کد خبر: ۴۱۴۰۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۷
اردبیل/ معاون وزیر اقتصاد؛

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: نرخ رشد اقتصادی کشور در یک هدف‌گذاری واقعی به هشت درصد می‌رسد که در این باب باید مؤلفه‌ها و زیرساخت‌های اقتصاد ملی تقویت شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل/ بهروز علی‌شیری در گردهمایی کارآفرینان و تولیدکنندگان شهرستان خلخال و سرمایه‌گذاران جنوب استان اردبیل افزود: معتقدم دولت‌ها باید مزیت‌ساز باشند چرا که نقش دولت‌ها در توسعه و رونق اقتصادی و صنعتی می‌تواند نقش پیشتاز باشد و به شکوفا شدن مزیت‌های توسعه‌یافتگی هر منطقه کمک کند.

وی گفت: در سه، چهار سال اخیر شاهد تحریم‌های شدید استکبار جهانی علیه کشورمان بودیم اما ما همه این تحریم‌ها و تهدیدها را به رشد و پیشرفت و بالندگی تبدیل کردیم و بازار سرمایه ما هم اکنون جزو پیشروترین بازارهای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

علی‌شیری با بیان اینکه تمام تحرکات استکبار جهانی در مورد اقتصاد زمین‌گیر شده است، افزود:‌ همان‌گونه که آنها به شدت اسباب و پیشرفت‌های اقتصادی ما را رصد می‌کنند ما نیز اهداف شوم آنها را رصد می‌کنیم تا با گذر از برنامه اقتصادی به تعبیر دشمن فلج‌کننده، توانمندی‌های اقتصادی خود را به فرصتی بالنده تبدیل کنیم تا دشمن نتواند کاری از پیش ببرد.

معاون وزیر اقتصاد به ماده 214 قانون برنامه پنجم توسعه کشور اشاره کرد و گفت: مدلی که در این برنامه برای جلب مشارکت و مدیریت منابع مردمی تعریف شده است هدایت سرمایه‌های سرگردان جامعه به سمت تولید و کارآفرینی بیشتر است که با تکیه بر بنگاه‌های اقتصادی کارآمد و همچنین بهبود فضای کسب و کار می‌توان به این نتیجه نایل شد.

وی برنامه پنجم را یک ظرفیت بی‌نظیر در قطع وابستگی‌ها و رسیدن به یک رقابت همه‌جانبه در عرصه تولید عنوان کرد و افزود: در همه استان‌ها ستادهای سرمایه‌گذاری شکل گرفته و باید صدور مجوزها در کمتر از 10 روز انجام شود/س 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر