کد خبر: ۴۲۴۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۰
وليد جنبلاط در مصاحبه با صداي روسيه ؛

جنبلاط افزود : آمريكائي ها در صدد ويران سازي سوريه براي ساخت "خاورميانه جديد" مدنظر خود هستند.

 به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از  صداي روسيه ،"وليد جنبلاط" رهبر حزب "سوسياليست ترقي خواه" لبنان و دروزي هاي لبنان در فاصله سفر هفته اخيرش به روسيه با "سرگئي لاوروف" وزير امور خارجه و "ميخائيل بوگدانف" معاون وزير امور خارجه آن كشور ملاقات كرده بود و در مصاحبه اخيرش با خبرگزاري "صداي روسيه" به تحليل اوضاع منطقه از جمله كشور سوريه و نقش آمريكا و رژيم صهيونيستي در ايجاد ناآرامي در آن كشور پرداخته است. 
 خبرنگار خبرگزاري "صداي روسيه" اين پرسش را از جنبلاط مطرح ساخته است كه "آيا مذاكرات شما با مقامات دولت روسيه چشم انداز اميدوار كننده اي براي حل بحران سوريه را پيش رو قرار داده است؟" جنبلاط در اين باره مي گويد "ما نبايستي اميد خود را از دست دهيم. براي حل منازعه سوريه بايستي تنها از راه حل سياسي استفاده نمود. هر كسي با دوران گذار در سوريه متفاوت است اما متاسفانه هر كسي برداشت خاص خود را از اين مسئله دارد. بايستي اقدامي جدي در جهت پايان دادن به روند خشونت ها در سوريه از سوي جامعه بين المللي صورت گيرد." 
وليد جنبلاط همچنين خاطر نشان ساخته كه "فكر نمي كنم بتوان قدرت را به دولتي موقت انتقال داد." وي در ادامه افزود "ما تجربه تلخ جنگ داخلي در لبنان را داشته ايم. اگر بحران در سوريه ادامه پيدا كند آن كشور نيز بسوي بي ثباتي مداوم حركت خواهد نمود. متاسفانه در منطقه دولتهايي هستند كه از جنگ در سوريه نفع مي برند. رژيم صهيونيستي در اين ميان نخستين رژيمي است كه از اين بحران سود مي برد." 
وي با انتقاد از موضع آمريكا در قبال بحران سوريه مي گويد "متاسفانه آمريكا اقدامي واقعي اي در حمايت از برقراري صلح در سوريه انجام نداده است. من بر اين باورم كه آمريكائي ها در صدد ويراني سوريه براي ساخت "خاورميانه جديد" مدنظر خود هستند. در اين ميان رژيم صهيونيستي با ايجاد هرج و مرج در سوريه فكر مي كند كه مي تواند كنترل منطقه را در دست گيرد." 
وي در مورد توطئه هاي آمريكا در سوريه براي مقابله با جمهوري اسلامي ايران مي گويد "شكي وجود ندارد كه آمريكا بر برنامه هسته اي ايران متمركز شده است. در واقع، آمريكا در سوريه درصدد تا جنگي فرسايشي با ايران را ادامه دهد. واضح است كه جمهوري اسلامي ايران از دولت بشار اسد در سوريه از حمايت سياسي و مالي بعمل مي آورد. دولت سوريه انسجام خود را تاكنون حفظ كرده است و مردم آن كشور خواهان پايان يافتن خونريزي ها هستند. سوريه يك نقطه كليدي در خاورميانه است." 
وليد جنبلاط در انتهاي مصاحبه بار ديگر با انتقاد از رژيم صهيونيستي مي افزايد "مي خواهم بار ديگر تكرار كنم كه رژيم صهيونيستي عاملي كليدي در سياستگذاري آمريكا در خاورميانه است. بنظر مي رسد كه رژيم صهيونيستي در پي نابودي سوريه در راستاي تامين منافع خود مي باشد. نبايستي فراموش كنيم كه قدرتهاي غربي در صدد دور نمودن سوريه از محور روسيه هستند." 
وي همچنين اظهار داشت كه در ملاقات با "ميشل سليمان" رئيس جمهور لبنان اطمينان يافته كه وي اقدامات لازم را به منظور "جلوگيري از گسترش دامنه منازعه سوريه به لبنان" انجامد خواهد داد و براي رفع منازعه در سوريه نيز در حال مذاكره و رايزني است. 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر