کد خبر: ۴۲۴۰۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۳:۰۴

در نظرگرفتن پرستاري بحران، مدیریت بحران و دوره هاي مختلف آموزش بحران در محتواي دروس دانشجویان پرستاري و برنامه هاي آموزش مداوم و ضمن خدمت پرستاران شاغل لازم و ضروري است.

امیر سالاری، کارشناس ارشد مدیریت پرستاری در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: پرستاران به عنوان یکی از ارکان مهم ارایه خدمات در سیستمهاي بهداشتی- درمانی، باید پاسخی اصولی و مؤثر به بحران ها و حوادث غیر مترقبه  داشته و با مفهوم و فرایند پرستاري بحران و دوره هاي آموزشی مختلف آن آشنا باشند.

وی گفت: پرستاری بحران در واقع استفاده سیستماتیک و منظم از دانش و مهارتهاي تخصصی پرستاري در جهت ارتقاء عملکردها و کاهش خطرات جسمی و روانی بحران با مشارکت سایر حرفه ها و حیطه هاي تخصصی است.

این کارشناس ارشد مدیریت پرستاری تصریح کرد: آموزش پرستاري بحران و شرکت پرستاران در دورههاي مختلف آموزش بحران میتواند نتایج مثبتی از قبیل کاهش مرگ و میر و ناتوانی در جوامع انسانی، ارتقاء سطح سلامت در جامعه و کاهش هزینه هاي مؤسسات بهداشتی- درمانی را به دنبال داشته باشد. از این رو در نظرگرفتن پرستاري بحران، مدیریت بحران و دوره هاي مختلف آموزش بحران در محتواي دروس دانشجویان پرستاري و برنامه هاي آموزش مداوم و ضمن خدمت پرستاران شاغل لازم و ضروري است./ح

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر