کد خبر: ۴۲۴۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۹

دادگاهی درآمریکا بانک عربی را به اتهام همکاری با حماس وتعداد دیگری ازگروههای مخالف بارژیم صهیونیستی وآمریکا به پرداخت یک میلیارددلارمحکوم کرد.

 به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری عرب48، "نیناجیرشون"رئیس دادگاه ، دلیل صدور این حکم را ارائه نشدن اطلاعات ازسوی بانک عربی درخصوص تعدادی از حسابها که گمان میرود به حماس وتعداد دیگری ازگروههای مخالف رژیم صهیونیستی وآمریکا تعلق دارد،اعلام کرده است. بانک عربی با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد ازاحکام صادره تاکید کرد وکلایش در آینده نزدیک نسبت به احکام صادره اعتراض خواهد کرد.
این بانک درادامه اعتراضات خود علیه حکم صادره به شدت ازدرخواست دادگاه برای افشای اطلاعات صاحبان حسابهای این بانک که از کشورهای مختلف عربی هستند،انتقادو این مسئله رانقض آشکارقوانین بین الملی درزمینه مسائل مالی و بانکی دانست.
حکم صادره براساس شکایت تعدادی ازشهروندان کشورهای مختلف از جمله آمریکا دیگرمبنی برمتضرر شدن آنها یا خانوادهایشان بهنگام سفربه اسرائیل درسالهای 1994 تا 2005 از سوی فعالان وابسته به گروههای مقاومت ازجمله حماس صورت گرفته است.
وکلای این افراد مدعی شده اند که خسارتهای تعیین شده برای 100 خانواده که تعداد اعضای آنها به 700 نفر می رسد بالغ بر یک میلیارددلاراست که بانک عربی باید به این افراد پرداخت نماید.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر