کد خبر: ۴۰۳۸۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۰
خوزستان/مجسمه اهدایی فرزانه اسعدی

«فرزانه اسعدی» برای حل مشکل مجسمه اهدایی خود به مردم شهید پرور اهواز، به این شهر سفر کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران خوزستان، مجسمه اهدایی فرزانه اسعدی پیکرتراش مشهور کشور به مردم اهواز، بعد از سه ماه از ساحل کارون برداشته شده است.

این پیکرتراش که از طریق هوادارانش از جابه‌جا شدن این مجسمه از محل نصب، مطلع شده امروز به قصد مذاکره با مدیران شهری و حل مشکل به اهواز سفر کرده است.

فرزانه اسعدی در گفت‌وگو با خبرنگار با گفت: این مجسمه را به شکل یک زن و  پرنده‌اش که نماد یک مادر و فرزند شهیدش است ساختم و به مردم بومی اهواز هدیه دادم.

وی با تأکید بر اینکه این مجسمه ارزش معنوی بسیاری برای من دارد افزود: این اثر را به دلیل شاخص‌های این شهر در ایستادگی، مقاومت و از جان گذشتگی شهروندانش در طول دوران دفاع مقدس به تمام آنها هدیه کردم.


فرزانه اسعدی مجسمه‌ساز و پیکرتراش مشهور کشور دو مجسمه خود را مردم اهواز هدیه کرد. یکی از مجسمه‌ها به شکل یک زن و پرنده‌اش که نماد مادر و فرزندان شهیدش بود .ارزش ریالی این مجسمه بیش از100 میلیون تومان است که از سنگ یکپارچه به وزن حدود 16 تن ساخته شده و در ‌‌نهایت به حدود 12 تن رسیده است. اسعدی به تنهایی این مجسمه 4 متری با پایه یک و نیم متری را ساخته است.

این هنرمند فارغ‌التحصیل کار‌شناسی در رشته گرافیک است که به دلیل فعالیت‌های تخصصی موفق به کسب دکترای افتخاری از مرکز هنرهای تجسمی و وزارت فرهنگ و ارشاد شده است، این هنرمند از اعضای هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن مجسمه ‏سازان ایران است که بسیاری از آثارش در میدان‌های شهر و تماشاگاه‌ها نصب شده‌اند.

سه اثر در مجتمع اندیشمندان در کردان، دو اثر در ورودی فرهنگسرای نیاوران، پنج نیم تنه مشاهیر در کتابخانه گفت‌و‌گوی تمدن‌ها، یادمان زلزله بم در ارگ جدید بم و تندیس پروفسور حسابی (کیش) از مشهور‌ترین آثار این هنرمند است./ع
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر