کد خبر: ۴۲۴۱۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۹
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اگر دولت بتواند ۴ الی ۵ هزار تومان از یارانه نقدی افراد را حذف و به حوزه سلامت اختصاص دهد، ۷۰ درصد دغدغه سلامت افراد جامعه برطرف می‌شود.

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تاکید بر اینکه رفع مشکل حوزه سلامت باید در اولویت‌کاری دولت قرار گیرد، گفت: سلامت مردم از نان شب هم واجب‌تر است و اگر به موضوع پزشک خانواده و سلامت مردم بی‌توجهی شود باید اذعان کرد که کاری برای سلامت افراد جامعه انجام ندادیم.

علی کائیدی ‌ با تاکید بر اینکه بودجه سال ۹۲ حوزه سلامت نباید انقباضی بسته شود، افزود: اگر دولت بتواند ۴ الی ۵ هزار تومان از یارانه نقدی افراد را حذف و به حوزه سلامت اختصاص دهد، ۷۰ درصد دغدغه سلامت افراد جامعه برطرف می‌شود.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رواج زیرمیزی در چند سال اخیر نشان‌دهنده آن است که نظام سلامت دارای برنامه‌ریزی و ساختار درستی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید با اقدامات سازنده زمینه رقابت بخش دولتی با خصوصی فراهم شود، تصریح کرد: باید با ارائه هزینه بیمه پزشکان و بیمارستان‌ها، سیستم درستی برنامه‌ریزی شود تا بیماران برای بهبود وضعیت جسمانی خود مشکلی نداشته باشد.

وی، با ارائه پیشنهادی به دولت درباره نحوه اختصاص یارانه افراد، افزود: علاوه بر اختصاص بودجه لازم به حوزه سلامت در لایحه ۹۲، اگر دولت بتواند ۴ الی ۵ هزار تومان از یارانه نقدی افراد را حذف و آن را به حوزه سلامت اختصاص دهد نه تنها مرحله دوم پزشک خانواده بدون هیچ مشکلی اجرا می‌شود، بلکه ۷۰ درصد دغدغه سلامت افراد جامعه نیز برطرف می‌شود.

کائیدی، تاکید کرد: حذف یارانه‌ها در دو دهک بالا، اقدامی است که می‌تواند مشکلات حوزه سلامت را بهبود بخشد، زیرا افرادی که زیرمجموعه دو دهک بالا هستند نیازی به یارانه ندارند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه حوزه سلامت، افزود: در سال گذشته ۱۰درصد از هدفمندی یارانه‌ها معادل ۶ هزار میلیارد تومان، به حوزه سلامت اختصاص یافت که البته ریالی از آن هم پرداخت نشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر امسال همان ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه‌ها را به حوزه سلامت اختصاص دهند بسیار راهگشا خواهد بود به شرط آنکه به طور کامل پرداخت شود./ع2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر