کد خبر: ۴۱۷۸۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۱
ساداتيان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

يک کارشناس سياست خارجي گفت: به تعليق انداختن کنفرانس خاورميانه عاري از تسليحات هسته‌اي از سوي آمريکا تنها در راستاي نگراني استکبار جهاني به ويژه رژيم جعلي صهيونيستي از دستيابي ايران به فناوري هسته‌اي صورت گرفته چراکه دستيابي کشورمان به اين مهم و پيشرفت در اين زمينه هيمنه استکباري آن‌ها را در هم خواهد شکست.

سيد جلال ساداتيان در گفتگو با خبرنگار سياست خارجي باشگاه خبرنگاران با اشاره به اقدام خصمانه آمريکا در به تعليق انداختن کنفرانس خاورميانه عاري از تسليحات هسته‌اي گفت: در ابتدا برخي از کشورها از جمله آمريکا، انگلستان و روسيه حاميان اصلي برگزاري کنفرانس خاورميانه در منطقه بودند و همواره به حضور کشورهاي منطقه در اين نشست تاکيد  داشتند اما اکنون آمريکا سعي دارد با کارشکني‌ها اين کنفرانس را به تعليق درآورد.

وي افزود: آمريکا همواره ادعاي مبارزه با تسليحات هسته‌اي را بهانه‌اي براي حضور نظامي خود در کشورهاي ديگر قرار داده اما با نقض تعهدات بين‌الملي چهره پليد و دوگانه خود را در مخالفت با برگزاري اين کنفرانس نشان داد.

ساداتيان با اشاره به انتقاد کشورهاي عربي از لغو اين کنفرانس تصريح کرد: دبير کل اتحاديه عرب در بيانيه‌اي اعلام کرده تاخير در برگزاري اين کنفرانس تاثير منفي بر امنيت منطقه خواهد داشت و اين بيانگر اين است که آمريکا به عنوان حامي اصلي رژيم غاصب صهيونيستي براي داشتن تسليحات هسته‌اي تمام توان خود را براي ناديده گرفتن حقوق و نقض قوانين بين المللي به کار خواهد گرفت.

اين کارشناس سياست خارجي در پايان يادآورشد: اين اقدام آمريکا تنها در راستاي نگراني استکبار جهاني به ويژه رژيم جعلي صهيونيستي از دستيابي ايران به فناوري هسته‌اي صورت گرفته چراکه دستيابي کشورمان به اين مهم و پيشرفت در اين زمينه هيمنه استکباري آن‌ها را در هم خواهدشکست.

انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر