کد خبر: ۴۲۴۲۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۰
بيرجند/

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مرحله مقدماتی هفتمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در استان برگزار می شود.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران بیرجند؛ علیرضا کفاشی اظهارکرد: مرحله مقدماتی هفتمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در خراسان جنوبی به منظور رقابت و سنجش سطح دانش و مهارت هنرمندان عرصه هنر‌ صنعت فرش و به جهت راهیابی شرکت کنندگان استان به مرحله نهایی این المپیاد در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این المپیاد را ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارت های علمی دانش آموزان و دانشجویان فرش استان، ارزیابی توان علمی در 2 سطح دانش آموزی و دانشجوئی استان، شناسایی دانش آموزان و دانشجویان مستعد و نمونه، آشنایی بیشترهم استانی ها با فرش دستباف استان و رشته های مختلف مرتبط با آن و ترویج فرهنگ فرشبافی به عنوان یک فعالیت هنری و سرگرمی برای جوانان بیان کرد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مرحله مقدماتی هفتمین المپیاد فرش در دو سطح دانش آموزی با همکاری هنرستان های کار و دانش آموزش و پرورش و آموزشکده های تحت نظارت این مرکز و سطح دانشجویی با همکاری دانشگاه های بیرجند و آزاد در بهمن ماه جاری برگزار می شود.

وی افزود: در هر مرحله از المپیاد، مسابقات در سه رشته طرح و رنگ، بافت، رنگرزی در سطح دانش آموزی و در چهار رشته طرح و رنگ، بافت، رنگرزی و مرمت در سطح دانشجویی برگزار می شود.

کفاشی با بیان اینکه شرایط شرکت برای خانمها و آقایان یکسان است، ادامه داد: به منظور ایجاد رقابت سالم و یکسان سازی شرایط حضور متقاضی در مسابقات المپیاد، درسطح دانش آموزی فقط دانش آموزان پایه سوم کاردانش و فنی و حرفه ای رشته فرش و درسطح دانشجویی در مقطع کارشناسی فقط دانشجویان سالهای سوم و چهارم و در مقطع کاردانی فقط دانشجویان سال دوم رشته فرش دستباف دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی علمی ـ کاربردی می توانند شرکت کنند.

وی بیان کرد: کسانی که بالاترین امتیاز لازم را در مرحله مقدماتی المپیاد کسب کنند به عنوان منتخبین استان به مرحله نهایی معرفی می شوند.

کفاشی یاد آورشد: پس از برگزاری مرحله نهایی المپیاد و اعلام نتایج و مشخص شدن نفرات برتر در سه رشته دانش آموزی و چهار رشته دانشجویی، به رسم یاد بود و به منظور تشویق هنرمندان جوایزی از سوی مرکز ملی فرش ایران به آنان اعطا خواهد شد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر