کد خبر: ۴۲۴۳۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۵
سردار موسوی جزایری خبر داد

فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه گفت: الگوی استاندارد شناورهای امدادی، طراحی شده و نمونه‌های آن‌ها در سال آینده به تولید انبوه می‌رسد.

به گزارش حوزه دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي سپاه پاسداران؛ "سردار موسوی جزایری" در حاشیه برپایی نمایشگاه آخرین تجهیزات خودامدادی و دگرامدادی نیروی دریایی سپاه در محل ستاد این نیرو در بندرعباس، با بیان اینکه توانمندی و دانش فنی در بخش درمانی نیروهای مسلح بسیار رضایت‌بخش است، اظهار داشت: امروز الگوی استاندارد شناورهای امدادی جهت امداد، نجات و انتقال تهیه شده است و طی قراردادی که بسته شده، در حال تولید این شناورها هستیم و نمونه‌های آنها در سال آینده به تولید انبوه می‌رسد.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های ارائه شده در این نمایشگاه، بیان داشت: مجموعه حاضر، بخشی از توانمندی‌های سپاه است که برخی از آن‌ها برای اولین بار رونمایی شده‌اند، مانند اتاق عمل تاکتیکی که قابل حمل و نقل با هواپیمای باربری است، یا پست‌های تاکتیکی که برخی برای مردم‌یاری و حوادث غیر مترقبه طراحی شده است.

فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه برخی از این تجهیزات برای اولین بار است که به معرض نمایش گذاشته شده است، ادامه داد: تجهیزات این نمایشگاه از بخش خودامدادی شروع شده تا بخش‌های مختلف بیمارستان صحرایی را شامل می‌شود که در آن عمل و جراحی‌های بزرگ انجام می‌شود.

موسوی جزایری اضافه کرد: بعد از مرحله خودامدادی، مرحله خدمات پست امداد شامل اورژانس‌های صحرایی، واحدهای جراحی سیار، آمبولانس‌های خوداتکا، درمانگاه‌های سیار و در نهایت بیمارستان صحرایی و نقاهت‌گاه‌ها است؛ که این بخش با ظرفیت ۶۰ تخت طراحی شده و اورژانس نیز با ظرفیت ۲۰ تخت در این بیمارستان‌ها خدمات ارائه می‌کند.

وی با اشاره به شرایط خاص حوزه دریایی به ویژه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز یادآور شد: در خصوص آمبولانس دریایی ما تاکنون سه تجربه را داشته‌ایم. امروز الگوی استاندارد شناورهای امدادی جهت امداد، نجات و انتقال طراحی شده است و نمونه‌های آن‌ها در سال آینده به تولید انبوه می‌رسد و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

موسوی جزایری بیان کرد: در بیمارستان های صحرایی حداقل ۶ تا ۱۰ متخصص در رشته‌های مختلف هستند و در بخش‌های مختلف آن از جمله اورژانس بخش‌های احیا، تزریقات، پانسمان، گچ‌گیری، بخش‌های تحت نظر خواهران و برداران، اتاق عمل و پرتونگاری خدمات به مردم و آسیب‌دیدگان ارائه می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وجود بیمارستان‌های صحرایی، بخش کوچکی از خدمات‌رسانی سپاه است که بنا به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در جهت خدمات‌رسانی به مردم و همچنین حضور فعال در حوادث غیر مترقبه ایجاد شده است.

انتهای پيام/ش
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی