کد خبر: ۴۰۴۶۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۷

دور دوم انتخابات پارلماني کنگو برازاويل روز يکشنبه در شرايطي آغاز شد که جناح مخالف اين کشور درباره هر گونه تقلب در روند برگزاري انتخابات هشدار داده است.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه ؛ دفاتر راي گيري در اکثر شهرهاي و روستاهاي کنگو برازاويل از ساعت شش به وقت گرينويچ فعاليت خود را آغاز کردند و طبق برنامه کار راي گيري تا ساعت هفده به وقت گرينويچ ادامه خواهد يافت.
در دور اول اين انتخابات در پانزدهم ژوييه،  راي گيري با کمي تاخير در برخي مناطق آغاز شد و در دور دوم نيز اين مسئله در برخي حوزه ها مشاهده شد.

حزب کار کنگو برازاويل که قدرت را در اين کشور در دست دارد در دور اول انتخابات پارلماني، اکثر کرسيهاي پارلمان را از آن خود کرد. مقامات اين حزب ابراز اطمينان کرده  اند که در دور دوم انتخابات نيز اکثريت مطلق را در پارلمان به دست خواهند آورد.
در دور دوم انتخابات پارلماني کنگو برازاويل تکليف شصت و هفت کرسي از مجموع يکصد و سي و شش کرسي پارلمان اين کشور مشخص خواهد شد.

حزب کار کنگو برازاويل که رياست آن را دنيس ساسو انگوئسو ، رئيس جمهور، بر عهده دارد در دور اول انتخابات57 کرسي از 69 کرسي را به دست آورد.
«اتحاديه دموکراسي اجتماعي» که مهمترين حزب مخالف کنگو برازاويل محسوب مي شود و در حال حاضر يازده نماينده در پارلمان دارد، اعلام کرده است که تخلف هايي در دور اول انتخابات مشاهده کرده است. مقامات اين حزب تهديد کرده اند که اگر موارد جديدي از تقلب يا قانون شکني در دور دوم انتخابات مشاهده کنند، از رقابتهاي انتخاباتي کناره گيري خواهند کرد.

براساس اين گزارش ، ناظران اتحاديه آفريقا و جامعه اقتصادي مرکز آمريکا اعلام کرده اند که در انتخابات پانزدهم ژوييه نقاط ضعف بيشتر از نقاط قوت بوده است. حوادث خشونت باري که در آن زمان در کنگو برازاويل اتفاق افتاد، دست کم سه زخمي برجا گذاشت.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر