کد خبر: ۴۰۱۰۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۶

تيم ملي فوتبال ايران اين روزها خود را براي رقابت هاي مقدماتي جام جهاني آماده مي كند اما گزارش سايت يورواسپرت در مورد تيم ملي جالب توجه كه تيم ملي را جزو بدترين پنالتي زنان تيم هاي دنيا معرفي كرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران و به نقل از سايت يورو اسپرت تيم ملي فوتبال ايران بعد از تيم هاي انگليس و هلند به عنوان سومين تيم ناكام در ضربات پنالتي شناخته شد.

شايان ذكر است، بعضي از كشورها هستند كه تا امروز در ضربات پنالتي برنده نشده اند اما اگر ملاك باخت در سه تورنمت بين المللي مهم باشد انگليس بدون هيچ زحمتي درصدر جدول قرار دارد.

كار انگليس تا امروز 7 بار ضربات پنالتي كشيده شده كه بريتانيايي ها يك بار و آن هم در مرحله يك چهارم نهايي يورو 96 موفق به شكست اسپانيا در ضربات پنالتي شدند البته انگليس ها در همان جام به خاطر پنالتي بازي را به آلمان واگذار كرد.

تيم ملي هلند بعد از انگليس به عنوان بدترين پنالتي زن هاي دنيا شناخته شده اند آنها از 5 ديداري كه كارش به پنالتي كشيده كه چهار بازي را باخته است نكته جالب اين گزارش قرار گرفتن نام ايران در رده سومين تيم هاي بر دنيا بد ضربات پنالتي است كه در 7 ديداري كه به ضربات پنالتي كشيده 5 بازي را باخته و تنها در يك بازي برنده شده است.

قرار گرفتن نام تيم ملي عربستان به عنوان بهترين تيم در ضربات پنالتي هم در نوع خود جالب است. آخرين بازي كه ايران بازي را در ضربات پنالتي واگذار كرد مربوط به مرحله يك چهارم نهايي جام ملت هاي آسيا در سال 2007 است كه تيم امير قلعه نويي بازي را به كره جنوبي واگذار كرد.

قلعه نويي در آن بازي روي قدرت پنالتي گيري وحيد طالبلو حساب باز كرده بود و به همين دليل در وقت اضافه طالب لو به جاي رودباريان به ميدان آورد اما وحيد در آن بازي فقط يك ضربه پنالتي گرفت و رسول خطيبي ومهدي مهدوي كيا پنالتي شان را از دست دادند تا امير قلعه نويي هم بدون حتي يك باخت از تيم ملي خداحافظي كند.

ايران از ضربات پنالتي در جام ملت ها خاطره خوبي ندارد ودر سال 2004 شاگردان ايوانكوويج در مرحله نيمه نهايي جام ملت ها بازي را به چين واگذار كردند در آن بازي حتي گل محمدي تصميم گرفت پنالتي اش را چيپ بزند كه دروزاه بان چين گرفت در جام ملت هاي آسيا در سال 1996 هم ايران در مرحله نيمه نهايي به عربستان خورد و شاگردان مايلي كهن در ضربات پنالتي بازي را باختند البته ايراني ها در ديدار رده بندي همان تورنمت كويت را در ضربات پنالتي شكست دادند و با كسب مقام سومي كارشان را خاتمه دهند در سال 1984 هم ايران دوبار در ضربات پنالتي ناكام ماند./مح
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر