کد خبر: ۴۱۷۹۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۷
ارومیه/

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: عوامل میکروبی محیط کار و کارگاه‌های تولیدی به جامعه کارآفرین آسیب وارد می‌کند.

علی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارومیه اظهار داشت: عوامل شیمیایی، میکروبی و عوامل فیزیکی از جمله عواملی هستند که بیش‌ترین آسیب را در محیط کاری به جامعه کارآفرین و کارگر وارد می‌کنند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد عوامل شیمیایی سبب می‌شوند تا کارگران را زودتر از موعد مقرر بازنشسته کنیم، تصریح کرد: برای کارگران کارخانه سیمان ارومیه به دلیل سختی کار و وجود مواد شیمیایی در محیط کار، مجوز بازنشستگی با 20 سال فعالیت صادر شده است.

سلیمانی با بیان اینکه در این راستا باید به دنبال علت‌ها برویم افزود: بازنشسته کردن افراد نمی‌تواند چاره کار باشد بلکه باید عوامل مؤثر در آلودگی‌های محیط‌ کار مورد توجه قرار گیرد و بتوانیم این عوامل را در محیط کار از بین ببریم.

وی عوامل میکروبی را از دیگر مؤلفه‌ها در تهدید جامعه کارگری برشمرد و گفت: عوامل میکروبی قابل سنجش نیستند اما آسیب جدی به جامعه کارآفرین وارد می‌کنند چرا که کارگران در محیط آلوده دچار آسیب جدی می‌شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اظهار داشت: حفظ جان انسان‌های خلاق وظیفه کارفرمایان و اداره کار است و برای صیانت از این افراد باید بتوانیم محیط‌های کار را از هرگونه آلودگی حفظ کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه ایجاد خانه‌های بهداشت در محیط‌های کار نیز بر اثر کاهش همین عوامل مضر هستند، تصریح کرد: برای این منظور باید کارگران و کارفرمایان بتوانند استفاده درستی از خانه‌های بهداشت داشته باشند.

وی با بیان اینکه از نظر تعداد خانه‌های بهداشت فعال در محیط اقتصادی و کارگری در مقایسه با میانگین کشوری در حد مطلوبی قرار داریم افزود: با این وجود وضعیت فعلی برای ما راضی‌کننده نیست و باید تعداد خانه‌های بهداشت در محیط‌های اقتصادی افزایش یابد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر