کد خبر: ۴۱۷۱۸۲۷
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۴
۰۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۴
کد خبر : ۴۱۷۱۸۲۷
گروه : سیاسی » مجلس
لاريجاني در سفارت ايران در سوريه:

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: رژیم صهیونیستی تصور می‌کرد می‌تواند با سامانه گنبد آهنین خود در مقابل موشک‌های مقاومت فلسطین بایستد اما در جنگ اخیر نتوانست به این هدف دست یابد و اين باعث شد که رژیم صهیونیستی از لحاظ سیاسی و امنیتی ضربه شدیدی بخورد و از سوی دیگر نیز بیانگر رشد مقاومت بود.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران علی لاریجانی رئيس مجلس شوراي اسلامي ظهر امروز(جمعه) در نشستی که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق با حضور گروه‌های فلسطینی و نمایندگان آنها در سوریه برگزار شد، با بيان اينكه مقاومت در برابر آمریکا، استراتژی جمهوری اسلامی ایران است و تجربه نشان داده این استراتژی برگرفته از یک تحلیل دقیق است، گفت: آمریکا و غرب در مذاکرات چیزی به کسی نمی دهند.

وي در ادامه افزود: همه طرح‌هایی که تا امروز درباره ملت فلسطین از سوی آمریکا و غرب پیشنهاد داده شده، شکست خورده است.

لاريجاني تصريح كرد: در لبنان نیز حضور حزب‌الله توفیقات زیادی برای مقاومت اسلامی این کشور داشته است و اگر روحیه مجاهدت در این مناطق نبود ما هیچگاه نمی‌توانستیم شاهد این پیروزی‌ها باشیم.


وی تاکید کرد: در طول دهه‌های اخیر همواره وضعیت صهیونیست‌ها و آمریکا رو به افول بوده است و شکست آنها در جنگ‌ها علیه مقاومت فلسطین و لبنان این موضوع را نشان می‌دهد.

رئیس مجلس با اشاره به حمله نظامی اخیر صهیونیست‌ها به نوار غزه، گفت: مقاومت فلسطین باعث شده که صهیونیست‌ها به دنبال آن باشند که با دستپاچگی این جنگ را به پایان برسانند و حضور دبیرکل سازمان ملل و وزیر خارجه آمریکا در سرزمین‌های اشغالی نیز بیانگر این موضوع بود چرا که تا پیش از آن رژیم صهیونیستی تصور می‌کرد می‌تواند با سامانه گنبد آهنین خود در مقابل موشک‌های مقاومت فلسطین بایستد اما در جنگ اخیر نتوانست به این هدف دست یابد و برای اولین بار ما شاهد موشک‌باران تل اویو توسط مقاومت فلسطین بودیم و همه این اتفاقات باعث شد که رژیم صهیونیستی از لحاظ سیاسی و امنیتی ضربه شدیدی بخورد و از سوی دیگر نیز بیانگر رشد مقاومت بود.

وي در خصوص تحولات سوریه اظهار داشت: به دلیل اینکه سوریه در مقاومت نقش اساسی ایفا می کند، آمریکا به همراه برخی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی سعی در مشکل تراشی و ایجاد ناامنی در این کشور دارد.

رئيس نهاد قانونگذاري با تاکید بر اینکه ایران معتقد به اصلاحات سیاسی در سوریه است، گفت: برخی از کشورهای منطقه که خود از دموکراسی برخوردار نیستند نمی‌توانند اصلاحات سیاسی و دموکراسی در سوریه ایجاد کنند.

لاريجاني با اشاره به انقلاب های اخیر در منطقه، گفت: انقلاب و بیداری اسلامی ظرفیت خوبی است و غربی‌ها علاقه مندند که این انقلاب‌ها سرد شوند.

در ادامه این دیدار احمد جبریل دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که در فلسطین مشاهده می شود فعالیت های آزادیبخش از سوی ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه فلسطین با توطئه های زیادی مواجه بوده، گفت: علیرغم این شرایط سخت گروه های مقاومت به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه می دهند.

دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین با بیان اینکه مهمترین عامل در پیروزی فلسطین الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران بود، گفت: موضع شرافتمندانه ایران در قبال فلسطین باعث افتخار همه گروه های مقاومت است.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل (ره) که فرمود اسرائیل غده سرطانی است که باید از بین برود، گفت: جمهوری اسلامی از ابتدا تا کنون این موضع شرعی خود را تغییر نداده و به سخنان امام خمینی پایبند است.

جبریل با تاکید بر اینکه اگر حمایت و پشتیبانی ایران از ملت فلسطین نبود هیچ وقت شاهد پیروزی مقاومت نبودیم تصریح کرد: ملت فلسطین از یک شرایط سخت عبور کرده و به صراحت اعلام می کنیم فلسطین به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی است.

انتهاي پيام/س2

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ