کد خبر: ۴۱۴۰۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۱ - ۰۳:۲۰

رژیم صهیونیستی حتی به پناهگاه سازمان ملل متحد در "قانا" جنوب لبنان نیز رحم نکرد و با حمله به آنجا اکثریت پناهندگان که اغلب زن و کودک بودند را به خاک و خون کشید و به این ترتیب وحشی گری نظامی خود را نیز اثبات کرد.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران ، "شیمون (شمعون) پرز" در سال 1923 در لهستان به دنیا آمد او همراه با خانواده اش در سال 1934 به فلسطین مهاجرت کرد. وی تعلیمات ابتدایی خود را در شهرک "بن شیمن" فرا گرفت و پس از آن به مدرسه کشاورزی رفت و تحصیلات دانشگاهی خود را در "هاروارد" و در رشته "زندگی اجتماعی" ادامه داد. او صاحب 2 پسر، 2 دختر، و 6 نوه است.
نام خانوادگی شیمون در آغاز "پیرسکی" بود، وی آن را تغییر داده و عضویت فعال در جریان صهیونیسم را آغاز کرد تا اینکه در 1948 یعنی در زمان اولین سلطه گری اسرائیل علیه فلسطین به عنوان فرمانده یگان های دریایی رژیم منصوب شد. سپس و در سال 1950 ریاست هیئت اعزامی وزارت جنگ اسرائیل به آمریکا را بر عهده گرفت.
پرز به مهندس برنامه اتمي اسرائیل معروف است اما مشهوریت او به قرار داد "اسلو" مربوط می شود، قراردادی که در سال 1933 با انجام مذاکرات سری در پایتخت نروژ، بین اسرائیل و جنبش آزادی بخش فلسطین منعقد شد.
در قبال فلسطین ظاهرا شیمون پرز با سیاست "خود کفایی تحت تسلط اسرائیل" مشکلی ندارد اما راجع به مسأله شهرک سازی، بازگشتن پناهندگان، و مساله قدس مواضع تندرو و متعصبانه او چندان تفاوتی با مواضع حزب لیکود ندارد.
پست ها و فعالیت ها:
- ریاست بخش جوانان جنبش کار، 1943
- عضویت در چریک های هاگاناه ، 1943
- مسؤول خرید نیروهای هاگاناه، 1947
- شرکت در اشغال فلسطین و اعلام رژیم جعلی اسرائیل، 1948
- مسؤول یگان دریایی اسرائیل، 1949
- معاون مدیریت وزارت دفاع، 1952
- مدیر کل وزارت دفاع، 1953-1959 (دوران دشمنی سه جانبه علیه مصر)
- برگزیده شدن به عنوان عضو کنست صهیونیستی، 1959
- وزیر دفاع، 1959-1965
- ترک حزب "مابای" و تاسیس حزب "رافی" با همکاری "بن گوریون" 1965
- ادغام هر دو حزب مذکور و تاسیس حزب کار، 1968
- وزیر رسانه، 1969-1970
- متولی کادر وزارت راه و ارتباطات، 1970-1974
ـ انتخاب دوباره به عنوان وزیر دفاع، 1974-1977
تا این زمان شیمون پرز چندان شهرت نظامی نداشت و همین امر در شخصیت او برای تصاحب ریاست رژیم صهیونیستی یک نقص محسوب می شد، لذا طرفداران وی انتظار داشتند که در زمینه نظامی نیز خبرگی پرز در حد چانه زنی هایش بالا برود، از همین روی و برای اثبات این امر بود که رژیم صهیونیستی به فرماندهی پرز در سال 1996 ناجوانمردانه و وحشیانه با یک عملیات نظامی تحت عنوان "خوشه های خشم" به لبنان حمله ور شد. در این جنگ وحشی گری اسرائیل به شکلی ناب آشکار شد، این رژیم صهیونیستی حتی به پناهگاه سازمان ملل متحد در "قانا" جنوب لبنان نیز رحم نکرد و با حمله به آنجا اکثریت پناهندگان که اغلب زن و کودک بودند را به خاک و خون کشید و به این ترتیب او وحشی گری نظامی خود را نیز اثبات کرد.
از سوی دیگر او به طور مستقیم در ساخت و راه اندازی نیروگاه اتمی "دیمونا" نقش داشت.
در سال 2000 و پس از اینکه اعتماد لازم بین "آریل شارون" و "یاسر عرفات" از بین رفت نگاه ها متوجه شیمون پرز شد و به این ترتیب او کاندیدای ریاست رژیم صهیونیستی شد و به این پست نیز دست یافت. پرز هم اکنون ریاست رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد.
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی