کد خبر: ۴۲۴۳۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۸
اردبیل/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای مقابله با پدیده خشکسالی و آثار نابهنجار آن به حرکت مدبرانه همراه با پشتوانه کارشناسی نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل/ عادل عبدایمانی در نشست مدیران و مسئولان بخش زراعت جهاد کشاورزی افزود:‌ با توجه به اینکه چهار ماه از فصل کاشت محصولات زراعی می‌گذرد ما با کاهش بارندگی‌ها در اکثر مناطق استان روبه‌رو بودیم که به همین دلیل ستاد خشکسالی را در مرکز استان شکل دادیم، اما امیدواریم در دو ماه پایانی سال بخش عظیمی از نارسایی‌ها و کمبودها در حوزه بارش‌ها کاهش یافته و یک روند مطلوب و مناسب تولیدات را به ویژه در بخش گندم و غلات شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه امسال بیش از 355 هزار هکتار محصول گندم و حدود 100 هزار هکتار محصول جو در اراضی مستعد استان اعم از آبی و دیم کشت شده است، گفت: با توجه به خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها افزایش تولید این دو محصول در سال زراعی جاری بعید به نظر می‌رسد، اما امیدواریم در همان وضعیت تولیدی سال گذشته حفظ جایگاه کنیم.

عبدایمانی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بیش از 700 هزار تن گندم و 180 هزار تن جو از مزارع مستعد استان اردبیل برداشت شده است، افزود: با توجه به کمبود بارش‌ها برخلاف سال‌های گذشته، کشت پاییزی حتی تا آخر دی‌ماه نیز ادامه داشته و در کنار آن شاهد افزایش پوشش بیمه‌ای کشاورزان و زارعان در مورد مقابله با خشکسالی و کم کردن تنش‌های احتمالی در این زمینه هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در ادامه گفت: به نظر می‌رسد با بهره‌گیری از شبکه‌های پایاب سدها طرح توسعه آبیاری مدرن ثمربخش بوده و بتوان از این ظرفیت هم استفاده کرد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر