کد خبر: ۴۱۰۰۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۱ - ۰۵:۵۰

لیگ 18 تیمه ایران معلوم نیست که در ادامه نیز به همین صورت باقی بماند چرا که زمزمه کمتر شدن تعداد تیم ها به گوش می رسد و بد نیست نگاهی به تعداد تیم های حاضر در لیگ های اروپایی داشته باشیم.

  به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، در 4 کشور از اروپا لیگ با شرکت 20 تیم برگزار می شود.در 5 کشور لیگ با حضور 17 تیم برپا می شود.در 14 کشور لیگ 15 تا 16 تیمی برگزار و در  5 کشور لیگ 13-14 تیمی برپا می شود. در 9 کشور لیگ 11-12 تیمی وجود دارد.در 9 کشور نیز لیگ 10 تیمی است و در 5 کشور نیز لیگ کمتر از 10 تیم برگزار می شود.
در کشور ما لیگ به صورت 2 دور رفت و برگشت برگزار می شود.در اروپا در 29 کشور لیگ 2 دور مسابقات دارد. در 7 کشور لیگ با 3 دور مسابقات و در 9 کشور نیز لیگ با 4 دور مسابقه انجام می شود.بدیهی است که تعداد مسابقات لیگ ها نسبت عکس با تعداد تیم های شرکت کننده دارد و در لیگ های با تعداد تیم بالا دور مسابقات کمتر و در لیگ های با تعداد تیم کم، دور مسابقات بیشتر خواهد شد.در خصوص سقوط نیز، در لیگ 18 تیمه کشورمان 3 تیم هر ساله سقوط می کنند و 3 تیم دیگر جای آن ها را می گیرند.در لیگ های اروپایی نیز در 51 درصد، 2 تیم در 31 درصد لیگ 3 تیم  و در 8 درصد لیگ یک تیم، در 6 درصد لیگ بیش از 3 تیم سقوط کرده و 4 درصد هیچ تیمی سقوط نمی کنند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر