کد خبر: ۴۲۴۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۸

هيلاري کلينتون وزير امور خارجه آمريکا روز چهارشنبه درباره حمله به کنسولگري آمريکا در بنغازي که به مرگ چهار آمريکايي منجر شد توضيح مي دهد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه ،کلينتون که در دولت جديد باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا حضور نخواهد داشت ساعت نه صبح امروز چهارشنبه به وقت محلي در مقابل کميسيون امور خارجي سناي آمريکا که اکثر آن را دموکرات ها تشکيل مي دهند درباره اين حمله که به شدت چهره وزارت امور خارجه آمريکا را مخدوش کرده است توضيح مي دهد و ساعت چهارده به وقت محلي در مقابل کميسيون امور خارجه مجلس نمايندگان که اکثريت را جمهوريخواهان در اختيار دارند حاضر خواهد شد.
 هيلاري کلينتون قرار بود بيستم دسامبر در برابر کنگره حاضر شود و درباره تدابير اميني  کنسولگري آمريکا در بنغازي که يازدهم سپتامبر هدف حمله گروه هاي شورشي وابسته به شبکه القاعده قرار گرفت توضيح بدهد اما به علت بيماري از اوايل دسامبر تا اوايل ژانويه در ملا عام ظاهر نشد.
بر همين اساس در تاريخ بيستم دسامبر، ويليام برنز و توماس نايدز  معاونان وزير امور خارجه آمريکا مورد سرزنش و توبيخ نمايندگان جمهوريخواه قرار گرفتند و اعتراف کردند وزارت امور خارجه در زمينه مسائل امنيتي خيلي قوي عمل نکرده است.
باراک اوباما حتي از وجود " مشکلي بزرگ " در کنسولگري آمريکا سخن گفت.
هيلاري کلينتون اواسط ماه اکتبر اطمينان داد مسئوليت پيامدهاي اين حمله را که به مرگ چهار آمريکايي از جمله کريستوفر استيونس سفير آمريکا منجر شد بر عهده مي گيرد.
حمله به بنغازي طوفان سياسي را ميان دولت دموکرات و مخالفان جمهوريخواه به ويژه پيش از انتخابات رياست جمهوري آمريکا در ششم نوامبر به راه انداخت.کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر