کد خبر: ۴۲۴۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۵

هرگز لحظات پرافتخاری که قطعات استاد را توسط ارکستر آکادمیک تهران در چند کنسرت اجرا کردیم و همراهی و دلگرمی بی انتهایی که ایشان با حضور خود در اکثر اجراهای ارکستر به مادادند را فراموش نخواهم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ حميد خزاعي در سومين روز درگذشت استاد بزرگ موسيقي ايران، محمد بيگلري پور به مناسبت بزرگداشت اين پيشكسوت موسيقي و استاد همايون خرم پيامي با متن زير اعلام نمود:

چند روز پیش خبر در گذشت استاد محمد بیگلری پور باعث تاثر و اندوهمان شد که باز هم یکی از اهالی هنر از میان ما رخت بربست وبه دیار دوست شتافت، اما هنوز داغ این غم کم نشده بود که خبر بسیار ناگوار دیگری به گوشمان رسید، باورش برای بنده ودیگر همکارانم بسیار سخت بود، استاد همایون خرم، استاد بی نظیر وبا اخلاقی که تمامی ابعاد وجودش قابل ستایش همگان بود و همواره از او به عنوان اسطوره اخلاقی که تمامی ابعاد وجودش قابل ستایش همگان بود و همواره از او به عنوان اسطوره اخلاق هنر یاد می شد استادی که نغمه های دل انگیزش خاطرات بسیاری را برای همه ایرانیان به یادگار گذاشت، استادی که همچون پدری مهربان و دلسوز برای هنر موسیقی این سرزمین، بدون هیچ چشم داشتی تلاش کرد و بی منت آنچه را که باید به شاگردانش آموخت.

هرگز لحظات پرافتخاری که قطعات استاد را با اجازه و در حضور مهربانشان توسط ارکستر آکادمیک تهران در چند کنسرت اجرا کردیم و همراهی و دلگرمی بی انتهایی که ایشان با حضور خود در اکثر اجراهای ارکستر به مادادند را فراموش نخواهم کرد.

حدود دو ماه پیش با دوست عزیز و هنرمندم که فرزند هنری استاد خرم و مفتخر به دریافت لقب هنری استاد صبا از ایشان می باشد و امین سالمی در جلسه هیئت مدیره ارکستر در مورد برنامه بزرگرداشتی برای این هنرمند ستودنی صحبت کردیم با توجه به رویکرد همیشگی استاد به تکریم جوانان و اجازه ایشان مبنی بر آثار فاخرشان توسط خوانندگان جوان کشور در سالهای اخیر بر آن شدیم که کنسرت بزرگداشت استاد همایون خرم با حضور برخی خوانندگان جوان و با آتیه ای که افتخار اجرای این آثار را داشتند برگزار شود.

با این رویکرد برنامه ریزی این کنسرت به منظور بزرگداشت استاد همایون خرم شروع شد ولی افسوس که این بزرگداشت بدون حضور ایشان برگزار خواهد شد، افسوس که جامعه هنری ایران گوهری گرانبهارا از دست داد. افسوس که دیگر سایه مهربان ایشان برسر مانیست افسوس که شمع وجود این نازنین خاموش شد اما نغمه های جاوید و ماندنی ایشان نام و یاد این استاد را همواره زنده نگه خواهد داشت و تا این جهان در گردش است نام استاد همایون خرم در یاد و جان همه ایرانیان در سراسر دنیا خواهد ماند. روحش شاد و یادش گرامی.

این جانب حمید خزایی خواننده و عضو هیئت مدیره ارکستر آکادمیک تهران به نمایندگی از این ارکستر درگذشت این هنرمند وارسته و بزرگ کشور و آخرین یادگار از نسل شاگردان استاد ابوالحسن صبا به جامعه موسیقی و هنری کشور و همه ایرانیان عزیز تسلیت عرض می نمایم.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
ن ، ی ، ی
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر