کد خبر: ۴۰۱۰۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۹
شيراز/

همزمان با میلاد با سعادت امام عصر (عج) نخستین نشست ادبیات و فرهنگ عامه در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، فریبا رئیسی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مرودشت اظهار داشت: در سلسله نشست‌های پژوهشی که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شده، پیرامون پژوهش‌های فرهنگ، ادبیات و هنر عامه بحث و تبادل نظر می‌شود.

وی افزود: جلسات پژوهشی که با حضور استادان دانشگاه، متخصصان و فرهنگ عامه و علاقه‌مندان این حوزه برگزار می‌شود به صورت ماهانه استمرار می‌یابد و مقالات ارائه شده در آینده به شکلی قابل قبول به چاپ می‌رسد.

رئیسی با تاکید بر این نکته با توجه به پژوهش‌های فرهنگ عامه یک ضرورت علمی، فرهنگی، ادبی و جامعه شناختی است، اضافه کرد: در این زمینه تلاش‌های جدی و گسترده‌ای صورت نگرفته و امیدواریم با این حرکت زمینه فعالیت‌های بیشتر و جدی‌تری را فراهم کنیم که البته این امر مستلزم حمایت ارگان‌های ذی‌ربط از این حرکت است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر استان فارس نخستین حوزه پژوهشی مورد بحث ما بوده اما هدف اصلی این است که آداب و رسوم آیین‌ها و باورهای هنر و ادبیات شفاهی تمام اقوام ایران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مرودشت در پایان از تدوین «دانشنامه آدب و رسوم منطقه جنوب کشور» خبر داد و  تصریح کرد: علاوه بر طرح تدوین دانشنامه آداب و رسوم منطقه جنوب کشور که در حال بررسی است با همکاری متخصصان و علاقه‌مندان این حوزه، مطالعات جدی‌تری را به انجام می‌رسانیم./ج1

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی