امتحانات نهایی آن با دروس امتحان نهایی علوم تجربی مشابهت دارد تاثیر دارد اما 25 درصد نیست.

سئوال – حمید هاشمی راد

زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 91 چه موقع است ؟

جواب از دکتر توکلی

از 30 خرداد ثبت نام آغاز و تا 6 تیر ادامه دارد که می توانید با مراجعه به باجه پستی و خرید کارت اعتباری با مراجعه به سایت سازمان سنجش در این ازمون ثبت نام کنید.

سئوال – ناشناس

در رشته ی علوم انسانی سئوالات ریاضی و اقتصاد چندتا است ؟

جواب از دکتر توکلی

علوم انسانی شامل 180 سئوال اختصاصی است که در 165 دقیقه پاسخ داده می شود 20 سئوال ریاضی و 15 سئوال مربوط به اقتصاد است.

سئوال – امیری

ظرفیت دانشگاه تربیت معلم چگونه است ؟

جواب از دکتر توکلی

هنوز ظرفیت ها مشخص نشده که بعداز برگزاری آزمون و کارنامه ها مشخص می شود.

سئوال – منطقی

آیا کنکورهای خارج از کشور با کنکور داخل کشور از نظر سختی تفاوت دارد ؟

جواب از دکتر توکلی

سئوالات همگی از کتابهای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی طراحی می شود و هر کس که خوب آنها را مطالعه کرده باشد به راحتی می تواند به سئوالات جواب دهد و سئوالات چه در داخل و خارج براساس سطح معلومات متوسط طراحی شده است.
سوال: علي
زمان اعلام نتايج کي خواهد بود؟
 
جواب از دکتر توکلي: نتيجه اوليه بعد از برگزاري آزمون در اوايل نيمه دوم مرداد اعلام مي شود و در نتيجه نهايي بين 15 تا17 شهريور ماه اعلام مي شود.
سوال: نيما
 تاثير معدل نهايي در کنکور 92 چقدر است؟
جواب از دکتر توکلي: اين بر عهده تقسيم کار گروهي است که درباره تغييرات اظهار نظر مي کند.
 

سوال: مرتضي
دفترچه هاي سوال بعد از برگزاري کنکور چه مي شوند؟
جواب از دکتر توکلي:
دفترچه ها شخصي سازي شده يعني نام و نام خانوادگي روي دفترچه درج شده و پس از برگزاري جمع آوري مي شود و ديگر قابليت توزيع ندارد.
سوال: ناشناس
با سلام مي خواستم بدونم در آزمون سراسري 91 در رشته انساني دفترچه رياضي و اقتصاد جداست؟
جواب از دکتر توکلي:
دروس اختصاصي در يک دفترچه است که دفترچه شماره 2 مي باشد بنابراين رياضي و اقتصاد از هم جدا نيست.
 
سوال: ستاره
سلام معدل کتبي من 14 است آيا اميدي به قبولي در رشته داروسازي دارم؟
جواب از دکتر توکلي: نمرات تراز شده معدل نهايي براي ديپلمه هاي جديد از سال 84 تا90 با تاثير 25% در نمره کل اعمال مي شود بنابراين بستگي به تاثير مثبت معدل دارد./ع

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸۱
در انتظار بررسی: ۰
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
سلام من دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی خوندم میخوام بدونم میشه دانشگاه ازاد رشته علوم قضایی بخونم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
سلام من یک دانش‌آموز رشته 12تجربی هستم و علاقه زیادی به رشته شیمی کاربردی دارم آیا در کنکور باید چه کتاب هایی را بیشتر به آن در کنکور تعلق داد و اگر زیست را اصلا نزنیم چه میشود .
علی بحرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم آیا میتوانم رشته ام رو بعد از کنکور به کامپیوتر تغییر بدم؟
قنبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
سلام
من رشته ریاضی هستم که می خوام کنکور تجربی شرکت کنم ایا نیاز هست که سه سال زیست رو در شهریور پاس شوم و امتحان بدم ؟
محیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
سلام.من دانش آموز 12 هم ریاضی ام.آیا میتونم کنکور ریاضی بدم و انتخاب رشته حقوق یا وکالت بزنم؟جزوه ی رشته های سیاله؟
سپهوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
سلام خسته نباشی ببخشید من امسال کنکور دارم کنکور سراری هنر.رشتمم گرافیکه میخام واسه دانشگاه رشته روانشناسی بخونم الن باید چکار کنم؟باید درسای انسانی هارو برای کنکور بخونم تا روانشناسی شرکت کنم؟
Sana
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
سلام من کلاس یازدهم در امتحان خرداد ماه تجدید شدم و بنا به مشکلاتی نتونستم شهریور امتحان بدم آیا در کنکورم مشکل ایجاد میکنه ؟؟؟
Sana
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
سلام من کلاس یازدهم در امتحان خرداد ماه تجدید شدم و بنا به مشکلاتی نتونستم شهریور امتحان بدم آیا در کنکورم مشکل ایجاد میکنه ؟؟؟
مینو علیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
سلام وعرض ادب من در سال 82 دیپلم معماری گرفتم و بعد از اون در رشته عمران در دانشگاه علمی و کاربردی مشغول به تحصیل شدم والان کاردانی عمران دارم چون اون موقع پیش دانشگاهی نداشتم نمیتونستم تو کنکور سراسری شرکت کنم
اما الان میخوان لیسانس بگیرم وحتما دانشگکاه دولتی چون نمیتونم هزینه دانشگاه های دیگه رو پرداخت کنم و کنکور کاردانی به کارشناسی همه مربوط به دانشگاه هایی که باید هزینه پرداخت بشه لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم؟ و در ضمن اگه من در کنکور سال بعد شرکت کنم و فقط به دفترچه عمومی پاسخ بدم چه اتفاقی میقته ؟آیا امکان داره قبول بشم؟ و ضمنا دفترچه تکمیل ظرفیت امسال چه تاریخی منتشر میشه؟ آیا من (آزمون شرکت نکردم) در تکمیل ظرفیت میتونم شرکت کنم؟
پریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
آیا کنکور غیر قانونی وجود دارد ؟
یعنی یک سال زود تر شرکت کنیم
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
سلام من ساله دوازدهم در رشته برقه قدرت هستم میخاستم بدونم من میتونم واسه کنکور هم برای رشته خودم کنکور بدم و هم در رشته هنر( سینما) . نکته ای که هستش اینه که این دو رشته هر دو در شاخه فنی و حرفه ای هستن
ماهك
|
France
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
سلام بنظرتون اگربرگمو خالي بدم رتبم چندميشه؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
سلام من دانشجوی پرستاری روزانه ام ایا امکان کنکور دارم یا باید حتما فارغ التحصیل بشم وبعد کنکور بدم؟ایا امکانی هست که از پرستاری به پزشکی تغییر رشته داد؟لطفا جواب بدین
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
سلام خسته نباشید.
یه سوال داشتم..نتایج کنکور که اومد دیدم رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه خوانسار دوره روزانه قبول شدم.
اما متاسفانه من نتونستم شهریور ماه هم فارغ التحصیل بشم و سر یک درس نهایی نتونستم مدرکمو بگیرم..
از طرفی توی قرارداد اومده که تا حداکثر 31/06/97 فرصت برای فارغ شدن هست که خب قاعدتا من نمیتونم بشم..
اما از دانشجویان شنیدم که در بعضی موارد دانشگاه این مورد رو نادیده میگیره و به داوطلب مهلت میده که حداکثر تا دی ماه مدرک رو بگیره...و داوطلب رو پذیرش میکنه...یا فرصت میده دی ماه که فارغ بشی پذیرش میشی.
سوال من اینه که آیا همچین موردی هم برای من ممکنه اتفاق بیوفده و بتونم امسال تحصیلمو در دانشگاه شروع کنم ؟
همچنین سوال دیگرم اینه اگر دانشگاه به هیچ عنوان من رو پذیرش نکنه سال دیگه که کنکور میدم دیگه نمیتونم از سهمیه دولتی ام که رایگان باشه استفاده کنم؟ یعنی ب اصطلاح کوپن خودمو از دست میدم؟؟؟
میشه لطفا وضعیت من رو مشخص کنید..چه انتخاب هایی میتونم داشته باشم در این باره؟
دوستی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
ببخشید من امسال می خواستم تعیین رشته کنم ، نمیدونم برم تجربی یا ریاضی ولی به هردوش علاقه دارم ،اگه برم ریاضی میتونم از بابت ریاضی و فیزیک ام برای تجربی به راحتی بر بیام ،ولی میتونم سال آخر برم رشته تجربی؟ میتونم توی زیست موفق بشم؟
پاسخ ها
شقایق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
اگه بازار کار برات مهمه و میخوای بعدا مشغول به کار بشی و به تجربی هم علاقه داری برو تجربی
نذار برای سال اخر من این اشتباهو کردم و به خاطر یک اتفاق نتونستم تغییر رشته بدم الان سال اخر رو باید ریاضی بخونم در حالی که میخوام کنکور تجربی بدم.
و اینکه حتما زیاد تلاش کن.
زهرا مومنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
تو رو خدا جواب بدین من دیپلم تجربیم چه جوری میتونم تو دانشگاه عکاسی بخونم خواهش میکنم جواب رو برام ایمیل کنید
پاسخ ها
فائزه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
باید کنکور هنر بدی خب
زهرامومنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
باعرض سلام من دیپلم تجربیم چگونه مزشه در دانشگاه رشته عکاسی بخونم لطفا پاسخ بدین
زهرامومنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
باعرض سلام من دیپلم تجربیم چگونه مزشه در دانشگاه رشته عکاسی بخونم لطفا پاسخ بدین
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
سلام.ببخشید من چون امسال سومین باری هست که کنکور دادم و بخاطر علاقه خیلی شدیدی که به رشته ای دارم امسال هم موفق نشدم برای قبولی تو اون رشته... خیلی سر در گمم . اصلا تحصیل تو رشته ای دیگه خیلی سخت.برای پذیرش استرس دارم .خواستم بدونم که پذیرش سال 98 برای نظام قدیما به چه صورته؟ با تشکر
پاسخ ها
فائزه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
منم شرایط مثل شماس. کلا افسرده شدم.. اما می خوام کنکور انسانی بدم امسال
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
کنکور سال 98 هم دوجور داره هم برا نظام جدید و هم برای نظام قدیم
اما سال 99 فقط نظام جدید میشه.اگر قصد کنکور دارین برا 98 بخونید چون بعد ازون دیگه فقط نظام جدیده!
نوید
|
France
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
سلام ببخشید من رشته کامپیوتر هستم میخواستم ببینم در کنکور 98 میتوانم در کنکور انسانی شرکت کنم
ايليا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
سلام من درآزمون سراسري وسوابق تحصيلي همزمان پرديس روانتخاب كردم سه تارشته مثل هم رودرهردودفترچه زدم مال شهرخودم هستندآيادرسته يانه ممنون.
یونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
سلام اگر مامایی مازاد مشهد قبول شوم و ثبت نام نکنم ایا از دوره ی روزانه ی کنکور ۹۸ محرومم
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
سلام من امسال کنکور دادم و بنا به دلایلی رتبه مطلوب خودم رو نیاوردم اصلا میشه انتخاب رشته نکنم
لطفا سریع پاسخ دهید چون امروز آخرین مهلت انتخاب رشته هست ممنون
دار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
سلام من امسال کنکور تجربی دادم و بنا به دلایلی رتبه مطلوب خودم رو نیاوردم اصلا میشه انتخاب رشته نکنم و در کنکور سراسری سال 98شرکت کنم
لطفا سریع پاسخ دهید چون امروز آخرین مهلت انتخاب رشته هست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
سلام.من درکنکورهنرشرکت کرده ام ولی درآزمون عملی ثبت نام نکرده ام.ایاازدانشگاه رفتن منع میشوم.اگرمنعی نداردشانس قبولی من نسبت به کسانی که آزمون عملی داده اندخیلی کم تراست؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
بسیار خوب بود
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
ایا می توانیم انتخاب رشته نکنیم
R
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
سلام من سال ۹۷ کنکور دادم اگر امسال انتخاب رشته انجام ندهم میتوانم سال ۹۸ کنکور شرکت کنم و سال ۹۸ انتخاب رشته کنم ؟
Hadis
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
باسلام.من امسال باید سال آخربخونم.واینکه نظام جدید هستم و کنکور ۹۸دارم...درضمن تمام سالهای تحصیلمو کرمانشاه گذروندم.حالا سوال من اینه که آیا میشه بدون کنکور واسه پرستاری آزاد تو کرمانشاه ثبت نام کنم؟یا حتما باید کنکور بدم؟
اگه پاسخ بدید ممنون میشم.باتشور از سایت خوبتون
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
باید کنکور بدید
فاطمه فراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سلام میخواستم بدونم من با رتبه ۴۰۰۰ و سهمیه ۵ درصد ایثارگران و تراز ۹۱۰۰ هیچ جا پزشکی قبول نمیشم حتی ازاد و پردیس و ظرفیت مازاد ؟
و اگه نه پس چرا با اینکه ۴۸۰۰ تا طرفیک داره من نمیتونم
لطفا جواب بدین سه روزه درگیرم خوابم نمیبره شبا اصن اگه میتونین زود جواب بدین
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
برای پردیس شانس دارید
فاطمه فراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سلام میخواستم بدونم من با رتبه ۴۰۰۰ و سهمیه ۵ درصد ایثارگران و تراز ۹۱۰۰ هیچ جا پزشکی قبول نمیشم حتی ازاد و پردیس و ظرفیت مازاد ؟
و اگه نه پس چرا با اینکه ۴۸۰۰ تا طرفیک داره من نمیتونم
لطفا جواب بدین سه روزه درگیرم خوابم نمیبره شبا اصن اگه میتونین زود جواب بدین
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
سلام وقت بخیر.من با رتبه 22هزار قبول شدم . فقطم میخوام توی قم و دانشگاه دولتی باشم . امکانش هست؟و سوال دوم برای رشته هایی مثل مدیریت ومددکاری چی امکانش هست؟
نس نس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
سلام.ببخشید آیا دو نفر میتونن یک رتبه داشته باشند؟؟ من و یک نفر دیگه الان دقیقا رتبه هامون یکیه.حتی منطقه و کشوری
جوان بخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
سلام من کد سوابق تحصیلی ندارم باید چی کار کنم فرصتش هم تموم شده
Pd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
سلام
ارزو سپهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
سلام من رشته انسانی هستم وقرار هست که امسال کنکور بدم میخواستم در کنکور هنر شرکت کنم و میخواستم بدونم که میشه هم کنکور انسانی و هم هنر رو یکجا داد ؟!
پاسخ ها
فائزه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
میخواستم بدونم در یک سال میتوان دو کنکور در کنار کنکور افسری شرکت کرد
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
بله میتونید در هر دو شرکت کنید اما جدا جدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
سلام وقتتون بخیر
میخواستم بدونم کسی که دیپلم معارف و کارشناسی اقتصاد باررگانی داره ، میتونه بدون داشتن دیپلم تجربی ، کنکور تجربی شرکت کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
سلام خسته نباشید من دوازدهم تجربی هستم میخواستم بدونم میتونم در دو تا کنکور شرکت کنم ؟ یعنی در دو تا آزمون کنکور شرکت کنم در سال نود و هشت که زمان کنکورم هست؟
ثنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
سلام
من امسال كارشناسي ام رو از رشته ي رياضي فيزيك دانشگاه سراسري روزانه تموم كردم،ميخواستم بدونم اگر در كنكور تجربي ٩٨ روزانه قبول شوم ايا بايد شهريه پرداخت كنم يا نه؟چون وزارت بهداشت چند سالي ميشه كه از دانشجوهايي كه مجددا ميخوان در مقطع ليسانس براي رشته هاي تجربي (پزشكي،دندان پزشكي ،داروسازي) ادامه تحصيل بدهند شهريه ميگيره.
ثنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
سلام
من امسال كارشناسي ام رو از رشته ي رياضي فيزيك دانشگاه سراسري روزانه تموم كردم،ميخواستم بدونم اگر در كنكور تجربي ٩٨ روزانه قبول شوم ايا بايد شهريه پرداخت كنم يا نه؟چون وزارت بهداشت چند سالي ميشه كه از دانشجوهايي كه مجددا ميخوان در مقطع ليسانس براي رشته هاي تجربي (پزشكي،دندان پزشكي ،داروسازي) ادامه تحصيل بدهند شهريه ميگيره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
سلام من رشته ریاضی هستم میشه هم کنکور تجربی بدم هم کنکور ریاضی ایا این تو یک سال امکان پذیر هست ؟؟؟؟؟
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
سلام
ببخشید من فردا کنکور تجربی دارم
میخواستم بپرسم که آیا با کنکور تجربی میتونم رشته های حسابداری رو بزنم و حسابداری بخونم؟
احمدرضا
|
France
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
سلام اگه در کنکور 97 رشته ریاضی به هیچ سوالی پاسخ ندم رتبم حدودا چند میشه ؟؟
فاطمه محمدی
|
United States
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
سلام میخواستم بدونم میشه الان حوزه ی کنکور رو تغییر داد یانه
شيوا
|
Netherlands
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
سلام خسته نباشيد ميخاستم بدونم دركنكور زبان اگراختصاصى هارو جواب نديم اميد به قبولى هس؟
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سلام من رشتم تجربیه ولی میخواستم کنکور فنی بدم.ولی الان که برای رشته های فنی کنکور رو برداشتن و براساس شرط معدله باید چیکار کرد؟؟؟؟؟
مریم
|
United Kingdom
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
ببخشید من یازدهم هستم،باید کتاب هارو طبق اصلاحات بخونم یا همون اشتباهاتشو؟؟؟
نرجس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام من رشته ام ریاضی هست وسال ۹۳دیپلم گرفتم الان میخوام کنکور هنر بدهم چه جوری میتونم اینکار رو بکنم؟
محمد امین‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام من رشتم ریاضی هست می توانم پرستاری دانشگاه آزاد بخونم یا نه؟؟؟
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
سلام ببخشید در کنکور سراسری ریاضی اگر کسی کلا تخصصی نزنه آیا در رشته مهندسی قبول میشه؟
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
ببخشید یه سوال داشتم
من دانش آموز پایه یازدهم هستم و تو کرمانشاه درس میخونم میخواستم بدونم اگه من سال بعد به تهران برم . برای کنکور من منطقه ۱ حساب میشم یا۲؟
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
با سلام
ببخشید من اگ بخوام میتونم در شهر دیگه ای کنکور بدم
با وجود اینکه در شیراز ثبت نام کردم؟؟
ممنون میشم جواب بدید
Zhra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
سلام ميخوام بدونم امسال كه ميخوام كنكور شركت كنم اگر فقط زيست و با عمومي هارو بزنم اميد به قبولي تو رشته هاي بيمارستاني دانشگاه ازاد ميتونم داشته باشم ؟!
زهرا
|
United States
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
سلام خواهش ميكنم جواب بدين من سال قبل كنكو رياضي دادم و فارغ التحصيل رياضي ام ميخواستم بدونم من كه الان ميخوام كنكور تجربي بدم براي سال ٩٨بعضيا ميگن بايد امتحان ترمي تجربي بدم و اينا شرايط براي من يال ٩٨واسه كنكور تجربي چجوريه يعني بايد يه بار ديگه امتحانات رو بدم ترمي هارو يا نه لطفا كمكم كنيد يا بگيد ازكجابدونم
ایناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
من از بعضی هاشنیدم رشته ی تجربی رو فقط یکبار میشه کنکور داد برای دانشگاه دولتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
سلام من رشتم ریاضیه . برای اینکه کنکور تجربی بدم حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
سلام من رشتم ریاضیه . برای اینکه کنکور تجربی بدم حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم ؟
Mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
با سلام من کلاس یازدهم تجرب ام. به پرستاری علاقه مندم. چه معدلی برای این رشته در دوران دبیرستان خوبه؟؟
ممنون از سایت ارزشمندتون
نیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
اگه امسال پشت کنکور باشیم و سال دیگه بخوایم کنکور بدیم رقابت جداس؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
جالب بود ولی یکم سخت بود
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
سلام من یازدهمم و رشته ام ریاضی میخواستم ببینم میتونم از ریاضی حقوق بخونم؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
سلام من یازدهمم و رشته ام ریاضی میخواستم ببینم میتونم از ریاضی حقوق بخونم؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
سلام.من دیپلم معماری از شاخه فنی دارم.کنکور معماری هم دادم به دلایلی نرفتم دانشگاه .میخواستم ببینم امسال میتونم کنکور انسانی بدم؟؟راهنمایی کنید لطفا
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
سلام.خاستم بدونم که قبولی در رشته تربیت معلم ایا بستگی به رتبه شهری دارد؟ یعنی اگر منطقه خودم معلم بخاد ایا میشود اولین انتخاب بود؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
سلام وخسته نباشید ...امروز ۱۴بهمن ماه هستش و میخوام از اواسط فروردین برای کنکور۹۸ خودمو اماده کنم واینو بگم که پایم خیلی خیلی ضعیفه بنظرتون میتونم خودمو برسونم و تمام سال های دبیرستان که کم کاری کردم جبران کنم؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
سلام وخسته نباشید ...امروز ۱۴بهمن ماه هستش و میخوام از اواسط فروردین برای کنکور۹۸ خودمو اماده کنم واینو بگم که پایم خیلی خیلی ضعیفه بنظرتون میتونم خودمو برسونم و تمام سال های دبیرستان که کم کاری کردم جبران کنم؟
کولیوندم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
دیپلم متوسطه(سال دوم و سوم در شهرستان ایلام استان ایلام گذرانده ام ودوره پیش دانشگاهی در سال97-1396 در شهرستان پردیس استان تهران می گذرانم حال جزء کدام منطقه حساب میشه
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
سلام من پيش دانشگاهي رشته نجربي هستم مي خوام تو رشته تربيت بدني برم شرايطش چيه ؟ رتبه ؟‌
هانيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
سلام من پيش دانشگاهي رشته نجربي هستم مي خوام تو رشته تربيت بدني برم شرايطش چيه ؟ رتبه ؟‌
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
سلام من رشتم ریاضیه واسه کنکور ۹۷میشه هم آزاد تجربی و هم کنکور ریاضی شرکت کنم؟
A
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
سلام .. ببخشید من درس ریاضی ۱ رو پاس نکردم و الان پیش دانشگاهیم .. میتونم کنکور ثبت نام کنم یا نه؟؟
ayda
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام میخاستم بدونم علاوه بر ثبت نام کنکور در یکی از رشته های نظری میتونم کنکور چه رشته هایی رو بدم؟
حسام
|
Germany
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
سلام میخواستم بپرسم که من سال دوم و پیش دانشگاهی در منطقه ای درس خوندم ک منطقه ۳ حساب میشه ولی سال سوم دبیرستان ک امتحانات نهایی در شهری درس خوندم ک منطقه ۲ حساب میشه الان برای کنکور من جزو کدام منطقه حساب میشم ؟؟؟
پرستو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
سلام!
من فارغ التحصیل رشته ی تجربی هستم و کنکور97 دومین کنکور من محسوب میشود.اما میخواستم بدونم که چطور میشه برای رشته ی حقوق کنکور داد؟!
از طرف دیگه میخواستم بدونم برای کسی که میخواد هم کنکور هنر و تجربی بده چه منابعی از رشته ی هنر رو بخونه کافیه؟!!و امتحان عملی رشته ی هنر چیه؟؟؟!!!
Ali sheikh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
ممنون میشم جواب ها رو زودتر بدید
Ali sheikh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
سلام چند بار می توانم کنکور نظام قدیم بدهم؟؟؟
amir nabi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
سلام من رشته ریاضی فیزک دهم هستم میخواستم بدونم میتونم رشته ی دانشگاهمو شیمی بخونم که بتونم برم داروسازی؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
سلام ،تلکیف پشت کنکوری های ۹۷ چی میشه؟ کنکور نظام جدید رو باید بدیم؟یا کنکور جداگانه ای واسه نظام قدیمی ها برگزار میشه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
سلام ،تلکیف پشت کنکوری های ۹۷ چی میشه؟ کنکور نظام جدید رو باید بدیم؟یا کنکور جداگانه ای واسه نظام قدیمی ها برگزار میشه
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام خاهش میکنم از مسول های مربوط درباره کنکور۹۸ بپرسید کسایی که با نظام قدیم درس خوندن چطور میتونن دوباره در کنکور ۹۸ که اولین کنکور نظام جدید هاس ازمون بدند...اگه فقط منابع نظام جدید باشه یک فاجعه است وظلم به ما نظام قدیمیا.ممنونم
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام خاهش میکنم از مسول های مربوط درباره کنکور۹۸ بپرسید کسایی که با نظام قدیم درس خوندن چطور میتونن دوباره در کنکور ۹۸ که اولین کنکور نظام جدید هاس ازمون بدند...اگه فقط منابع نظام جدید باشه یک فاجعه است وظلم به ما نظام قدیمیا.ممنونم
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
سلام من امسال کنکوریم کنکور ۹۷ راسته که میگن همین ی سال وقت دارم بعدش نظام جدیده
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
سلام خواستم ببینم میشه از رشته ریاضی رفت وکیل شد؟میشه سال سوم رستمو انسانی بزنم بعد اون وقت باید درس های سه سال انسانیو بخونم؟
Emma
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
سلام خسته نباشید.
من امسال رشته زیست شناسی جانوری روزانه ارومیه قبول شدم میخواستم بدونم اگه امسال در این دانشگاه ثبت نام کنم و این رشته رو بخونم میتونم سال بعد تو کنکور شرکت کنم یا ن؟
یا برعکس اگه ثبت نام نکنم و ب این دانشگاه نرم میتونم سال بعد کنکور بدم با ن؟
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
سلام
میخواستم بدونم اگه کسی کنکور تجربی بده میتونه تو رشته حقوق تحصیل کنه؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
من در دانشگاه قبول شده ام ولي شبانه هست ولي داخل سهميه من علامت (2*)درج شده است و ان دانشگاه روزانه است ايا مي توانم به دانشگاه روزانه ثبت نام كنم ایا می شود؟
نسيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ليسانس مهندسي شيمي هستم و الان به دلايل مهمي بايد وارد رشته اپتومتري بشم كه خيلي هم رتبه خوبي ميخواد،فقط هم امسال رو ميتونم كنكور بدم سال بعد كتابا تغيير ميكنه،بنظر شماها بهترين راه حل چيه براي من ؟الان استارت بزنم دير نيست؟سال ديگه چه بلايي سر ما نظام قديميا مياد؟بايد كل دروس رو دوباره بگذرونيم تو دبيرستانو ميگم!متاهلم و سي سالمه زياد فرصت ندارم لطفا عاقلانه ترين كارو بهم پيشنهاد بديد
ALI
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
سلام من متولد سال ۷۷ هستم ایا میتوانم برای سومین بار کنکور تجربی شرکت کنم ممنون
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
سلام من امسال پیش دانشگاهی میخونم ومیخواستم بدونم اگه امسال کنکور قبول نشم باید سال بعد کتاب های جدید رو بخونم/یعنی کتب کسایی که ششم خوندن رو بخونم یا کتاب های خودم رو باید بخونم
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
سلام یه سوال دارم من کارشناسی نقشه برداری دارم و میخوام کارشناسی معماری هم بگیرم در دانشگاه بدون آزمون شرکت کردم و اگه بشه تطبیق واحد بدم و کارشناسی معماری بگیرم آیا میشه همزمان برا ارشد در یه رشته دیگه بخونم وکنکور بدم و هم کارشناسی معماری بخونم؟یعنی همزمان هم ارشد و هم کارشناسی با توجه به اینکه کارشناسی نقشه برداری دارم
حسام حسین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
با سلام خدمت شما , عرضم به حضورتان کسی ایا می تواند , در دبیرستان دولتی درس خوانده باشد در کنکور ایا موفق خواهد بود ؟ رتبه خوبی ایا کسب خواهد کرد ؟ مرسی از پاسخگویی شما و اینکه در رشته پزشکی امکان قبولیش چه قدر می باشد؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
سلام می خواستم بدونم اگر انتخاب رشته نکنم چه می شود
احسان مجیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
سلام
خسته نباشید
من دیپلم کامپیوتر دارم
میخواستم به رشته دارو سازی یا فیزیوتراپی تغییر رشته بدهم به نظر شما این کار را بکنم
از الان دارم برای کنکور سراسری 97 میخونم که انشاءالله بیارم
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
سلام آیا با دیپلم تجربی میشه معماری خوند؟؟ دانشگاشم فرقی نمیکنه چی باشه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه خواهشا بگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه ؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی میدونه خواهشا بگه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
کسی ک هنرستانی هست و کاردانی دارهاز اموزشکده فنی حرف ای میتونه کنکود سراسری شرکت کنه وفعرهنگیان قبول شه
حانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
ایا با رتبه 9185 زیر گروه 1 در رشته تجربی میشه سراسری تهران اورد؟
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
سلام..من میخوام بدونم با رتبه ی 25 هزار و رتبه زیر گروه دوی 33 هزار امکانش هست پرستاری دولتی هر شهری قبول بشم؟حتی خیلی دور
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر