کد خبر: ۴۱۷۵۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۷
ارومیه/

به دنبال بارش برف و باد شدید در محور ارتباطی ارومیه- سلماس کولاک گردنه قوشچی این محور را فرا گرفته و مرکز مدیریت راههای آذربایجان غربی در خصوص عبور و مرور از این محور هشدار داده است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارومیه ، به دنبال بارش برف از نیمه شب گذشته قسمت هایی از بزرگراه ارومیه- سلماس سفید پوش شده و با توجه به پدیده قالب وزش باد در این محور به ویژه در منطقه گردنه قوشچی مرکز نظارت تصویری و مدیریت راههای آذربایجان غربی در خصوص تردد در این محور هشدار داده است.

بر اساس اعلام این مرکز با توجه به بارش برف و کولاک شدید ضمن عدم استفاده از این مسیر در صورت ضروری نبودن سفر بین شهری، از رانندگان خواسته ضمن همراه داشتن وسایل گرمایشی و حصول اطمینان از سالم بودن خودرو از سالم بودن چراغهای مه شکن مطمئن شده و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

تردد روان وسایط نقلیه از بزرگراه ارومیه- سلماس

به دنبال بارش برف و کولاک، گروه های راهداری برای روانسازی تردد وسایط نقلیه در بزرگراه ارومیه- سلماس به ویژه گردنه قوشچی فعال بوده و اقدامات راهداری از جمله برف روبی و نمک پاشی و آمادگی برای اسکان مسافران در راه مانده در حال انجام است.

بر اساس مرکز مدیریت راههای آذربایجان غربی در حال حاضر تردد در تمام محورهای ارتباطی ارومیه و استان جریان دارد و عملیات برفروبی و نمک پاشی در جاده های پرتردد اجرا می شود که به علت مه گرفتگی شدید در گردنه ها استفاده از چراغ های مه شکن الزامی است.

در پی بارش باران در اکثر نقاط آذربایجان غربی، احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیل در محورهای ارتباطی پیش بینی می شود که اقدامات لازم جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه در حال اجرا است.

بارندگیها در آذربایجان غربی تا چهارشنبه ادامه دارد

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی نیز بیشینه دمای ارومیه طی روز گذشته 8 و کمترین دمای هوا در این شهر 4 درجه بالای صفر ثبت شده و میزان بارش ارومیه نیز 4.8 میلی متر بوده، این در حالی است که 24 ساعت گذشته پلدشت با 12 درجه بالای صفر گرمترین شهر و چالدران با دمای هوای صفر درجه شب و روز سردی داشت.

طی روز گذشته بیشترین میزان بارش در شهرهای مختلف آذربایجان غری در سردشت به میزان 26 میلی متر ثبت شده و وضعیت جوی طی امروز ابری، در برخی ساعات همراه با بارش برف و باران، فردا سه شنبه ابری با بارش برف وباران، بتدریج کاهش ابر و در روز چهارشنبه قسمتی تا نیمه ابری، گاهی وزش باد پیش بینی شده است./ب

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر