کد خبر: ۴۱۴۰۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۴
نخستین هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر؛

در اولین هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر هنری با حضور دکتر سلطانخواه و مهندس ضرغامی در تالار وحدت تهران از سرود نخبگان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران در اولین هم اندیشی استعدادهای برتر و نخبگان کشوری دکتر سلطانخواه، رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: هنر موهبتی الهی است و در انسان به ودیعه گذاشته شده است. هنر از عالم علم بیگانه نیست و هنر از جنس علم است، علم و هنر دو بال پرواز انسان هستند.

دکتر سهراب پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد: بنیاد ملی نخبگان از ابتکارات مقام معظم رهبری بوده است. کار بنیاد ملی نخبگان شناسایی، هدایت و حمایت و جذب هنرمندان است.

دکتر سهراب پور ادامه داد: برخی از آیین نامه های اجرایی نشده است به عنوان مثال آئین نامه اساتید برجسته کشور که به لطف خداوند در اسفند پارسال 40 نفر از اساتید که اغلب بین المللی بودند موفق به دریافت جائزه علامه طباطبایی شدند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در پایان گفت: آئین نامه نخبگان حوزوی به علت تخصصی بودن موضوع به حوزه علمیه واگذار شده است.

در ادامه همین همایش دکتر حسن حسینی، دبیر شورای نخبگان و مدیر با سابقه و هنرمند رادیو ضمن معرفی کوتاهی از بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: از مهمترین اهداف بنیاد نخبگان سیاست گذاری، برنامه ریزی، شناسایی و هدایت و پشتیبانی از نخبگان است، هدف دیگر ایجاد هماهنگی بین سازمانها و نهادهای فراسازمانی است.

** تجلیل از نخبگان هنری

در هم اندیشی نخبگان هنری 8 نفر از نخبگان هنری به جایگاه آمدند و به ارائه نظرات خود پرداختند.

در میان این چهره ها استاد محمد جلیلی چهره ماندگار نقاشی خط سال 82، استاد علی اکبر صادقی نقاش و استاد مسلم هنر تجسمی، علیرضا افتخاری، دکتر احمد رضا معتمدی دارنده نشان درجه 1 هنری، نویسنده و کارگردان، استاد حسن ریاحی آهنگساز، استاد سعید توکل تهیه کننده جمعه ایرانی حضور داشتند.

** رونمایی از سرود ملی نخبگان

در راستای همین همایش از سرود ملی نخبگان به رهبری لوریس هویان و آهنگسازی فردین خلعت بری رونمایی شد.

تکخوانی این سرود را علی زند وکیل برعهده داشت.

مهندس ضرغامی رئیس رسانه ملی سخنران بعدی این همایش بودند.

مهندس ضرغامی تصریح کرد: ورود بنیاد ملی نخبگان کار بسیار سختی است زیرا عرصه هنر سخت است اما بیشترین نافذ و تاثیر گذار است و عرصه هنر متعالی و برتر است و زبان هنر بی همتاست زیرا نه زبان موعظه است نه علم و نه محاوره است. هنر نافذترین رسانه است. بنابراین هر حقیقتی که می خواهد ماندگار شود باید از هنر عبور کند.

**هنر و علم دو بال پرواز انسان هستند

در پایان دکتر نسرین سلطانخواه تصریح کرد: هنر متعالی، هنر اصیل ایرانی است که انسان را متجلی می کند. تجلی روح متعالی به هنرمند احساس بی نیازی و استعفا می بخشد و هنرمند بواسطه این سلاح و ابزار و همه سختی ها را پشت سر می گذارد و جامعه را تعالی می بخشد.

وی ادامه داد: علم و هنر دو بال پرواز انسان است و البته هنر هم از جنس علم است و از علم بیگانه نیست.

در پایان رئیس بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: از طریق نخبه پروری و نخبگان هنری می شود روحیه خود باوری و اعتماد به نفس و احساس توانمندی را به درون یک ملت تزریق کرد.

ما باید نخبگان کشور را آماده کنیم و از نظرات آنها در تعالی مدیریت کشور استفاده کنیم./ح
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر