دستگيري اعضاي تيم جاسوسي شايعه پراکن بي بي سي در مناطق زلزله زده

35 نفر از افرادي که در پوشش و با عنوان فريب امداد رساني به زلزله زدگان استان آذربايجان شرقي اقدام به شايعه پراکني براي تشويش اذهان مردم زلزله زده مي کردند دستگير شدند.

به گزارس باشگاه خبرنگاران؛ اين در حاليست که به دنبال افشا اين باند و لو رفتن هدف واقعي آنها، برخي سايت هاي ضد انقلاب به دروغ از بازداشت 35 نفر از افرادي که به قصد کمک به مناطق زلزله زده آذربايجان شرقي رفته بودند خبر دادند اما واقيعت اين خبر از منابع مطلع و مستندات منطقه چيزي ديگري را مي گويد.
 
پس از وقوع زلزله آذربايجان شرقي يک تشکيلات مخفي براي ارسال گزارش و فروش خبر با عنوان شاهد عيني از شبکه هاي ضد انقلاب از جمله بي بي سي و VOA عازم اين استان مي شوند تا با شايعه پراکني ،فروش خبرهاي دروغين و تبليغ بهائيت اقدام به جمع آوري پول هاي هنگفت کنند.
 
در بين آنان بهايي ها، منافقين، عناصري از کمونيستها و برخي از افراد وابسته به جبهه موسوم به ملي به چشم مي خورد که تا بتوانند با ارسال خبرهاي دروغين و جعلي از زلزله آذربايجان و نحوه امداد رساني به آنان را طور ديگري جلوه دهند.
 
نکته قابل توجه اينجاست که برخي از عناصر اين شبکه با پول هاي جمع آوري شده و هزينه تبليغ اقدام به خريد خودروي لوکس مي کنند اما در ميانه راه اين خودرو تصادف مي کند و موجب مجروح شدن سرنشينان آن مي شود اما آنان خود را به جاي زلزله زدگان معرفي مي کنند تا بصورت رايگان درمان شوند.
 
يکي از سرکرده هاي بهايي اين شبکه فردي بنام نويد خانجاني است. نويد خانجاني در بهمن ماه سال89 به دليل  "اقدام عليه امنيت ملي"، "تبليغ عليه نظام" و "عضويت در جمعيت هايي غيرقانوني وابسته به خارج" به حبس تعزيري و پرداخت جريمه نقدي محکوم مي شود.
 
خبرها حاکي است پس از دستگيري اين تيم شايعه پراکني، مواد مخدر صنعتي و مشروبات الکلي نيز از آنان کشف و ضبط شده است.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۹:۴۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۱
سلام.آقا جون یه پیشنهاد میدم فکر کنم جالب باشه.
روی آهنگ ابی و شادمهر(رویای ما) عکس های مربوط به جنگ های علیه ایران و تهدیدهای کشور های دیگه علیه ایران رو میکس کنید. یا عکس ها کشتار فلسطین لبنان عراق افغانستان وییتنام پاکستان و ....
خداییش اگه درست نکنید کم کاریه چون اونا به راحتی همه چیزو با سیاست و یک ترانه وارونه نشون میدن.
آخرین اخبار