کد خبر: ۴۲۴۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۲

فصل زمستان بیماری های مختلفی را به همراه خودش می آورد که هر کدام نشانه ها و البته گرفتاری های خاص خودشان را دارند. از جمله مهمترین این بیماری ها می توان به سرماخوردگی اشاره کرد.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، پیشگیری از بیماری سرماخوردگی بسیار ساده است و تنها باید نکات خاص و راحتی را اجرا کنید تا بهترین نتیجه را در این خصوص دریافت کنید. البته اگر از روی بی احتیاطی به این بیماری دچار شدید نیز می توانید آن را به راحتی و در خانه درمان کنید.

** مایعات مهمترین گزینه خوراکی ها در دوره سرما خوردگی است. سرماخوردگی بیماری است که بسیاری از آب بدن را به خودش جذب می کند و نمی گذارد که شما آنچنان که باید بدنی مرطوب داشته باشید به همین علت نوشیدن میزان زیادی آب و یا اب میوه لازم است. روزانه  تا 10 لیوان از آب و یا آب میوه به خصوص آ پرتقال و یا لیموشیرین استفاده کنید.

** بخارهای گرم یکی از بهترین راه های درمان آبریزش بینی و البته سرماخوردگی است. یک قابلمه را پر از آب کنید و بگذارید تا کامل بجوشد سپس بخار آن را استنشاق کنید. بخار آب هم رطوبت ناحیه سر شما را تامین می کند و هم اینکه از پیشروی بیماری جلوگیری خواهد کرد. برای نتیجه بهتر می توانید چند قطره اکالیپتوس نیز در آب بچکانید.

** یکی از مهمترین نکاتی که باید در این فصل به آن دقت کافی داشته باشید این است که تا حد امکان بینی را کاملا خالی نگه دارید. هر ساعت یک بار بینی خودتان را خالی کنید. البته توجه به این نکته لازم است که هنگام خالی کردن بینی از فشار زیادی استفاده نکنید چرا که باعث میشود میکروب ها به سمت گوش شما حرکت کرده و در آنجا عفونت می کنند.

** آب و نمک یک محلول بسیار قوی برای درمان بیماری های گلو است. اگر احساس سوزش و یا درد شدید در گلوی خود دارید محلولی از آب و نمک درست کرده و هر 1 ساعت قرقره کنید. اینکار کمک به سزایی به کاهش چرک گلوی شما می کند و البته باکتری های این ناحیه را به مرور از بین می برد.

** دیگر نکته ای که باید آن را در نظر داشته باشید استراحت کردن درست است. این فصل و بیماری سرماخوردگی نیاز به استراحت بسیار دارد تا درمان شود. بهتر است در این دوره در خانه مانده و استراحت کنید. همچنین دقت داشته باشید که بدنتان را کاملا گرم و پوشیده نگه دارید.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر