کد خبر: ۴۱۷۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۶
خوزستان/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اعلام کرد: با افزایش نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید این محصول با نرخ تضمینی حداقل هر کیلوگرم 6 هزار و 500 ریال خریداری خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران خوزستان؛ کیخسرو چنگلوایی اظهار داشت: در سال زراعی جدید نرخ خرید تضمینی گندم افزایش یافت و هر کیلوگرم گندم نان با نرخ حداقل 6 هزار و 500 ریال  و هر کیلوگرم گندم دوروم 6 هزار و 800 ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد تا فصل خرید این رقم به صورت توافقی افزایش یابد و گندم با نرخ بالاتری از کشاورزان خریداری شود.

چنگلوایی با اشاره به برنامه کشت سال‌جاری به میزان 750 هزار هکتار شامل 480 هزار هکتار گندم آبی و 270 هزار هکتار گندم دیم در خوزستان، پیش بینی کرد که امسال یک میلیون و 750 هزار تن گندم در استان خوزستان تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان شهرستان‌های شوش، شوشتر، اهواز و دزفول را به ترتیب حائز رتبه‌های برتر از نظر سطح زیر کشت و تولید گندم استان اعلام کرد و افزود: تاکنون 270 هزار هکتار گندم آبی و قریب به 80 هزار هکتار گندم دیم در استان به زیر کشت رفته است و روند کشت همچنان ادامه دارد.

چنگلوایی با تأکید بر تأمین نهاده‌های مورد نیاز کشت در سال زراعی جدید خاطرنشان کرد: تاکنون 30 هزار تن بذر گواهی شده، مادری و پرورشی در شهرستان‌های استان توزیع شده است.

به گفته وی، برای هر هکتار گندم آبی مبلغ 8 میلیون ریال و هر هکتار گندم دیم مبلغ 4 میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافته است.

وی آمادگی صندوق بیمه محصولات کشاورزی را برای بیمه کردن تمامی سطوح زیر کشت گندم اعلام کرد و افزود: هم اکنون این صندوق در حال بیمه کردن اراضی کشت شده است./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر