کد خبر: ۴۱۴۰۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۰
خوزستان/

معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت و تجارت خوزستان با بيان اين‌كه خرماي صادراتي امسال استان نسبت به سال‌گذشته از نظر كميت و كيفيت بهبود يافته است، گفت: پيش‌بيني ما صادرات 70 هزار تن خرما از خوزستان به كشورهاي خارجي است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران خوزستان ؛يونس حسين‌نژاديان اظهاركرد: بيش از 80 درصد خرماي صادراتي استان به رقم استعمران اختصاص دارد؛ البته ارقام ديگري نيز صادر مي‌شوند كه ميزان آن‌ها كمتر از استعمران است.

وي افزود: قيمت‌هاي صادراتي خرما جهاني است و خرماي استعمران با قيمت هر تن 1200 دلار و خرماي زاهدي با قيمت هر تن 900 تا 1000 دلار عرضه مي‌شود.

حسين‌نژاديان تصريح‌كرد: با توجه به شرايط و مشخصات خرماي خوزستان، كشورهاي اروپايي بيشتري مشتري‌ اين محصول هستند؛ در حال حاضر خرماي خوزستان به انگليس، استراليا، آلمان، كانادا و امارت صادر مي‌شود.

معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت و تجارت خوزستان كمبود زيرساخت‌هاي صادراتي در استان را يكي از مهمترين مشكلات بخش صادرات خرما دانست و خاطرنشان‌كرد: در حال حاضر به دليل همين مشكلات خرماي صادراتي استان از طريق خوزستان به بندرعباس و از بندرعباس به بازارهاي هدف صادر مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه 15 صادركننده فعال در زمينه خرما در استان فعاليت مي‌كنند، گفت: سال‌گذشته استان از نظر صادرات خرما جزو استان‌هاي برتر بود كه امسال پيش‌‌بيني ما كسب رتبه نخست استان در بخش صادرات خرما است./س
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل