کد خبر: ۴۱۰۰۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۵
خوزستان/

يك متخصص پوست و مو گفت: ‌منگوله‌هاي پوستي يا اسكين‌تگ‌ها ( ( skin tag نوعي خال‌هاي گوشتي‌‌اند و در واقع تومورها يا زوائد پوستي خوش‌خيمي هستند كه در اطراف گردن و سطوح بين گردن، زيل بغل، زير سينه و گاهي روي ران و تنه ديده مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران خوزستان ؛رضا يعقوبي در گفت‌وگو با خبرنگاران ـ اظهار كرد: قوام ‌منگوله‌هاي پوستي نرم است و درد ندارند و گاهي داراي پايه‌اي باريك و گاه بدون پايه هستند. تعداد اين خال‌ها ممكن است در بدن بسيار باشد و بيش‌تر در افراد بالغ ديده مي‌شوند.

 

وي ادامه داد: علت ايجاد اين زوائد مشخص نيست و گاه با بروز بعضي بيماري‌ها مانند چاقي، ديابت و حاملگي در بدن به وجود ممي‌آيند، ‌منگوله‌هاي پوستي همچنين در بعضي افراد زمينه ژنتيكي دارند و در برخي بيماران نيز علامت درگيري‌هاي تومورهاي روده‌هاي هستند.

 

اين متخصص پوست و مو يادآور شد: ‌منگوله‌هاي پوستي معمولاً خوش‌خيم هستند و مورد بدخيمي از آن‌ها گزارش نشده است ولي گاهي اندازه‌ اين زوائد بسيار بزرگ مي‌شود.

 

يعقوبي افزود: تومورهاي خوش‌خيم بافت هم‌بند نرم هستند، اين موارد درمان دارويي ندارند و مي‌توان با قيچي يا دستگاهي ويژه آن را از پوست برداشت.

 

وي تصريح كرد: در فرهنگ عامه گاه براي جدا كردن منگوله‌هاي پوستي از بدن، دور آن را نخ مي‌پيچند تا با نرسيدن خون به اين زائده، به اصطلاح خشك شده و خودبه‌خود از پوست جدا شود. اين در حالي است كه بستن نخ به اين تومورها ممكن است موجب تجمع ميكروب در محل شود و پس بهتر است فرد براي برداشتن منگوله‌هاي پوستي به پزشك مراجعه كرده و از درمان خودسرانه خودداري شود. /س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر