کد خبر: ۴۰۱۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۳
کرمانشاه/

ساماندهی مجموعه تاریخی فرهنگی طاق بستان، طرحی عظیم است که اجرای کامل آن در صورت تامین اعتبار، پنج سال به طول می انجامد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

مدیر پایگاه میراث فرهنگی طاق بستان گفت: طرح ساماندهی طاق بستان مدت یکسال است که شروع شده است و طی این مدت تاکنون بدون وقفه مشغول کار بوده ایم.

مرادی بیستونی اظهار داشت: دراین مدت با توجه به حمایت های ویژه استاندار از اجرای این طرح، هرگز مشکل اعتباری نداشته ایم و کار با قوت تمام پیش می رود. و در حال حاضر مشغول تکمیل مرحله اول طرح هستیم که شامل برداشتن کف طاق ها می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای کامل طرح ساماندهی مجموعه تاریخی فرهنگی طاق بستان، 67 طرح مختلف از سوی شرکت مشاور طرح پیش بینی شده است که می بایست به ترتیب به اجرا درآیند. چنانچه در ادامه نیز مشکل اعتباری برای اجرای این طرح نداشته باشیم، طرح ساماندهی مجموعه تاریخی فرهنگی طاق بستان 4 سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید

مدیر پایگاه طاق بستان یادآور شد: در محل دریاچه طاق بستان نیز که لایروبی آن را انجام داده ایم، در حال حاضر مشغول احیای دیواره های دریاچه با طراحی جدید و مطابق با متد روز هستیم.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه اظهار داشت: همچنین در کنار این اقدامات اجرایی، کارهای دیگری نیز همچون انجام مطالعات ژئوفیزیک و اسکن لیزر مجموعه را انجام داده ایم.

قرار است که در نیمه دوم تیر ماه جاری هیاتی از تهران جهت بررسی پرونده ثبت جهانی طاق بستان، از این مجموعه بازدید داشته باشند./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر