کد خبر: ۴۱۷۹۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۴
ارومیه/

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: 72 درصد از اراضی ملی آذربایجان غربی سند مالکیت دارند.

سید نبی قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارومیه گفت: 97 درصد از اراضی ملی آذربایجان غربی ممیزی شده که از این تعداد 72 درصد دارای سند مالکیت هستند و مابقی مراحل قانونی صدور سند مالکیت را طي مي كنند.

وی با بیان اینکه اعمال حاکمیت دولت جمهوری اسلامی ایران بر عرصه‌های جنگلی، مرتعی و بیشه‌های طبیعی از وظایف مهم سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است خاطر نشان کرد: پس از تفکیک اراضی ملی و مستثنیات اشخاص بر مبنای عکس‌ها و نقشه‌های هوایی تهیه شده در سال‌های 41 تا 47 از اراضی استان و استعلام از اداره ثبت، سند مالکیت اراضی ملی صادر می‌شود.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی آذربایجان غربی افزود: سنددار کردن اراضی ملی حاکمیت دولت بر منابع ملی را تثبیت و زیرساخت‌های اقتصادی برای توسعه آذربایجان غربی را فراهم ‌می‌کند.

قائمی با اشاره به اراضی تحویل و تخصیص یافته به مدیریت امور اراضی تصریح کرد: در هفت ماه نخست سال جاری بیش از 2 هزار و 198 هکتار از اراضی کشاورزی و بیش از 131 هکتار اراضی غیر کشاورزی به مدیریت امور اراضی آذربایجان غربی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: 94 درصد از اراضی تخصیص یافته کشاورزی و شش درصد باقیمانده اراضی غیر کشاورزی است.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: بیش از 536 هکتار از اراضی آذربایجان غربی برای دریافت سند مالکیت به مدیریت امور اراضی تحویل داده شده‌اند./ب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر