کد خبر: ۴۲۴۳۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۷
فارس/

ابداع روش های کم تهاجمی خروج کلیه آسیب دیده از بدن بیمار در شیراز ابداع شد.

 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مرکز فارس رضازاده مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارائه طرحی ، موفق به ابداع روش های کم تهاجی خروج کلیه آسیب دیده از بدن بیماربدون نیاز به انجام جراحی های گسترده شد.

این پزشک مبتکر گفت: به طور معمول خروج کلیه آسیب دیده از بدن با ایجاد شکاف درمحل آسیب و جراحی باز انجام می شود اما با ابداع این روش و استفاده از جراحی های کم تهاجی یا 'لاپاروسکوپی' می توان کلیه را از بدن خارج کرد.

علیرضا امین شریفی که طرح او رتبه برترجشنواره علمی رازی را کسب کرده است ، گفت: این کار با حداقل دستکاری احشا و جوارح درونی انجام می شود و همه مراحل اجرا به صورت پایشگری (مونیتورینگ) کنترل می شود .

این متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت : جراحی های لاپاروسکوپی علم روز دنیاست و طرح ارائه شده به جشنواره رازی در مجله علمی یورولوژی آمریکا هم به چاپ رسیده و نظر پژوهشگان آمریکایی را جلب کرده است .

وی اضافه کرد : تا کنون یک هزار بیمار با این روش درمان شده اند و کلیه آسیب دیده از بدن آنان خارج شده است و همه این روش ها در شیراز انجام شده است .

به گفته وی موضوع علمی بودن این طرح به اثبات رسیده و با انجام آزمایش های متعدد بر روی 79 بیمار که در دو گروه تقسیم شدند مشخص شد که استفاده از روش های جراحی کم تهاجمی عوارض بعد از عمل را به شدت کاهش می دهد.

امین شریفی گفت : این روش برا ی کسانیکه از نارسایی کلیه رنج می برند یا مبتلا به سرطان و سنگ های کلیه و ناهنجاری های مجاری ادرار هستند کاربرد دارد ./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر