کد خبر: ۴۰۸۲۲۸۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۹
این جا مدرک فروشی است؛

فروش مدرک دیپلم تحصیلی آن هم از نوع جدید و آنلاین ارسال اس ام اسی خبر داغ این روزهاست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، دیپلم فوری بگیرید، اخذ دیپلم رسمی، برای گرفتن سیکل بشتابید، واژه هایی است که در کوچه پس کوچه های شهرمان به در و دیوار ورودی برخی موسسات دیده می شود.

روزگاری بود که در انشای دوران ابتداییمان می پرسیدند علم بهتر است یا ثروت و چه بسیار دانش آموزانی که در انتهای انشای خود پاسخ می دادند علم.
اما امروز دیگر شرایط فرق کرده علم را می توان خرید آن هم با ثروت، ثروتی نه آن چنانی بلکه با گذری به خیابان انقلاب و خیابان های اطراف به موسساتی می رسیم که با اطمینان می گویند کارمان قانونی است این جا مدرک را از ما بخواهید!

اگر چه که دیگر آنقدر فروش مدرک تحصیلی برای همه عادی شده که حتی در روزنامه اینترنت هم تبلیغات این موسسات یا بعضا افراد را شاهدیم.

شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما آن چه که مسلم است و با قدری تفکر به آن می رسیم حق نگرانی افکار عمومی جامعه برای بروز همچنین تخلفات یا در بعد قانونی کلاهبرداریهایست که ساده تر از خرید هر چیزی در جامعه شاهدیم.

خرید آن هم با یک میلیون و 200 هزار تومان ناقابل!گاهی بیشتر و گاهی کمتر!

خود نمایی فروش مدرک تحصیلی در نگاه اول ضربه ای جبران ناپذیر به نظام آموزشی کشور دارد.

گر چه آموزش و پرورش به برخورد با فروش دیپلم و مدرک تحصیلی می پردازد اما همچنان در گوشه و کنار شاهد اتفاق هایی این چنینی هستیم.

افراد سودجو در لباس علم اما در واقع به صورت دلال مدرک مشغول به رد و بدل کردن مدرک های تحصیلی در قبال پولی ناچیز هستند و در نهایت افرادی وارد دانشگاه یا حوزه آموزش می شوند که نه سواد کاری و علمی دارند و تخصص لازم را.

پس چه بهتر که مشکلات و تبعات این موضوع همین جا ختم شود و جلوی ریشه دار شدن سواد ظاهری در جامعه گرفته شود چرا که آسیب آن به پیکره اجتماع قابل تصور نیست.

بعد از خبرهای رسیده از ارسال پیامک های فروش مدارک تحصیلی که آنلاین ترین و جدیدترین نوع فروش مدرک است رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: که طرح برخورد با فروش مدرک تحصیلی و نظارت به صدور مدرک در کشور اجرا می شود.

عبدالامیر عرفی ادامه داد: این طرح از اوایل آبان ماه سال تحصیلی جدید آغاز شده و تا اواسط آذر ماه در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش هدف از این طرح را جلوگیری از فروش مدارک غیر قانونی دانست و اظهار داشت: این طرح در سراسر کشور اجرا می شود.

گفتنی است آن چه که مسلم است آموزش و پرورش بیشترین نقش را در جلوگیری از بروز این اتفاقات دارد و امید است روزگاری برسد که شاهد این گونه اتفاقات در کشور نباشیم./ز
 گزارش از محبوبه مرادی
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
سلام
راهی نیس من ۲واحد مونده رو بخرم
۴دفه امتحان دادم فقط برای دو واحد دیپلمم یکسال عقب افتاد
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰
سلام.فقط سال اخرومونده بودم
ممنون میشم راهنمایی کید
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۳
س. من از سال اخر تو سه درس موندم اگه میشه به طور رسمی از این سه درس قبولی گرفت کمکم کنید هزینه اش هم چقد میشه
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
سلام.فقط سال اخرومونده بودم
ممنون میشم راهنمایی کید
hossen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
من دو درس دیگه دارم دیپلم بگیرم اگر امکان داره قبول شوم کمکم کنید هزینه هرچغدر باشه میپردازم .....
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر