کد خبر: ۴۱۴۱۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۱
تبریز/

دفتر منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران به عنوان قطب شمال غرب این انجمن در تبریز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز، رئیس انجمن علوم سیاسی ایران در مراسم افتتاح این دفترگفت: پس از گذشت یک دهه از آغاز فعالیت انجمن علوم سیاسی ایران، نخستین نمایندگی این انجمن به عنوان قطب شمالغرب کشور، به گروه آموزشی علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی واگذار شد.

مقصودی افزود: راه اندازی 5 دفتر منطقه ای در دستور کار انجمن علوم سیاسی ایران قرار دارد و برای افتتاح شعب مشهد و اصفهان هم هماهنگی و مذاکره شده است.

وی با تبیین رویکرد انجمن علوم سیاسی ایران گفت: ماهیت فعالیت این انجمن، علمی- پژوهشی با هدف ظرفیت سازی و عمق بخشی به دانش سیاسی در کشور است و در یک دهه گذشته همواره تلاش شده به دور از ملاحظات سیاسی فعالیت کرده و به امور سیاسی روزمره وارد نشود.

دکتر مقصودی برگزاری همایش های سالانه را از مهم ترین فعالیت های انجمن علوم سیاسی ایران نام برد وگفت: به همت انجمن، در 6 سال گذشته 6 همایش ملی برگزار شده و هفتمین همایش هم اردیبهشت سال آینده با عنوان حکمراني، سیاست و دوستی برگزار خواهد شد.

وی انتشار پژوهش نامه علوم سیاسی، فعالیت های مطالعاتی و برگزاری کارگاه های علمی – آموزشی را از دیگر فعالیت های انجمن علوم سیاسی ایران برشمرد.

رئیس انجمن علوم سیاسی ایران ادامه داد: در حال حاضر، حدود 300 نفر از اساتید، استادیاران و دانشیاران علوم سیاسی و نیز دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد این رشته، عضو انجمن هستند.

به گفته وی بر اساس گزارش وزارت علوم، انجمن علوم سیاسی ایران جزو 10 انجمن برتر کشور در حوزه علوم انسانی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی نیز در مراسم گشایش دفتر شمال غرب انجمن علوم سیاسی ایران در تبریز، از تشکیل کمیته ای برای تکمیل اعضای هیات علمی رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه خبر داد.

دکتر مدیر شهلا گفت: در حالیکه 135 دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی تحصیل می کنند، اما از وجود هیات علمی تمام وقت محرومند و این مشکلاتی را به ویژه در مرحله انتخاب و ارائه پایان نامه بوجود آورده است.

وی افتتاح دفتر منطقه ای انجمن علوم سیاسی ایران در تبریز را در کمک به رشد علمی دانشجویان این رشته مفید خواند و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی از هر اقدامی که به ارتقای علمی دانشجویان این دانشگاه کمک کند، حمایت می کند.

رئیس گروه آموزشی علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت: راه اندازی دفتر شمالغرب انجمن علوم سیاسی ایران در تبریز، رشد تحقیق و مطالعات سیاسی در منطقه و ارتقای سطح علمی دانشجویان این رشته را موجب خواهد شد.

دکتر اکبر مهدی زاده افزود: آذربایجان و تبریز همواره در تحولات سیاسی و اجتماعی ایران پیشرو و تاثیرگذار بوده و نیاز به ایجاد و توسعه رشته های علوم سیاسی در منطقه از مدتها قبل احساس می شد.

وی اضافه کرد: اولین حرکت ها برای راه اندازی رشته های علوم سیاسی در شمالغرب کشور از سال 80 از تبریز آغاز شد و امروز پس از گذشت یک دهه، صدها دانشجوی کارشناسی و بیش از 500 دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل در 3 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل تحصیل می کنند.

دکتر مهدی زاده ادامه داد: بیش از 50 تن از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور نیز، در منطقه شمالغرب و در رشته های علوم سیاسی فعالیت و تدریس می کنند/س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر