کد خبر: ۴۰۱۰۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۵
معاون رئيس جمهور خبر داد:

تلويزيون گردشگري به منظور آشنايي مردم با جاذبه هاي توريستي و گردشگري و شناسايي فرهنگ كشور در عيد سعيد فطر امسال راه اندازي مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، سيد حسن موسوي رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در نخستين نشست شوراي مشورتي گردشگري با بيان اين مطلب گفت: طبق مذاكرات و توافقاتي كه با سازمان صدا و سيما صورت گرفته قرار شد كه تلويزيون گردشگري همزمان با عيد سعيد فطر راه اندازي شود تا با راه اندازي آن بتوانيم فعاليت هاي توريستي و جاذبه هاي گردشگري را به جهانيان معرفي كنيم.

وي تصريح كرد: اوايل امسال كارگروه گردشگري استان ها را تصويب كرديم كه با دستور مشخص به استان ها ابلاغ شده تا بخشي از ظرفيت هاي گردشگري را در كشور به كار گيريم تا بتوانيم همه موانع و مشكلات را از سر راه توسعه گردشگري برداريم، همچنين ساز و كارهاي شوراي مشورتي گردشگري از قبل فراهم بوده و امروز با تشكيل اين شورا مي توانيم اهداف توسعه در اين صنعت را دنبال كنيم.

موسوي با بيان اينكه متاسفانه كشورهاي بيگانه با تبليغات منفي سعي در ضربه زدن به كشور ما هستند افزود: برنامه اين است كه مافياي رسانه دنيا در اختيار صهيونيست قرار دارد به ايران ضربه بزند و ايران را از صحنه فعاليت هاي توسعه اي خارج كنند، خوشبختانه با تدابير هوشمندانه و برنامه ريزي هاي دقيق روز به روزاز رفتار خود مايوس تر شده و تمام مشكلات را با همكاري دستگاه ها حل مي كنيم.

وي تاكيد كرد: با شفاف سازي مسائل ومطرح كردن خواسته ها با توجه به شرايط و امكانات موجود و اقتضائات داخلي مي توانيم با حمايت هاي دولت به شكوفايي صنعت كمك كنيم.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اظهار داشت: متاسفانه در كشورمان يك موضوع كوچك را بزرگ جلوه مي دهند و خيلي ظرفيت ها را نمي بينند و جامعه را نسبت به اقدامات صورت گرفته حساس تر مي كنند و اركان نظام جمهوري اسلامي اين حساسيت را دريافت كرده كه در راس آن مقام معظم رهبري اين موضوع را تعقيب مي كند و اميدواريم كه توسعه صنعت گردشگري بيش از پيش مورد توجه مسئولان گردشگري قرار گيرد.

وي با بيان اينكه گردشگري بهترين سلاح براي مقابله با جنگ نرم دشمنان است افزود: بايد همه دستگاه ها كمك كنند تا صنعت گردشگري در كشور پوياتر شود.

در راستاي اين موضوع سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري موضوع لغو رواديد با 60 كشور را دنبال مي كند و مصوبات آن نهايي شده و به زودي ابلاغ مي شود.

موسوي اظهار داشت: موضوع رايزنان گردشگري در كشور ما در دستور كار دولت قرار گرفته و بنا داريم به همه سفارتخانه هاي دنيا رايزنان گردشگري داشته باشيم و برنامه دوم تشكيل شوراي مشورتي گردشگري است كه بتوانيم اين رشد و جهش را هر دو سال داشته باشيم.

وي اعتمادسازي در مقوله گردشگري، افكار عمومي و صاحب نظران اين صنعت، تاسيس كتابخانه مركزي گردشگري، راه اندازي سايت مجازي گردشگري در كشور و تبيين لايحه جامعه توسعه گردشگري را از برنامه هاي اصلي سازمان براي پيشبرد اهداف توسعه و جذب 7.5 ميليون گردشگر بر شمرد./عب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر