کد خبر: ۴۲۴۱۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۴
اردبیل /

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از صدور شناسه‌های 12 رقمی جدید برای صاحبان تمامی انبارها و سردخانه‌ها به عنوان محل نگهداری کالا و برخی نیازمندی‌ها و مایحتاج مردم خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / ارژنگ عزیزی در جلسه کمیته‌های فعال کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اردبیل اظهار داشت: به منظور جلوگیری از یک سری نگهداری و ذخیره‌سازی نامناسب کالا و احتمال قاچاق و نگهداری غیرمجاز آنها، تمام مکان‌های تخلیه و بارگیری کالا اعم از انبار، سردخانه،‌ سیلو، مخزن، کارگاه‌های ساختمانی و واحدهای تولیدی و خدماتی باید این شناسه معتبر را دریافت کنند.

وی ادامه داد: هر مکان و واحدی که مبدأ بارگیری و مقصد تخلیه کالاهای تجاری باشد، موظف هستند با مراجعه به سامانه الکترونیکی سازمان صنعت، معدن و تجارت فرم تکمیل اطلاعات را پر کرده و این شناسه را دریافت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: در این زمینه به نظر می‌رسد، باید صاحبان واحدهای تولیدی و تجاری با آگاهی و هوشیاری بیشتر عمل کنند تا زمینه و فرصتی برای سوءاستفاده از انبارها و سردخانه‌ها توسط اخلالگران نظام اقتصادی به وجود نیاید.

عزیزی بیان کرد: از اول اسفندماه محموله‌های فاقد بارنامه که از این شناسه معتبر استفاده نکنند، متخلف شناخته شده و توسط مراجع ذیصلاح از اقدامات آنها جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: با صدور شناسه‌های 12 رقمی جدید از اردیبهشت‌ماه تمامی شناسه‌های 13 رقمی قدیمی فاقد اعتبار بوده و امکان برخورد با قاچاقچیان نیز وجود خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل همچنین با تأکید بر اجرای طرح شبنم با در نظر گرفتن همه جوانب با هدف گسترش نفوذ بازرسی از طریق شبکه‌های مردمی، ضرورت اجرای کامل این طرح را یادآور شد.

عزیزی گفت: برنج‌های خارجی وارداتی و روغن نباتی که با ارز مرغ برای رفع نیازهای داخلی و رفاه مردم تأمین می‌شود، نباید به عنوان کالاهای همراه مسافر از مرزهای استان خارج شود.

وی در پایاناذعان داشت: آنچه که در این زمینه مهم و ضروری به نظر می‌رسد، اهمیت توسعه فرآیندهای تجارت سالم همراه با بهره‌وری بالا است که در این زمینه سازمان صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌کند برخی از نیازمندی‌ها را با تدبیر برطرف کرده و در حد امکان به تأمین آنها کمک کند/س 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر