کد خبر: ۴۱۰۰۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۲
علي اكبر اشعري:

پروژه باغ كتاب با توجه به تعريف خود براي ارائه خدمات نمايشگاهي در تمامي روزهاي سال به مخاطبان آثار ادبي اعم از ايراني و خارجي، جايگزين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران مي شود.

علي اكبر اشعري مدير پروژه باغ كتاب در گفتگو با خبرنگار حوزه ادب باشگاه خبرنگاران با اشاره به آنكه پروژه باغ كتاب جايگزين نمايشگاه مي شود، افزود: اين پروژه با توجه به تعريف ارائه شده درباره نحوه فعاليت هايش جايگزين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران مي شود.
وي گفت: در صورت ارائه خدمات نمايشگاهي در تمامي روزهاي سال به مخاطبان آثار ادبي اعم از ايراني و خارجي لزومي به تخصيص مكاني مستقل به نمايشگاه كتاب تهران وجود ندارد.
مدير پروژه باغ كتاب اختصاص هزينه اي براي ساخت جايگاهي مناسب براي نمايشگاه كتاب تهران را امري بيهوده دانست و اظهار داشت: وقتي باغ كتاب فعاليت خود را شروع كند در عمل كار نمايشگاه كتاب را در طول سال انجام خواهد داد.
اشعري در پاسخ به اين سوال كه فعاليت باغ كتاب در چه زماني آغاز مي‌شود، تصريح كرد: تمامي امور تكميلي ساختاري و محتواي اين پروژه تا پايان سال جاري به اتمام رسيده و فعاليت آن در سال آينده آغاز مي شود.
وي ادامه داد: در تعريف فعاليت هاي باغ كتاب آمده كه اين پروژه تمامي كتاب هاي ناشران ايراني و خارجي را در طول سال عرضه كرده و به ‌آساني در دسترس مردم قرار مي‌دهد.
مدير پروژه باغ كتاب افزود: در اين صورت و به نظر من نمايشگاه بين المللي كتاب تهران كاركرد نمايشگاهي خود را از دست داده و تبديل به جشنواره كتاب مي شود.
اشعري اظهار داشت: به شرط تبديل نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، پروژه باغ كتاب در مدتي از سال فعاليت متداول خود را تعطيل كرده و جايگاه آن به جشنواره كتاب اختصاص مي يابد.
وي درباره آنكه تا به امروز چه مقدار هزينه به پروژه باغ كتاب اختصاص داده شده تصريح كرد: در حال حاضر با توجه به آگاهي من به عنوان مدير مرتبط با تكميل فعاليت هاي محتوايي باغ كتاب، نزديك به 200 ميليارد تومان هزينه به اين پروژه اختصاص داده شده است.
مدير پروژه باغ كتاب در پاسخ به اين سوال كه آيا نمايه باغ كتاب مشخص شده، خاطرنشان كرد: هنوز نمايه خاصي براي اين پروژه مشخص نشده و در اصل اين مسائله مبحث مهمي به حساب نمي آيد./ي2
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر