کد خبر: ۴۰۳۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۱:۲۷
دانشنامه سياسي/

جمعیت وفاداران برای مقابله با انحرافاتی نظیر دوم خرداد 76 وهفده تیر 78 شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی برای مقابله با تهدیداتی نظیر حادثه دوم خرداد  76 و حادثه کوی دانشگاه در تیرماه 78 تشکیل شد.

چگونگی تأسیس جمعیت وفاداران

بعد از دوم خرداد 76 اپوزیسیونی در درون حاکمیت شکل گرفت که خود حاکمیت را نقد می کرد و این نقد‌ها به صورت تهدیدی برای حاکمیت در می‌آمد.

از آن زمان کسانی که دلشان برای انقلاب می تپید درباره این پیش آمدها، گفتگو و تبادل نظر کرده و در صدد دستیابی به چاره یابی ها بود که بحث ارتقا فرهنگ سیاسی مردم از طریق احزاب وفادار به نظام پیش آمدو رو به رشد گذاشت.

در تیر ماه 78 و ماجرای کوی دانشگاه و رخنه کردن مأمورانی از افراد بیگانه در کشور برای نظام جمهوری اسلامی دردسر آفربن شدند در چنین شرایطی چندی از فعالان به این نتیجه رسیدند که باید یک جریان رسمی در کشور وجود داشته باشد تا در مقابل این انحرافات و تهدیدات بایستد، در نتیجه با تأسیس یک جمعیت حضورشان را به عنوان جمعیت وفاداران اعلام کردند.

گفتنی است این جمعیت در اردیبهشت سال 82 از وزارت کشور مجوز گرفته و از آن موقع به طور قانونی فعالیتش را آغاز کرده است.

اهداف جمعیت وفاداران

این جمعیت ولایت فقیه را جز لاینفک قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانسته و همواره این چهارچوب اعتقادی را در صدر مرامنامه خود و مظهر وحدت ملی می داند.

هدف از تاسیس این جمعیت ارتقا و افزایش سطح آگاهی دینی مردم به ویژه نسل جوان، رشد افکار عمومی در امور سیاسی جامعه، بالا بردن توان فکری و علمی جامعه، افزایش حضور عمومی مردم در صحنه های انتخابات و راهپیمایی ها، اجرای فرامین اسلام، قانون اساسی و تبعیت از ولایت فقیه و تقویت روابط عاطفی و معنوی بین آحاد جامعه به طور عام و اعضای جمعیت به طور خاص است.

اعضای هیأت موسس

اعضای هیأت موسس این جمعیت 12 نفر می باشد که عبارتند از: حبیب الله بور بور، جواد توکلیان، مرتضی شمسایی، سید جعفر شبیری، علیرضا علی احمدی، عباس شیبانی، محمد عظیمی، محمد مهدی عبد خدایی، حسن غفوری فرد، محسن میرزاپور، علی مروی، ابولفتح دعوتی.

اعضای شورای مرکزی

اعضای شورای مرکزی جمعیت وفاداران انقلاب(21 نفر) بدین ترتیب است:

حبیب الله بور بور، سید جعفر شبیری، عباس شیبانی، رضا انصاریان، ابولفتح دعوتی، محمد مهدی عبد خدایی، مسلم میرزاپور، محمد عظیمی، سید ابراهیم حسینی، محمد علی شایسته نیا، جواد منصوری، مرتضی شمسایی، علی مروی، سید مصطفی میری، مریم خلیلوند، خدایار پوریان، مجتبی رضاخواه، فریدون عباسی، نفیسه محمدی، حمید یعقوبی فر، حمید زاهدی.

دبیر کل جمعیت وفاداران

دبیر کل این جمعیت که منتخب شورا بوده عباس شیبانی، سخنگوی جمعیت وفاداران و قائم مقام آن حبیب الله بور بور است.

جمعیت وفاداران در نهمین انتخابات ریاست جمهوری

جمعیت وفادارن تمام هم و غم خود را صرف کرد تا مردم را به گزینه مناسب تری راهنمایی کند.

این جمعیت حمایت خود را هم در دور اول و هم در دور دوم از احمدی نژاد اعلام کرد.

جمعیت وفادارن در حالیکه عضو شورای هماهنگی است و تصور همه بر این بود که جمعیت به لاریجانی رأی می دهد اما جمعیت با این موضوع، کارشناسانه برخورد کرد و با قاطعیت حمایت خود را از احمدی نژاد بیان کرد.

"انتهاي پيام"/س3
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
بهزادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
اینجانب به عنوان یک شهروند حمایت خود را از این تشکل اعلام می‌کنم.
از این حمایت هیچگونه توقعی ندارم اله اینکه در مقاطع احتمالی که خطر آشوب و تقابل با اماممان پیش آید تا پای جان بر عقیده ام پایدار باشم.
بهزادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
اینجانب به عنوان یک شهروند حمایت خود را از این تشکل اعلام می‌کنم.
از این حمایت هیچگونه توقعی ندارم اله اینکه در مقاطع احتمالی که خطر آشوب و تقابل با اماممان پیش آید تا پای جان بر عقیده ام پایدار باشم.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر