کد خبر: ۴۰۸۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۵
۱۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۵
کد خبر : ۴۰۸۲۲۶۰
مشهد/سخنگوی وزارت خارجه؛

گروگان‌های ایرانی ربوده شده در لیبی به زودی آزاد می‌شوند

سخنگوی وزارت خارجه گفت:‌ 7 گروگان ربوده شده در لیبی که اعضای هلال احمر ایران بودند طی تماس‌ها و قول‌هایی که از مسئولان لیبیایی گرفتیم در اسرع وقت و به زودی آزاد می‌شوند.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، رامین مهمانپرست در جمع خبرنگاران در ارتباط با پرونده مجتبی عطاردی دانشیار دانشگاه صنعتی شریف که توسط آمریکا دستگیر شده و در حال حاضر نیز در حبس خانگی است، اظهار داشت: ‌وزارت خارجه پیگیر اصلی این پرونده است، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ حقوقی دنبال می‌کنیم و به خاطر پیگیری‌هایی که انجام شد، ایشان از حبس درآمده و در حال حاضر در بازداشت خانگی است.

وی افزود: به هر حال باید به لحاظ حقوقی ثابت کنیم که اقدامی که علیه ایشان انجام می‌شود، اقدام درستی نیست.

مهمانپرست با اشاره به دستگیری دانشمندان ایرانی دستگیر شده در خارج از کشور به ویژه توسط آمریکا خاطرنشان کرد: بالاخره اقدامات آمریکا خصمانه است، همانطور که تمام‌ کارهایی که علیه ملت ایران انجام داده، بی‌دلیل بوده است چرا که فکر می‌کند از این طریق می‌تواند ملت ما را به زانو درآورد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که ملت ما مقاوم‌تر از این حرف‌ها هستند و تاکنون هزینه‌های زیادی را پای این انقلاب و نظام داده‌اند و قطعا با این فشارها نه تنها به زانو درنیامده، بلکه انگیزه‌ بیشتری هم برای ادامه راه خود پیدا می‌کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوال دیگر فارس در خصوص آخرین وضعیت 7 گروگان ربوده شده در لیبی که اعضای هلال احمر ایران بودند، اظهار داشت: طی صحبت‌هایی که با مقامات لیبیایی شده است، آنها قول داده‌اند که این 7 نفر را در اسرع وقت و به زودی آزاد کنند، همچنین زمانی که مسئولان لیبی به ایران آمدند، تماس تلفنی بین خانواده‌ها و گروگان‌ها انجام شد و در پی تذکراتی که مقامات ایران به مسئولان لیبیایی داشتند، آنها قول آزادی را دادند.

مهمانپرست در ادامه با اشاره به پیشنهاد ایران برای نشست آشتی ملی فلسطین گفت: در حال حاضر برای میزبانی این نشست در حال پیگیری هستیم، چرا که وحدت بین فلسطینی‌ها یکی از اولویت‌های ما بوده و قطعا برای میزبانی از این نشست تلاش‌مان را می‌کنیم.

وی یادآور شد: در سازمان ملل همه نقطه نظرات‌مان را در ارتباط با حاکمیت بر جهان و مشکلات آن عرضه می‌کنیم، همانطور که در اجلاس عدم تعهد نیز اشاره کردیم ما به دنبال برقراری عدالت و مشارکت همه کشورها در اداره جهان هستیم؛ قطعا در این سفر هم حرف‌های خود و مطالبات جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنیم. همچنین در مورد اشکالاتی که در برخورد کشورها با اتباع کشورهای مستقل است را نیز به افکار عمومی دنیا منتقل می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در خاتمه با اشاره به وضعیت گروگان‌های ایرانی در سوریه خاطرنشان کرد: تاکنون چند نفر از زائران که در گذشته ربوده شده‌اند و این 48 نفر اخیر در سوریه به عنوان گروگان هستند؛ قطعا کسانی که در سوریه به این اقدامات غیرانسانی دامن می‌زنند از حمایت آمریکا و وابستگان آن برخوردار بوده و این در حالی است که هیچ کشور و ملتی دست زدن به اقدامات انسانی برای رسیدن به اهداف سیاسی تایید نمی‌کند./س 


بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر