کد خبر: ۴۲۴۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۱

معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: تبادل دانش و تجربيات در راستاي ارتقاي توانمندي‌ها سبب شده که 70 درصد نيازمندي‌هاي اتوماسيون صنعتي در داخل توليد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، عبدالحسين بيات مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران در سومين کنفرانس بين‌المللي اتوماسيون صنعتي با بيان اينکه دنيا روز به روز در حال تغيير و تحول و پيشرفت است، گفت: امروزه بسياري از صنايع پيچيده از اتوماسيون صنعتي بصورت فراوان استفاده مي کنند.
 
وي با اشاره به اينکه امروز 42 واحد توليدي پتروشيمي در کشور وجود دارد، گفت: 50 سال پيش تنها يک واحد توليدي در صنعت پتروشيمي وجود داشت که امروز با دانش و توان متخصصان داخلي تعداد آنها به 42 واحد رسيده است که ظرفيتي بالغ بر 57 ميليون تن قابل توليد را دارند.

وي با بيان اينکه صنعت پتروشيمي کشور 73 طرح جديد را در دست اقدام دارد، افزود: ورود اتوماسيون صنعتي و تجهيزات وابسته به صنعت پتروشيمي توليدات را با کيفيت و ارزش افزوده بالا در اختيار صنعتگران قرار مي‌دهد.

معاون وزير نفت با بيان اينکه مزيت نسبي در چشم انداز توسعه کشور براي توانمند سازي صنعت نفت در کشور وجود دارد، گفت: زمينه براي بومي‌سازي تجهيزات و دانش فني و اتوماسيون در بازار  داخلي وجود دارد که بعد از تأمين نياز ها به سايرکشورهاي ديگر نيز صادر خواهد شد.

بيات با تأکيد براينکه 70 درصد نيازمندي‌هاي صنعتي در داخل کشور از نظر وزني قابل تامين است گفت: بيش از 70 درصد تجهيزات پتروشيمي کاويان توسط مهندسان داخلي اجرا و راه‌اندازي شده‌است.

وي تأکيد کرد: زمينه براي تبادل تجربه و دانش در راستاي ارتقاي توانمندي‌ها در کشور وجود دارد به نحوي که بايد ارتقاي کيفيت تحت نظر توليدکنندگان قرار گيرد که در اين زمينه ضمن ارزش افزوده بالا و بازدهي مناسب موجب اشتغال زايي مي شود./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر